Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki, hogy viselte a második...

Ki, hogy viselte a második gyerek születésével a korházi napokat, ha az elsö baba még csak 2éves?

Figyelt kérdés
nem sirtatok?a baba?kicsit aggódok, mert ha elviszi mama is párorára, már ugy hiányzik.
2011. júl. 27. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szemelyszerint nagyon nagyon nehez volt.Mar csak azert is,mert a kislanyom aznap toltotte a 2 evet amikor engem reggel be kellett vigyenek a szuleszetre,mivel vereztem.Nem lehettem vele a szulinapjan,de valamilyen szinten karpotolta az,hogy ugyancsak aznap megszuletett a kisfiam.

A kovetkezo 5 nap viszont nagyon nehezen telt.Aztan felhoztak a korhazba es utana megrosszabb volt,mivel lattam a szomorusagot az arcan amikor vittek el.

Nagyon feltem,hogy hogy lesz amikor hazamegyunk a kicsivel,de szerencsere jol fogadta,nem volt baj.

2011. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2 év és 3 hónap a korkülönbség köztük."végig-kísérte" a kismamaságom,tudta hogy,hol vagyok és miért,valamint nagyon nagyon jól elvan az apukájával,szóval ő klasszul viselte.Én :) már jobban szenvedtem a hiánya miatt,az 5 nap alatt telefonon értekeztünk(minden telefon után zokogtam a hiányától)meg esténként jó éjszakát anya"videó-üzeneteket"küldtek (ezen is zokogtam)az én kérésem volt hogy ne jöjjön be,ne hozzák be,mert 1.császárom volt,esetleg megrettenhetett volna hogy miért vagyok olyan "béna"mozgású,elesettebb. 2.hallottam sztorikat a kórházból anyától elváló sírás,kiborulásokról,én nem akartam ennek kitenni sem őt,sem magamat (bár azt nem tudom ő hogy reagált volna valójában)Viszont az az ő feladata volt hogy jön értünk,és ő visz haza minket,nagyon büszke volt magára :) cipelte a táskám,örült és így már nem kellett elválnunk,így jó volt.A kórházban a baba azért eltereli a figyelmet :) így csak minden 2-3 gondolatom volt az elsőszülöttem,és gyorsan elrepültek a napok.Az autóban hátul ültem vele,és hosszú percekig nézett a szemembe,majd kitárta a kis "ropi" karját szorosan átölelt egész úton(nyeltem a könnyem,olyan csodás volt ahogy szavak nélkül elmondta hogy hiányoztam és szeret,soha nem felejtem el azt a jelenetet)Ezután mindenben olyan volt mint előtte,cserfes,boldog ,vidám kisfiú,mivel felkészítettük nem veszett el a bizalma felénk,a kistestvérét pedig imádja,soha nem volt féltékeny( eddig :))egy mindjárt 3 éves és egy 8 hónapos kisfiúk anyukája
2011. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért: utolsónak megkönnyeztem az autós jelenetett! :o)

16 hós kislány anyukája és 16 hetes kismama

2011. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Addig nagyon jól viseltem,míg be nem jöttek a kórházba. Tudtam,hogy Apukával jó kezekben van a "nagy"- 2 éves,3 hónapos volt akkor. Mikor bejöttek,iszonyat sírhatnék jött rám! Ahogy elmentek,hamar megnyugodtam,és "éltem" tovább a kórházi napokat-persze kértem a dokit,hogy amilyen hamar csak lehet,engedjen haza!


Most előre látom,hogy szülni sem akarok bemenni- kivéve,ha az apuka pont itthon lesz. (kicsit bonyolult) És előre látom,hogy saját felelősségre haza fogunk jönni,mert bár a nagyobb egyszerűen fantasztikus egy gyerek,de a kisebb kicsit nehéz természetű (ő is 2 éves,3 hós lesz,mikor a legkisebb születik majd)...nem tudom,hogy viseli majd hogy nem leszek,és nem tudom,hogy aki vigyáz majd rá-amikor apuka sem lesz- hogy fogja bírni! ... jó lenne előre látni dogokat!

2011. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is sírok az autóson :')


Nálunk 2 év 4 hónap lesz, deaggódom egy kicsit :)

De jó volt olvasni, hogy jól is lehet csinálni :)


Bocsi off:

Ha visszaolvasod, így apuka sem látogatott meg Titeket a kórházban?Mamáék vittek cuccokat?Vagy ez a rész hogy volt?És a szülés alatt ott volt a férjed?Addig ki volt a fiatokkal?

