Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyivel ad több pluszt a...

Mennyivel ad több pluszt a magánkórház? Akik szültek már ott, újra azt választanátok az állami helyett?

Figyelt kérdés

Elég kényes vagyok, hozzászoktam a minőséghez, a megfelelő életkörülményhez. Még sosem voltam kórházban, szerencsére a legkomolyabb betegségem az influenza szokott lenni (koppkopp). Nődokihoz, fogorvoshoz magánúton járok. Eddig nem tudtam, hogy olyan az itteni kórház, amilyen... Nyilván sejtettem, hogy nem egy luxus szintre kell számítani, de kicsit szíven ütött a "magyar valóság".

Egyetlen olyan szoba van, ahol egyedül lennék majd. Viszont ezért külön kell fizetni, és előre nem foglalhatom le, hiába tudom, hogy programozott császárom lesz. Akkor kerülhetek oda, ha éppen aznap szabad. Ha nem, akkor marad a többágyas szoba, 5 másik anyukával... Engem ez megijeszt, mert régen sem szerettem az ilyen össznépi alvásokat. Pedig ott nem vadidegenekről volt szó, hanem barátnőkről, osztálytársakról. Szerintem friss császárosként egyedüllétre fogok vágyni, nem arra, hogy másoknak a babáját halljam sírni.

Itt jön a másik bökkenő. Látogató nem jöhet be hozzánk majd, még a férjem sem. Tehát az első pár napban a saját kislányát szinte meg sem foghatja. A szüleim sem lehetnek ott velem, maximum a folyosónál lévő ajtónál beszélgethetünk... Szinte mintha el lennénk zárva, engem ez nagyon megijeszt már most.

Mondta egy barátnőm, hogy próbáljak az ottlétem alatt "viselkedni", és a ha nővérek mondanak valamit, akkor azt csináljam úgy, különben baj lesz. Ilyen pl. hogy ne vigyek cumit a picinek, merthogy azt ők nem szeretik. De most komolyan, mások mondják majd meg, mit hogyan csináljak a babámmal? Mintha amúgy egész életében nem velünk lenne majd, a szent nővérek tanácsai nélkül...


Szerintetek megéri a magánkórházat választani inkább?

Lenne rá keret, de ugye nem olcsó mulatság+Budapestre kéne utaznunk, meg onnan haza is jönni. Csak úgy sokkal nyugodtabb lennék, hiszen ott lehetne velünk a férjem, a szüleim is láthatnák a babát, nem vadidegen nőkkel lennék összezárva, egy teljesen kiszolgáltatott állapotban.


Még a terhességem elején vagyok, így az orvosváltás nem lenne probléma.


2018. nov. 17. 00:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
Magánba szültem, ha lehetett volna több gyerekem azokat is ott szültem volna. Odafigyelés, segítség éjjel nappal. Kényelem.
2018. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
16%
jaj hát nyilván a ** is kinyalják ha pénzeled őket. ha van aki tömje a zsebedet akkor miért ne mennél magánhoz? ugyan nem csináltak még fel (kopkopp), de kórházban voltam már, és csak annyit mondok hogy egyszer tele volt az ágy hangyákkal és még ők voltak felháborodva hogy át mertem vánszorogni egy másikra félájultan.
2018. nov. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nincs ebben tapasztalatom, de amit a kórházról írtál, eldönti a kérdést. Ilyen embertelen helyre semmiképpen sem szabad menni.
2018. nov. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
A magánkórház annyival ad többet, hogy az anyuka kényelmét szolgálja. Tehát amiket írtál, hogy neked megnyugvást jelentene, pont azt nyújta. De a baba szempontjából semmivel sem ad többet. Ha gond van a babával, át kell szállítani, mert a magánkórházak nincsenek felszerelkezve problémás esetekre.
2018. nov. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

Megkérdezhetem mi miatt lesz programcsászárod? Mert ha komolyabb egészségügyi ok miatt, akkor lehet el sem vállalnak magánkórházban, mert nincsenek meg a feltételek egy bonyolultabb eset ellátására. Ugyan ez a babával is, ha baj történik átviszik másik kórházba.


Viszont igen a magánkórház szép, modern, kényelmes, jól főznek, veled lehet a férjed és jöhetnek látogatók is.

2018. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Biztos màsabb a magànkórhàz, érthető módon, hisz nem kevés pénzt fizetsz ki érte.

Én 9 évvel ezelőtt a Szent Istvàn kórhàzban szültem, de csak dicsérni tudom.Pont influencajàrvàny volt, de a lànyom apjàt beengedték, úgy, hogy nem volt beoltva, beteg se volt mondjuk.

Nem mondom, hogy egyszerű volt az a 3 nap, mert mi 100 km-re laktunk Pesttől, meg dolgozott is, így maradt a telefon.(amúgy se engedték volna be a jàrvàny miatt)


Ha megteheted, és azt akarod, akkor menj magànba.


De ha az miatt lesz programcsàszàrod mert indokolt, akkor nem fognak fogadni, ha ne adj isten bàrmi baj van, azonnal àtvisznek àllamiba.


A picinek meg nem cumi kell, hanem anyatej.

2018. nov. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Hat en is eleg kenyes vagyok de azert a 2x3 napot meg igy is tuleltem a 2-es Klinikan. Az orvosom volt a lenyeg, ő ott volt mindkettőnel pontosan, nekem szemely szerint senkivel se volt bajom. Segitettek ha kellett de azt utaltam volna ha folyton ott volt vki a nyomomban. Kajat hoztak a szüleim. Emiatt felesleges lett volna kiadni fél millát magánra en azt mondom.

Raadasul amit tobben irnak hogy ha gond van a babával, átviszik államiba. Az en dokimnal pont magánba halt meg baba, nem volt meg az a felszereles, nem volt ejjel csecsemodoki....mert beszeltuk hogy menjek e hozza magankorhazba szulni, lebeszelt. Akkor meselte ezt a sztorit.

2018. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
2t szültem magánban. Harmadikkal is oda mennék. Nem luxus volt, de kényelmes, tiszta, rendes és apa 4napig bent aludt velem. Mintha nyaraltunk volna a picivel 3 napig teljes ellátással.
2018. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt magánban szültem,másodiknál megindult a 35. héten és állami lett.Volt komplikáció... az ellátás olyan amilyen,de nagyon hálás voltam,hogy megmentették a kislányom.
2018. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
6-os: Tök értelmetlen, amit írtál!! Most beengedték vagy nem a férjedet?
2018. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!