Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszés és varrás milyen?

A gátmetszés és varrás milyen?

Figyelt kérdés
Melyik fájt és mennyire? A varrat szedés az vészes?Neked mennyi varrat volt ,repedtél is? hogy élted meg?
2010. jún. 22. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A metszést egyáltalán nem éreztem hisz fájás alatt csinálta a doki.A varrás viszont fájt.Hiába kaptam érzéstelenítőt mint halotnak a csók anyit ért(de nekem mikor a kezemet varták 4x adtak érzéstelenítőt hogy ne érezem a varást) 3-4 varratom volt kivűl és passz hogy mennyi bent repedtem is de nem volt vészes.A varrat szedés picit fájt de nem volt vészes (igaz én úgy szóltam az 5.napon hogy nem kéne má kiszedni?)

alig vártam hogy szedjék ki utána könnyeb volt mozognom.szerencsére minden rendben van most már szexuális téren is.

2010. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem fájt, sőt inkább megkönnyebbülés volt a gátmetszés, mert ahogy megcsinálták, jött is kifelé a fiam, mint a gyorsvonat:) Nem repedtem, maga a vágás sem volt nagy. A varrás előtt érzéstelenítettek, az az injekció volt az egyetlen, amit éreztem, de magát a varrást nem. Közben még viccelődtünk is a dokival. Varratszedés nem volt, felszívódó varratokkal varrtak. Este 22.50-kor szültem, másnap délelőtt már üldögéltem a gátseben. Szóval ha jól csinálják, akkor nem vészes. És utána fújtam aloe first-el nagyon jót tett:)
2010. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A gátmetszést nem éreztem a fájásoktól, nagyon szétrepedtem hiába volt a metszés mert a kislányomnak elég széles volt a válla. A varrás is fájt pont a nagy repedés miatt, de a dokim nagyon alaposan össze varrt így most nincs már gond belőle. A varratszedést pedig észre sem vettem mert a doki teljesen elterelte a figyelmem, beszélgettünk és mire észrevettem már ki is szedte.

10 hós kislány anyucija:)

2010. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!Én nem akarlak elkedvetleníteni, de nekem a varrás szörnyű volt. Minden egyes tűszúrást éreztem. A párom kezét markolásztam, mint az őrült, a doki meg mondta, hogy ne emelgessem a fenekem...De még mindig jobb volt, mint a szülés...

Egyébként a 6 hetes vizsgálatra szépen meggyógyult, de csak arra tudtam rendesen ülni is!

A gátmetszést külön nem éreztem, de nem csodállom, mert már magamon kívül voltam a fájdalomtól!

Azért volt rossz nekem, mert nagy volt a baba a testalkatomhoz képest.Jobban jártam volna egy császárral!

2010. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem fájt mert érzéstelenítettek! Kb 10 percet varrt, szóval nem kellett nagyot vágni és nem szakadtam...
2010. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én szakadtam, a varrás jobban fájt, mint maga a szülés. pedig kaptam érzéstelenítőt - állítólag
2010. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Edával szültem. A gátmetszést nem is éreztem, varrásnál meg csak erősebbre kapcsolták a gyógyszert, és ennyi.


ami nagyon vacak volt, az utána, amior kiment az érzéstelkentő hatása. 2 hétig csillagokat láttam, annyira fájt a gátsebem. Ez volt az egészs zülésben a legrosszabb. Első este aludni se tudtam miatta egy percet se, normálisan meg csak három hét múlva tudtam ülni, pedig szépen gyógyult.


Varratszedés nem volt, belül felszívódó varratot használt a doki, a külső öltések pedig maguktól kipotyogtak 7-10 nap után.

2010. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a napokban fogok szülni másodszorra de a varrástól jobban félek mint a szüléstől. Anno a méhszájat érzéstelenités nélkül varrták, csak a gát varrásnál kaptam érzéstelenitőt. Rosszabb mint a szülés és utána a gátnál még hetekig fájt a varrás és nem tudtam rendesen ülni, pedig nem vagyok nyafogós nő. De fel a fejjel ezt is ki fogjuk birni :)
2010. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Három hete született a kisfiam. Orvosi javaslatra megpróbáltuk gátvédelemmel. Nem sikerült, popsiig repedtem, de nem éreztem belőle semmit, pedig fájdalomcsillapítás nélkül szültem. Kívül belül varrtak egy órán keresztül, ami nem volt jó, de így utólag azt mondom elviselhető. Varratszedés nem volt, felszívódósat kaptam. Két nap múlva már alig éreztem a sebet. Összességében jó élmény volt a szülés, bármikor vállalnám újra! :)
2010. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gátmetszést nem éreztem, adnak helyi érzéstelenítőt egyik fájásnál, a következőnél, meg vágnak.A varrést azt éreztem picit, de mondtam a dokinak, hogy ne adjon már több érzéstelenítőt ezt a két szúrást már kibírom!De a szüléshez képest ez már semmi sem lesz, és annyira eufórikus állapotba kerül az ember, hogy már akkor úgy érzi, semmi sem számít, mindent kibír, mert ott van aza a kis csöppség, akit annyira vártunk:))
2010. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!