Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babànâl, ha van szabad...

Első babànâl, ha van szabad hely, nagyon meredek egyàgyas szobàt kèrni?

Figyelt kérdés
Nappal egèsz nap bent lehet a pàrom, ès a csalàd is bejöhet, de akkor èjjel egyedül lennèk a picivel tapasztalat nelkül. A kèt ès többâgyas szobàba làtogató nem jöhet be. Csak a babàt lehet kivinni az erre kijelölt terembe. Inkàbb az egyàgyasat szeretnèm, hogy együtt lehessünk, de picit fèlek az èjszakàtól, mi lesz, ha valamit nem tudok, ès ott leszek egyedül, tapasztalat nèlkül. Mit gondoltok?

2018. szept. 5. 22:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted mire vannak a noverek?
2018. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Én is ilyen szobába szerettem volna menni, de nem volt hely, így kettesbe kerültem. Első baba volt, totál tapasztalatlan voltam, és nagyon jól jött, hogy volt egy szobatársam, akitől elleshettem ezt-azt, mert neki már a második gyereke született meg.


Látogatókhoz amúgy sem lett volna energiám, elég volt velük egyszer találkozni, a férjem pedig minden nap bejött egy kis időre (kétágyasnál bemehetett a szobába), ennyi elég is volt, többet ott úgysem tudott volna mit csinálni (a baba nem volt fent túl sokat, minden más egyedül is ment). Jó volt még a társaság is, hogy este és sokszor éjszaka is tudtam kivel beszélni, illetve ha elmentem wc-re vagy fürdeni, addig a szobatársam figyelt a babámra, ugyanez fordítva is így volt.


Én első gyereknél egyáltalán nem bántam a szobatársat. Persze ha sokan lettek volna, az már más kérdés, de így kétágyasban nem volt gond. Másodjára már biztos az egyágyasra hajtanék, mivel annyira újat úgysem tudnak mutatni, és azért csak jó lenne nagyobb nyugalomban eltölteni azt a pár napot a babával együtt.

2018. szept. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Első babámat császár után 12 órával már éjjel-nappal egyedül én láttam el.

Nem is voltak bennem kétségek ezzel kapcsolatban. Ha ott leszel, tudod majd mit kell tenned. Jön, ösztönösen.

Nyugodtan kérj egyágyast.

2018. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemős nővéreket fogod keresni, egyébként nekünk fel is hívták a figyelmünket, hogy ne egymást kérdezzük már, hanem őket. Pedig nem unatkoztak sosem...
2018. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak a nővérek. Egy ágyasban voltam apuka bent us alhatott volna. Éjjelre elvitték de maradhatott volna ha akarom.
2018. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha meg tudjátok fizetni az 1 ágyast én azt választanám. Mi is abban voltunk, nekem megérte a nyugalom.
2018. szept. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Én egy öt ágyasba kerültem a kisfiammal, de nem bántam egyáltalán, most se kérnék egy ágyast. Indított szülés volt, és végül császár lett, 5. napon lett csak tejem, addig végig sírt szegényem. Teljesen készen voltam. Nővérek nem értek rá, mert egy front miatt tele voltunk babákkal, ikrekkel. Ha nem lettek volna szobatársak, nem tudom mit csinálok. A párom nem sokat tudott volna segíteni.

Lassan itt az idő a kistesóval is, de meg sem fordult a fejemben az egy ágyas szoba.

2018. szept. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Én is egy ágyas szobát kértem, pedig mégcsak fogni sem fogtam babát azelőtt egy pillanatra sem.

A párom velem is reggeltől-estig bent volt, szintén 0 tapasztalattal.

A nővérek mindent megmutattak, éjszaka pedig ha 'nem bírtam vele'jöttek és segítettek, normálisak voltak!

Én alapból nem vagyok barátkozós típus, úgyhogy rettegtem attól, hogy nem lesz szabad a vip szoba, de szerencsére mindkétszer mázlim volt!

2018. szept. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint, hogy a nővérek milyenek és mennyire törődnek az emberrel, elég zsákbamacska. Függ ugye attól, hogy mennyire leterheltek az adott kórházban, az adott időszakban, de köztük is vannak elhivatottak meg olyanok is, akik csak át akarnak esni a munkanapon, sőt olyanok is, akik pokrócok, de értelmesek, meg olyanok is, akik nagyon lelkesen, de oltári hülyeségeket mondanak.

Én két- illetve háromágyasban voltam, a kétágyas VIP volt, de másik kórház nem fizetőse sokkal jobban volt felszerelve és kényelmesebb is volt. A kétágyasnál viszont még terhesen befektettek (hogy mindjárt szülök), aminek előnye az volt, hogy mire az enyém megszületett, már elfogyasztottam vagy 5 szobatársat és mindent tudtam :)

2018. szept. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
én VIPben voltam, 1 ágyasban, semmi pénzért nem mennék legközelebb sem több ágyasba. Én nem tudok aludni, pihenni, ha hangzavar van, márpedig szobatársakkal+babákkal tuti van. Nekem se volt még csak a kezemben sem előtte újszülött, de 1x megmutatták a pelenkázást, köldökápolást, nem nagy was ist das, nyugi. Ezen kívül cicire kell tenni, ringatni és nézni, ahogy alszik. Ha pedig kérdésed van, elmész és megkérdezed. Nekem kifejezetten tetszett, hogy nem jártak a nyakamra, férjem minden délután benn volt, amúgy csak egy kis szűk társalgóba lehetett volna kiülni. Ha lesz következő, valószínűleg szintén VIP-et kérek, ha nem lesz szabad, akkor a családit, ami ugyan 3x annyi /éj, de a nyugalom bőven megéri
2018. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!