Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vérhigító injekció, volt...

Vérhigító injekció, volt másnál is ilyen?

Figyelt kérdés
Találtam 2 csomót a combomban, elmentem orvoshoz trombózisgyanuval. Most még csak felületes visszérgyulladásnak állapitották meg, mégis szurnom kell a pocakomba napi 2 injekció vérhigítot. Szerintetek kialakulhat bármi baj a szülésnél? Vagy idővel elmúlik? Ugye a babámnak nem lesz baja szülésnél? 40 hetes leszek 2 nap múlva.
2018. szept. 6. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha közeleg a szülés elmondják vagy kérdezz rá.

Nekem azt mondták, hogy ha érzem hogy fájásaim lennének akkor ne szúrjam.

Nem volt semmi gond. Utána még 6 hétig kellett szúrni. Haemophilia központban minden hónapban figyeltek terhesség alatt.

2018. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Leiden Mutáciom van,kb a 20 ik héttöl brutálisan néztek ki a lábaim,a terheség 2 ik felétöl folyamatosan viszérgyulladásom volt.Hol az eggyik lábamban hol a másikban,én a terhesség elejétöl kezdve szurtam magam vérhigittoval.Nyugodj meg ha szurod magad akkor nehezebben alakul ki vér rög az erekben,ráadásul akár már ma is beindulhat a szülés.Egyébként szülés után elfóg muni,császáros voltam utánna még 6 hétig kellet szurnom magam.
2018. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lupus anticoaguláns pozitív vagyok. Emiatt egész terhesség alatt szúrtam magam. Császáros voltam, annyi hátránya volt, hogy a műtét alatt jobban véreztem, és utána is nagyon bevérzett a hasam, fekete voltam kb. combközépig. De ettől sem neked, sem a babádnak nem lesz bajotok!
2018. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Leiden mutációm van és volt már trombózisom is.

13héttől kell szúrnom magam. Annyi ha érzed hogy esetleg megindul a szülés akkor ne add be az injekciót és mindenképp mond el a kórházban mikor és mit adtál be utoljára.

Nekem a javaslat szerint természetes szülés után még két hétig kell szúrni, császár esetén 6 hétig.


36hkm

2018. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Baj nem lesz belőle, de császár sanszos. Nekem csak emiatt kellett császár.
2018. szept. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem első császár utáni elég magas és nagy mélyvénás trombózis után napi 2x kellett szúrni másfél évig a legnagyobb adagot (tele voltam kékfoltokkal, felkopaszodtam, csontritkulásom lett... :/ szóval tényleg sok volt), terhesen pedig a pozitív teszttől szülés utáni 12. hétig, de akkor már csak feleannyit napi egyszer, mert nincs hajlamom (vagy az orvos szerint csak nem tudják még kimutatni), ettől nem is lettek mellékhatások. A haematológus és a nőgyógyász is a természetes szülést tartottak kevésbé kockázatosnak (erről szép papírost is kaptam), azzal, hogy ha jönnek a fájások, már ne adjam be - ettől persze jól paráztam. Aztán végül mégis császár lett, mert nem haladt, de kérdezgettek és szerintem megvárták a 12 órát. Ebben a témában elég sokféle véleményt olvastam, mindenesetre természetesen és császárral is nagyon-nagyon sokan szültek már minden komplikáció nélkül azok, akik vérhígítót böködtek, szóval fel a fejjel, bízz a legjobbakban. Ja és a haematológus azt mondta, hogy a vérhígítós babák szebbek, mert több oxigén jut nekik - nem tudom, ez csak vicc volt-e, de bevált :)
2018. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szinte mindenki csaszaros lett vegul ugy latom, pedig en is olvastam, hogy az így sokkal kockázatosabb. Kezdek félni azért, nagyon szeretnék természetes úton szülni...

Reggel-este kell szúrnom, 12 orankent ...mondjuk még jó hogy feltettem a kerdest, mert pont eszembe jutott ez is, hogy mivan, ha jön a baba, akkor is szurjam-e...mivel ezt senki se mondta el hogy nem kéne...:/ Nagyon úgy néz ki, hogy nem siet hozzánk a kisfiam, pedig szedek homeo bogyokat is, hogy taguljak, de annyira fent van a pocakom is, sose volt semmi jóslóm sem, nem hat rá semmi, félek hogy inditva lesz, vagy esetleg csaszar, na meg ez a verhigitos dolog is aggaszt azért...:(

2018. szept. 7. 07:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs semmi genetikai problémám, viszont volt pár éve egy mélyvénás trombózisom, így mindkét terhességemnél szúrnom kellett magam. Ettől semmi baja nem lesz a babának. Nyugodtan szülhetsz természetes úton is, nekem is azt mondták, hogy ha érzem, hogy megindult, akkor ne adjam be már. Az első nekem is császár lett, de semmi köze a szurihoz, egyszerűen túlhordtam, és indításra sem történt semmi, csak ezért. A második még folyamatban :)
2018. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2/8 as vagyok azt nem irtam óda hogy nem ezmiatt lett végül császár.
2018. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, ma rákerdeztem az orvosnál aki épp ott volt az nst-n, és ő azt mondta, hogy nyugodtan szúrhatom akkor is, ha megindul a vajúdás...hát nemtudom, én úgy inkabb nem merem akkor sem. Holnap újra nst; megkérdek egy másik orvost is.
2018. szept. 8. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!