Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák (nem program...

Császáros anyukák (nem programozott)? Ki mennyi ideig vajúdott, mire elvált hogy császározni kell? Miért lett császár?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szia!21:00-kor elfolyt a magzatvíz,22:00-kor a szülőszobán voltam.Egész jól jöttek a fájások és jól is tágultam 00:30-ig,aztán a fájás felerősödött,gyorsan jött,de nem tágultam tovább2ujnyinál,ráadásul a vesém is begörcsölt.03:40-kor elölt császároznak.04:00-kor bevittek,04:15kor meglett a kislányom:)35hétre 2700grammal 53cm-vel:D:D
2010. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
4-5 órát,indított szülésem volt és semmit nem tágultam.aztán kiderült,hogy a fiam nem is jól volt a szülőcsatornában és mindenképpen császár lett volna.én örülök,hogy megcsászároztak,mert a zselé után olyan fájásaim lett,hogy azt hittem,ottmaradok.
2010. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én végig tudtam, hogy császár lesz, bár nem volt programozott, dokim sem volt. Valahogy éreztem, hogy máshogy nem születhet meg a fiam.

Kiírt napon reggel 8tól voltak fájásaim, de csak kicsik, viszont nagyon görcsöltem. Szülőszobára küldtek. 11kor csináltak egy feltáró vizsgálatot, hogy mi lehet a görcs oka, mert a CTG nem mutat semmit. Elkezdtem vérezni. A nap folyamán többen vizsgálgattak, végül du. 5kor azt mondta az egyik doki, hogy küldjenek a pathológiára, mert ebből nem lesz szülés. 6kor jött a váltás, akkor már felkelni sem tudtam, annyira görcsölt a hasam. Nem engedett a pathológiára (áldom érte azóta is). Megvizsgált, a sarkát fogdosta a fiamnak. Végig farfekvéses volt, amit utólag még lábtartással is tetézett. Azt mondták, hogy ha simán faros maradt volna, akkor megpróbálhattuk volna a sima szülést, de lábtartással nem. 7kor hívták a műtőt, hogy visznek fel. Előkészítettek, feltoltak, megkaptam a spinálist. Mikor "felnyitottak", a doki egy halk bammeget elengedett. Akkor derült ki, hogy a fiam belekakilt a vízbe, és ezért görcsöltem, mert neki már nem volt jó. Ha visszaküldtek volna a pathológiára, a fiam már valószínűleg élve nem születik meg.

Úgyhogy én reggel 8tól "szenvedtem" és este 20:14kor lett meg a fiam.

2010. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

17 óra vajúdás után téraránytalanság miatt ,nem tudott beilleszkedni, 3950 gr volt a kisfiam

Üdv.A

2010. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szivárgott a magzatvizem. Onnantól kezdve 14 óra vajúdás, oxitocinnal. Aztán relatív téraránytalanság miatt császár.
2010. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Semmit nem vajúdtam, NST vizsgálatról vittek a műtőbe sürgősségi császárra. Eleinte nem volt semmi gond, majd úgy 20 perc múlva teljesen eltűnt a kicsi szívhangja. Nekem óráknak tűnt, de az orvos szerint nagyon gyorsan kivették a kisfiamat.

Nem bánom hogy így alakult, nem hiányzott a vajúdás.

2010. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
42-ik héten 15 óra vajúdás után. Ebből 4 óra könyörtelen volt. Gyengült a szívhang. A császárt végigaludtam úgy kifáradtam,nem is emlékszem semmire.
2010. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Indított szülés volt, 10 órás vajúdás után császároztak, mert nem tágultam semmit.
2010. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!