Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak párok, akik az első gyerek megszületése után nemsokkal elválnak?

Figyelt kérdés
mi lehet a háttérben?
2010. jún. 25. 13:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert a baba ad egyfajta nyomasztó atmoszférát az otthonukba, általában sír, a maga módján követelőzik, egyre kevesebb idő jut a másikra, a szülők egymást okolják ha a babán éppen rajta van az 5 perc. A baba persze ezt hamar elfelejti, de addigra már a szülők összeugrottak.

Eleinte nálunk is ez ment, de már sikerült megoldani a súrlódásokat, mindketten türelmesebbek vagyunk és nem egymást hibáztatjuk olyanért ami nem is hiba végül is.

2010. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%
Mert este 10-kor alig bírod a gyereket elaltatni, hulla fáradt vagy, és apa az utolsó amit ekkor kívánsz.
2010. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen. Erre nem lehet felkészülni. Bármennyire akar az ember babát el sem tudja képzelni mivel jár ez. Ne nézzetek hülyének de én is úgy voltam vele, hogy amikor megszületett és eltelt 2-3 hét akkor döbbentem rá, hogy "úristen, mit csináltam?!". Éjjel is vérző mellel szoptatni, fejni, tejben úszni reggelre, pelenkázni, altatni, öltöztetni, fürdetni szüntelenül. Persze, hogy hulla fáradt az ember és apuka ezt nem is értheti csak azt látja, érzi, hogy feszült vagyok, ideges, árnyéka sem vagyok régi önmagamnak. Szex?? HAHAHA! Annak is örülök, ha van 5 percem és hozzá energiám is kiszedni a szemöldököm hetente 1x. Szóval eleinte nagyon durva. Már könnyebb a gyerekkel de minden megváltozott köztünk örökre és ezt nem mindenki tudja elviselni.

16 hónapos anyuka

2010. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én még annyival egészíteném ki az eddigieket, hogy sok Anyuka kicsit "kisajátítja" a babáját, és mindamellett, hogy nem tud Apukával foglalkozni, azt sem engedi, hogy kivegye a részét a babuci körüli teendőkből. Amikor megszületett a kisfiam tudatosan törekedtem arra, hogy apának is fiának is legyen közös programjuk, rituáléjuk, ami az ő kiváltságuk, ez lett a fürdetés. Később egyre inkább hagytam, hogy megismerjék egymást, és a párom is kivehesse a észét egyre több mindenből, így egyre jobban összeszoktak, és nem is volt az az érzése, hogy a baba átvette a helyét, vagy kitúrta őt!

Másrészt szerintem időnként kettesben a párunkkal is kell programot szervezni, olyat amelyben kicsit kikapcsolódhatunk, és félretehetjük az elsődleges helyen álló apát és anyát, helyette újra 1-2 órára Nő és Férfi van!

2010. jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
és nem utolsósorban: Sokan egy gyerektől várják a már amúgy is haldokló kapcsolatuk megmentését. De pont az ellenkezője szokott történni.
2010. jún. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!