Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés hogy zajlik?

Császármetszés hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Hányan vannak bent? Milyen módon adják be az érzéstelenítőt? Mi van, ha keveset adnak és érzem a fájdalmat? Férjem bent lehet? Mennyi idő a műtét?
2018. nov. 17. 07:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A mütét 20 perctől-2 órán átig elhuzodhat.a baba apja nem lehet bent császárnál,természetes szülésnél igen. érzéstelenitot adnak gerincbe vagy el altatnak.császárnál orvos,szülésznő,nővér,mütősorvos van bennt
2018. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

11-es, nem igaz, hogy nem lehet bent az apa! Persze van, hogy az anya/baba állapota miatt nem engedik be, és van kórház, ahol a protokoll nem engedi.

De a legtöbb helyen bent lehet! A baba megszületése után pedig megkapja a babát az arany óra idejére.

Nálunk ez kemény 20 perc volt, amíg engem összevarrtak.

2018. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem programcsászárom volt, előző este már be kellett feküdnöm a kórhàzba, késő este megkaptam egy kúpot, meg másnap reggel fél 5 körül. Utàna letusoltam, átmentem a szülőszobára, ahol felrakták a katétert, átöltöztem kórházi hálóingbe, és a vajúdóba feltettek, rámtették az NST gépet és kaptam infit. Ide bejöhetett a férjem, együtt vártuk, hogy a műtöbe toljanak, a mütét előtt 30 perccel kb kaptam az infibe oxitocint, hogy érezze a kisfiam is, hogy itt valami készül..:) mikor eljött az idő a műtősfiú jött értem, tolokocsiba tolt át a műtőbe, ott várt az anesztes doki, egy anesztes segéd, 2 műtôs segéd volt bent, akik épp pakolták ki az orvosi eszközöket, utoljára jött be a 2 doki és a csecsemős, a műtős fiú is maradt bent. Megkaptam a spinàlis érzéstelenîtőt, azaz először egy lidokainos szurit gerincbe, és az alá ment a spinális, 2x-orra találta el a pontot a gerincemben, az kellemetlen volt nagyon ahogs a tűvel matatott, meg forgatta. Utána azonnal lefektettek, elhelyztek rendesen, és az anesztes csipkedett, fújkodott valami hideggel, hogy mit érzek, hol érzem, mennyire. A kisfiam kb 5 perc után kiemelték, kivitték, aztán visszahozták pár percre, utána pedig átvitték a csecsemős osztályra ahol Apával volt míg engem varrtak. Érrztem a matatàst, mielőtt pedig kiemelték, olyan érzésem volt, mintha 3-an beletérdelnének a gyomromba, de egyből kaptam a fájdalomcsillapítót. Sztem az egész műtét 25 perc lehetett, áttoltak az osztályra utána és 3-an megkaptuk az aranyórát, segítettek rögtön mellre tenni a babát is. aznap este fel kellett állnom, katéter maradt, áthuzatolták az ágyam, másnap reggel meg felkelés, zuhany, kivették a katétert és költoztem rendes szobába ahol már 0-24-ben együtt voltunk a fiammal. Az első pár felkelés borzasztó volt, de napról-napra jobb!
2018. nov. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!