Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárkor a babára nézve...

Császárkor a babára nézve milyen komplikációk lehetnek?

Figyelt kérdés
Az anyára nézve tudom, mi az, ami előfordulhat, de a babával mi történhet? Arról az egy dologról olvastam, hogy belevághatnak, bár gondolom nagyon ritka, akinek maradandó sebe lesz ettől
2018. okt. 26. 11:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%
Unokaocsemnek légzés problémái voltak, a doki szerint csaszaros babáknál ez elég gyakori, mert a természetes szülés közben kipreselodik a tüdejébol a víz, csaszarnal meg ugye nem. Az immunrendszere is rosszabb lett, ezt a doki szintén a császárral indokolta, mert állítólag a szulocsatornaban a szükséges baktériumokat osszeszedte volna. Unokahugom pedig sokáig nagyon félt pulcsit, pólót venni, szintén a császárral indokolták, hogy nem tette meg azt az utat a szulocsatornan, amire szüksége lett volna. Egy szó, mint száz, az én környezetemben sajnos sok negatív hatása volt a császárnak a babákra. :(
2018. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy tovább kellett a légzés problémák miatt kórházban maradni, ez szintén nem túl jó a babának...
2018. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
72%
Engem meg az ikertesomat pl. csaszarral szult anyum az eg vilagon semmi bajunk nem lett, se legzesproblema, se vagas, se gyenge immunrendszer. A testverunket viszont termeszetesen szulte o viszont evekig asztmas volt. Szoval ez inkabb ember fuggo. Mindkettonek ugyan ugy vannak elonyei-hatranyai. De ha azt nezed a termeszetes szulesnel oxigenhianyos lehet a baba, es a szulocsatornaban is erheti serules.
2018. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Én nem császárral szültem, mégis megvágták a lányom, és mást is ismerek aki így járt burokrepesztés miatt vagy gátmetszés miatt. Szóval ez normál szülésnél se kizárt
2018. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%

Hiába van lepontozva az 1-es, minden valamire való szakmai lap megemlíti a légzési nehézségeket lehetséges és leggyakoribb komplikációként.

A többi:

alacsony Apgar, rossz adaptálódás (gyakori)

vágás (minimális esély)

csípőficam (közepes, ezért is kérdeznek rá a csípőszűrésnél)

programcsászárnál gyakori, hogy túl koránra időzítik és sikeresen elszámolják és fejlettség szerint koraszülöttnek számít

2018. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nálunk adaptációs zavar es légzés leállás volt a kislányunknál. Mivel nem találtak okot (fertőzés, fejlődési rendellenesség, genetikai baj, méhen belüli oxigénhiány, zöld magzatvíz), ezért azt mondták, hogy lehetséges a császár okozta, mert császáros babáknál ez gyakoribb.
2018. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Első, hány éves orvos mondta ezeket?? :O azért ez kicsit durva, hogy egy pulcsefelvevést a császárral hozzanak összefüggésbe... (mondjuk ha logikusan nézem, inkább a hüvelyi hasonlít egy pulcsira, ha már mindenképp összefüggést keresnék benne, bár ez nekem nonszensz :O )


EZ meg, hogy nem kenődik rá a baci... ha annyira nagyon fontos lenne, akkor simán meg lehetne oldani ezt a "problémát".


A légzéses dologról még nem hallottam, ennek utána olvasok.

2018. okt. 26. 12:27
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A légzés adaptációs problémákat sokszor hozzák a császárral összefüggésbe.

Alacsony apgar-t is pl. ez miatt. Ha altatni kell, akkor az átmegy a babába is, annak minden hatásával, ezért csak miután magához tér, akkor indulnak be nála az élettani dolgok.

Gyakrabban sárgulnak be a császáros babák születésük után.

Gyakoribb, hogy nem lesz anyatejes később.

Nálunk a kórházban a császáros babáknak külön, HA-s tápszert adnak, az okát nem tudom.


Nálunk is császár lett. Ezekből a sárgaság, tápszer, 3 hét küzdelem az anyatejért voltak problémák.

2018. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. A kislány esetében gyógytornász mondta, hogy a császáros gyerekek sokkal nagyobb arányban félnek attól, hogy a nyakuk köré kerül valami, vagy szűkebb helyen (pl. Játék hengeren) kell atmenniük, mert nem élték át a szulocsatornan való átjutast.

Nem értem miért kérdezel, ha utána csak okoskodsz? Valós tapasztalatokat írtam le, szakemberek véleménye alapján. Nem vagyok orvos, így nem tudom, hogy helytálló-e amit mondtak, de ettől nem lesz kevésbé hasznos a válaszom, mint azoké, akik biztatnak, hogy választott császárral szulj, ami sokkal rosszabb neked is és a gyerekeknek is.

2018. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
Mar miert lenne neki rosszabb meg a gyereknek is? Mind a ket opcionak vannak elonyei es hatranyai is, egyik sem jobb a masiknal. Ha o valasztott csaszart akar az csakis az O dontese. Felnott ember szerintem tud merlegelni neki mi lenne a megfelelobb es a babajanak is.
2018. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!