Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Veszélyeztett terhes vagyok...

Veszélyeztett terhes vagyok ikrekkel. Magánklinikan vagy állami kórhazban szüljek inkább?

Figyelt kérdés

2018. okt. 16. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Hát ha ki akarsz fizetni egy kiírt császármetszésért kb. fél millió forintot, akkor magánklinikán.

Ha ingyen szeretnél egy kiírt császármetszést, vagy netalántán kedvező fekvés esetén szülnél hüvelyi úton, akkor államiban.

2018. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Olyan államiban, ahol van PIC.
2018. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Kettessel értek egyet. Én alapból csak olyan kórházat kerestem az elsô terhessêgemkor, ahol van PIC. 1. sz. Nôi Klinika lett. Ikrekkel eszembe nem jutna más.
2018. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Magánklinikán koraszulni nem lehet. Ikreknél ennek fennáll a veszélye, ráadásul gyakran kell befeküdni korábban komplikáció miatt. Magánklinikán erre sincs lehetőség. Igy inkabb keresnék egy pic-cel rendelkező állami kórházat es fogadnék ott orvost.
2018. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Államiban, fogadott orvossal, vip szobával. Magánkórházakban nincs PIC, ha baj lenne át kell őket szállítani másik kórházba te meg maradhatsz a magánban. Olyan kórházat keress ami modern, és jól felszerelt koraszülött intenzív és koraszülött osztálya van.
2018. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem feltétlen lesznek koraszülöttek. 37 hét 2 napra szültem ikreket, programozott császárral. Még meg sem indult a szülésem.
2018. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos, hogy koraszülöttek lesznek, de az ikrek átlagosan 36 hétre születnek. Ismerek en is 38, 39 hetre szült ikreseket is, de tucatnyi 36 hét előtt szültet is. Átlag minden 10. baba hazánkban koraszülött. Kettes ikreknél ez az arány kb 50%, harmasikreknel kb 95%, négyes ikreknél pedig 100%.

Ráadásul annal ellenére, hogy 37. hét után születnek, sajnos ikreknél gyakoribb az adaptációs zavar, légzési problémák, méhen belül nem látott fejlődési rendellenességek, így 2500 gramm fölötti, 37. hét után született ikrek gyakrabban kerülnek NIC-re mint egyes terhességből született társaik. Ez Ez nem azt jelenti, hogy minden baba odakerül, de az esélye nagyságrendekkel nagyobb. Ezért kell egy megfelelő PIC-cel, NIC-cel rendelkező kórház.

2018. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Amikor megtudtam hogy ikerterhes vagyok az első dolgom volt orvost keresni egy olyan kórházban ahol a legmagasabb szintű PIC van...
2018. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És olyat nem lehet, ha nincs baj a babákkal, átmegyünk a magánklnikára? Nyilván alapból én is PIC-es állami kórházra gondoltam.
2018. okt. 16. 22:00
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
A "nincs baj" nem úgy működik, hogy megszülsz és már biztos is, hogy nincs baj. Ezért is tartanak bent. 3 nap (egyes helyeken 5) után pedig mehetsz haza, akkor már minek mennél másik kórházba...
2018. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!