Előre is köszi ha ezeket még megosztod velünk :)

2011. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
:)persze,persze a szülésnél végig ott volt,mármint a műtő-ajtóban,előtte a szülőszobában amig az előkészületek folytak,ő kapta kézbe a babát,ezalatt a nagypapájával volt a "nagy"picifiúnk(a nagymama is a szülőszoba előtt izgult,az én szüleimmel,egészségügyisek ki nem hagyták volna :D)A kórház baba-mama barát,apukák sem nagyon jöhettek be,de azért mindennap 2x bejött egy fél órára mert nem tudta megállni(látogató-szoba)ezalatt szintén a nagyszülőkkel volt,és mindig tudott róla hova megy apa,üzent,küldött mindig valamit :)
2011. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
köszi :):):):) Tsnulok :)
2011. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk amikor menni kellett, leadtuk a kicsit a nagymamának, mi rohantunk a kórházba. Akkor nem hiányzott a nagyfiam, mert mással voltam elfoglalva.

Egy napig bent szenvedtem a kórházba, mire szülésre jutottam. Este 8körül jutott először eszembe a fiam, hogy most mehet fürdeni, ki fog neki énekelni, kinek fog hisztizni, az esti puszit kitől kapja majd...

No amíg szültem távdúdoltam neki az altatóját, jó hogy éjfél volt, és remélem akkor már aludt. A lánykám is azzal biztattam, hogy a tesó várja.

8órás re-anyuka voltam, amikor beestek, látogatóba. Először megrökönyödtem, mert az addig pici törékeny babám megnőtt. Olyan nagy lapátkezei lettek, olyan nagy fiú lett alig egy nap alatt.

Amíg bent voltam a kórházban hiányzott, telefonon csipogott nekem. Próbáltam nem rá gondolni, és csak a kicsivel foglalkozni, amíg csak Ő van.

Amikor behozták tologatta a húgát, hívta játszani, nem értette miért nem lehet kivenni a kiskocsiból, hogy miért nem rohangálhat, jobban érdekelte a kv automata mint én, hazaindulás sem okozott neki gondot. Ott nekem se volt gond az elválás. Valahogy a kicsi lekötött, az újdonság varázsa, az a pici kis rózsaszín csomagocska, ismerkedtem vele.(lányos anyuka vagyok, jobban a szívembe lopta magát az első perctől a kicsi lányom, mint a fiam)


Ami viszont megviselt, az amikor hazajöttünk. A védőnéni nem szólt mikorra jön, pedig tájékoztattam, mikorra érünk haza az újszülöttel. Mivel már elég későre járt, neki meg lejárt a munkaideje, átmentünk csapatosan a mamához a nagyért, bemutatni rendesen a kishugit. Egyrészt volt már főtt étel ott, nem kellett itthon kapkodni, másrészt többen voltunk a két gyerekre, ha valami nem működne, erősítés kell a gyerekekhez.

Bementünk, hosszan méregetett, jött adott puszit, mondta a magáét, mutogatta a játékokat, nézegette a tesóját, bújt, rohangált.

És akkor csörög a telefon, hogy nálunk van a védőnő, rohamléptekben induljunk a kicsivel(pár pillanat kocsival), igen ám, a nagy ahogy meghallotta, hogy anyának megint mennie kell, olyan keservesen sírt, nem értette meg, hogy Ő is jön velem, beájult, így nélküle jöttem haza, csak 1órával később hozta a nagypapa utánunk a "kicsit", amikor kialudta magát. És nem mert puszit adni nekem. Félt, hogy elmegyek tőle megint. Napokig együtt kellett készülődni, öltözni csak akkor tudtam, ha már ő is menetkésznek érezte magát, előbb keltem, és ruhában talált sikított, eü sétákat közösen vettünk, amíg itthon volt apa a kicsivel, mert ha csak az ajtót kinyitottam keservesen sírt. 2hétig szó szerint bebújt volna a hátsómba is.

Azóta kiheverte az egy hetet, és ugyan úgy tojik a fejemre, én meg visszamenekülnék kicsit pihenni.

2011. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
:) igen tényleg óriás lett,a pici-nagyból :D hirtelen,jól írtad,valóban döbbenet volt nekem is!
2011. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2év 3hónap van a két fiu között.

MIkor szülni mentünk, akkor a nagyot elvittük a mamáékhoz, és mentünk apával. Sokat van ott, (velem együtt) nem kellett magyarázni, hogy miért is vittük őt oda.

A szülés után meg a kicsivel volt kis aggódás, így nem volt időm rágódni azzal, hogy mi van a naggyal- de tudtam, hogy jó helyen van. Behozták anyuék sokszor a kórházba, mert ott voltunk 8napig- játszottunk, aztán jött-ment- nem viselte meg, hogy ottlátott. Jól éreztem magát apával, mamáékkal.

Én meg nyugotan tudtam a kicsire koncentrálni.

SZóval nálunk a nagy elég könnyen vette ezt az egész kórházasdit.

2011. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!