Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy megy ez a terhesgondozásn...

Hogy megy ez a terhesgondozásnál, szülésznél? Ha akarom megyek magánba és ott végig mindent megcsinál az orvos, vagy lehet SZTK-ban? Mindez Székesfehérváron.

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, úgy egy év múlva terveznénk, de elég amatőr vagyok a témában.


Elmagyarázná nekem valaki, hogy mi is a menete az egésznek?

Ha jól értem két út van: megyek magándokihoz, ott megy a terhesgondozás és szülés, vagy megyek SZTK-ban és akkor ott minden. És ott van ez a fogadott orvos?


Elnézést a tudatlanságomért, gondoltam jó tudni előre a dolgokat :)


2018. szept. 17. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem ennyire egyszerű


Orvosfüggő


Hogyha mész SZTK-ba akkor minden ott kivéve hogyha külön fizetős tesztre mész mert az nincs mindegyikbeb (kombinált., Prena stb

2018. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat elküldte véletlenül


Igen van pedig attól függ hogy minden tudsz-eot csinálni hogy az orvosnak milyen Szonográfus képesítése van


A legtöbb orvosnak nem megfelelő a genetikai vizsgálatok hoz úgy írt megint kórházban / SZTK-ban kell csináltatni


Kombinált teszt hez vagy egyéb egyéb erősebb testek hez sem biztos hogy megvan a lehetősége hogy ő vegye le a vért és ő csinálja az ultrahangot is


Én úgy kerestem orvost bár nem Székesfehérváron, hogy ne kelljen sok fele menni

Kombinált tesztre kellett végül más magán intézménybe menni ahol egyébként ő maga is végez Prena- hoz és integrált / kombinált teszthez is ultrahangot.


Ezenfelül a védőnő az mindig adott a lakóhelyed körzetéhez tartozik itt nincs választási lehetőség


Tehát a terhesgondozást alapvetően a háziorvos a védőnő és a nőgyógyász végzi közösen

Háziorvosnál én egyszer voltam

2018. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Járhatsz SZTK alapon. Ha fehérvári vagy,akkor járhatsz a Család és Nővédelmi központba is a Várkörútra, vagy a kórházba a terhes ambulanciára. Én az előbbit ismerem,mert a Nővédelmibe jártam 4 éve és most is odajárok. SZTK alapon a terhesség megállapításán kívül 3 kötelező uh van. A 12., a 18-20. és a 30-32. héten. Ezek ingyenesek, de ha a 12. héten kéred a kombinált tesztet, az 14.000 ft. Ha megállapították a terhességet, és megkaptad róla az igazolást,akkor azzal felkeresheted a védőnőt, és megkaood a kiskönyvedet. Itt még a régi rendszer van, tehát a nőgyógyász adja a vérvételekre a beutalókat. Az első pakkot akkor kapod,mikor az igazolást is az élő terhességről. Ezeket arra el kell végeztetni,mire mész a 12 hetes uh-ra. Ha nem mész táppénzre,akkor csak a kötelező uh-k azok,amikor meg kell jelenned a terhesgondozáson. Ha táppénzre mész,akkor 2 hetente menned kell a papírért. Ők táppénzen tartanak,nem kell javaslatot vinned a házi orvosnak,hog, tartson táppénzen. A kötelező vérvételekből is 3 van. A 12. hétig az első, a 24. héten van a második,akkor csinálnak cukorterhelést is. Aztán a harmadik trimeszterben kell még egyszer menni. 36. héttől kell nst-re járni. Régebben térítés ellenében a Nővédelmiben is csinálták, most viszont tudtommal már csak a kórházban van. Sajnos erről nincs naprakész infóm, mert most még csak a 29. héten vagyok.

Az Nővédelmiben dolgozó orvosok nem vezetnek le szülést a kórházban, csak terhesgondozást végeznek ott. Kivétel volt 4 éve Schwarzinger doktor,aki igen. Őt viszont nem láttam az elmúlt 5 hónapban. Nem tudom, hogy azért nem, mert már nem praktizál ott,vagy azért mert másnapokon rendel,nem mikor én megyek. Szóval az ottani dokikat nem tudod felfogadni. De mindig azonos időben rendelnek ott,tehát tudsz egy adott dokihoz végig járni.

A kismamáknak nem kell időpontot kérni. Reggel 7 és 8 között kell jelentkezni a recepción, és kivárni míg szólítanak. Rendelés 8- tól van. Kismamákat csak a délelőtti rendelésen fogadnak. A délutáni rendelés az előjegyzett pácienseknek van fenntartva.

A kórházi SZTK-s rendelésben nincs tapasztalatom,mert nst-n kívül nem jártam oda. De oda többen járnak,sokkal nagyobb tömeg van már korán reggel, mint a Nővédelmiben.

Ha fogadott orvost szeretnél,akkor pedog magánban ő intéz mindent.

2018. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!
2018. szept. 17. 11:17
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor a szülést, ha úgy szeretném lehet magánklinikán is, nem?
2018. szept. 18. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze,hogy szülhetsz,de Fehèrváron legjobb tudomásom szerint nincs olyan magánklinika,ahol szülést vezetnek le.Csak terhesgondozást tudsz magánban itt végeztetni,szülnöd a kórházban kell.
2018. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!!! :)
2018. szept. 20. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!