Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolcon az önkormányzatnál...

Miskolcon az önkormányzatnál szülés után lehet valamilyen segélyt igényelni első gyerek után?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

esetleg a születési segélyt próbáld meg, önkormányzatonként változó, hogy adnak-e (jog szerint csak adható, de nem kötelező) és hogy mennyit. bizonyos helyeken ez egyszeri 10ezer forint. Miskolcon nem tudom,attól függ leginkább milyen helyzetben van az önkormányzat anyagilag, de egy kérdést megér a dolog.

azt sajnos nem tudom, van-e konkrétan gyerek után járó vmilyen segély, ami rendszeres és nem csak egyszer adják, de kérdezz rá erre is.

Boldog babázást!!!!!!!

2010. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,megpróbálom.
2010. ápr. 16. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:
én válaszoltam a múltkor... érdeklődnék, sikerült-e vmit intézni?
2010. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Elég rosszul jártam,mert szülés után csak 3 hét múlva kaptam meg a gyerek anyakönyviét és a tajkártyáját és addig nem is tudtam semmit sem igényelni.Mikor megigényeltem a TGYÁSt meg a családi azt mondták,hogy 30 nap az átfutási ideje.Akkor bementem az önkormányzathoz,de ott az mondták,hogy nincs semmilyen segély amit szülés után adhatnának.Olyan van,hogy egy évben kétszer 5000 Ft gyermekvédelmi segély,de ahoz csatolni kell még a várható jövedelmek összegéről is az igazolást ,így azt sem kapom meg. :(

2010. máj. 4. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!