Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szülés után 6 héttel...

Akinek szülés után 6 héttel megjött, az normális volt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy 5-6 nap volt (vagy ugye akinek 3-4 nap szokott lenni)? Meg rendesen megvolt? Utána rendesen megjött minden hónapban? Ilyen korán mennyire hatott a tejre?


Ma van a 6. Hét. És úgy néz ki megjött. Előtte való 3 napban inkább ilyen kis maszatolas volt. De most rendesen, a hasam is görcsöl.

Lányomnál kb 1,5 év után jött meg megint. A szopira nem volt kihatassal. Es normalisan jött meg, ahogy terhesség előtt volt. Ugyan ugy beáll.


Azért csodálkozom, hogy most a fiamnál ilyen hamar.

Es inkább a tej miatt aggódom. Mert most csak 6 hetes, meg 6 hét. Remélem nem lesz kihatással rá.



2018. nov. 2. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem 8 hétre jött meg,és annyiban volt más,hogy sokkal több vérzésem volt mint előtte. De ez csak ennél az egy vérzésnél volt,utána beállt a égebben megszokott mennyiség.
2018. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem 7 héttel szülés után jött meg az elsőnél. A tejre semmi hatása nem volt nálam. Erősebb volt kicsivel az első pár ciklusban és igen, utána minden hónapban megjött rendesen. A dokim szerint az is normális a szoptatás alatt, ha nem rendszeres.
2018. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7 hétig véreztem, 8. héten megjött (ugyanolyan volt), onnantól be is állt. Nem volt hatással a szoptatásra.
2018. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8 hetes volt a lányom, ugyanaddig tartott, de sokkal több vér ürült. 8 hónapig szopizott, sosem pótoltam. 😊
2018. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azt mondta a dokim, az az igazi menstruáció ami szoptatás abbahagyása után jelentkezik. Nem nagyon akartam elhinni neki de végül igaza lett. Szentül hittem h én már menstruálok, aztán amikor tényleg megjött rájöttem h akkor jött meg valóban normálisan. Doki mondta h szopi alatt lehet vérzés, de az nem igazi menstruáció.
2018. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
#5: Na ilyet se hallottam meg, foleg nem orvostol. Mi az hogy nem igazi menstruacio?? Ha peteeres is van, akkor igen rendes menstruacio a verzes. A szoptatas nem fogamzasgatlo ami ugymond "megvonasos" verzest okoz...!
2018. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a 6. héten jött meg, sokkal erősebb volt (a szüléshez vett betéteket kellett használnom, ami akkor nem is kellett) és 12 napig tarott + előtte, utána volt 3-4 nap barnázás.


Azóta is erősebb, és hosszabb a mensesem, 7-8 napig tart.

2018. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
5 ös vagyok. Nekem tényleg ezt mondta a dokim, csak segíteni akartam. Nyilván nem fogamzásgátló a szoptatás de elvileg amíg szoptatsz nem kéne peteérésnek lennie, ilyesformán a dokim nem mondott hülyeséget azzal ha azt mondta addig nincs rendes mensi. Nyilván vannak kivételek, de én most a a nagy átlagra értettem.
2018. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, nekem meg anno pont arra hívta fel a figyelmemet a doki, hogy szoptatás alatt is kell védekezni, mert bármikor lehet peteérés. Van aki szoptat terhesen, az nyilván szoptatás alatt lett terhes. :) Van peteérést gátló hatása de ha pl már átalussza a baba az éjjelt, akkor nem termelődik annyi prolaktin hormon, így lehet peteérés.
2018. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Amúgy jövőhét csütörtökön lesz a 6 hetes kontroll. És ha esetleg még akkor is vérzek, az nem baj?

Amúgy az elsőt 22 hónapos koráig szoptattam. Olyan 20 hós lehetett mikor megjött elsőnek szülés után. Éjjel nappal szopizott. Míg le nem választottam, addig nem akart jönni a kistesó, hiába próbálkoztunk. Ahogy leválasztottam, rá 1-2 hónapra meg os fogant a tesó.

2018. nov. 2. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!