Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kíváncsi vagyok a véleményekre...

Kíváncsi vagyok a véleményekre! Epidurálissal vagy a nélkül érdemes szülni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 6. 07:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Az epidurál ugyan valamelyest enyhíti a vajudás alatti fájdalmakat, de mire szülni kell akkorra kimegy a hatása. Az időt megnyújtja, lassítja a folyamatot, ha utána nem kapsz elegendő infúziót és nem tudsz vízszintesen feküdni legalább 24 órát ( amit nem fogsz tudni a szülészeten ) erős fejfájásod is lehet az epidurál után, valamint sokaknak örökre érzékeny marad a szúrás helye.

A szülés egy életre szóló szép emlék, én két gyermeket szültem, mindkettőt epidurál nélkül. Vajudás alatt sétálhattam mely sokkal jobban esett mint feküdni ( az epidurálnál nem kelhetsz fel ).

Szóval én az epidurál nélkülire szavazok.


Szép szülést kívánok!

2008. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom milyen lehet ézételenítővel szülni, én annélkül szültem. A szülés, nagyon fájdalmas dolog, nem hasonlítható semmihez. Ha kellene, még 10-szer is megszülném, a kislányomat, mert nagyon felemelő, és jó érzés életet adni. Persze, biztos könnyebb fájdalom nélkül szülni, én mégis annélkül szeretném...
2008. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
nekem már maga a menszeszem is fájdalommal járt!mikor elkezdődtek a fájások egy darabig bírtam aztán azt tanácsolták hogy kérjem hogy könnyebben elviseljem a fájásokat.nem fájt amikor beadták és szerintem nem nagy adagban kaphattam mert mindent éreztem azt is amikor nyomni kellett.egyáltalán nem zsibbadtam el és tudtam hogy mit kell csinálnom.dec.-ben megint szülök és ismét kérni fogom ha úgy adódik hogy nagyon fáj!
2008. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha az edát jól adják be és időben, akkor nem éppen úgy zajlanak le a dolgok, ahogyan az első válaszoló leírta.

Eleve nem adják be a vajúdás bármelyik részében, ha az orvos, szülésznő úgy érzi, hogy késő van, akkor már nem engedik. Optimális esetben csak a vajúdás alatt hat teljesen, a tolófájásokra már annyira csökken a hatása, hogy a tolóingert az ember érezze.

Az szintén nem és egyáltalán nem igaz, hogy lassítja a folyamatot, sőt, épp ellenkezőleg: gyorsítja azáltal, hogy ellazítja a szöveteket, az izmokat, a méhösszehúzódások sokkal intenzívebbek és hatékonyabbak lehetnek és általában edával gyorsabb a tágulás.

És nem kell egy napot feküdni utána. Néhány órával később ugyanúgy lehet, sőt, el is kell menni utána például zuhanyozni, mint nélküle.

Nincs semmi baj azzal, ha valaki nem szeretne fájdalomcsillapítást kérni, vagy anélkül szült, sőt! Nekem nincs kifogásom az eda ellen, nem zárom ki a lehetőségét a következő szülésemnél, de alapvetően nélküle próbálom meg, nem állítom rá az agyam arra, hogy csak azzal tudom megcsinálni.

Azt viszont nem tartom helyesnek, ha félretájékoztatják az embert bármivel kapcsolatban tapasztalat és megfelelő tájékozottság nélkül.

2008. nov. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekem lehetőségem se volt bármilyen fájsalomcsillapítást választani, anélkül szültem. Utánna viszont olyan jól érezem magam, hogy csak na. A barátnőm epivel készült szülni, meg is kapta, de mire hatott volna meglett neki is a baba.

Ki lehet bírni, szerintem a babának is az a legjobb ha nem avatkoznak közbe semmivel.

2008. nov. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Nekem is olyan tapasztalataim vannak, mint a 2. válaszolónak!!! Én filóztam szülés előtt, hogy kérjek -e fájdalomcsillapítást, mert nem igazán tűröm a fájdalmat, de amikor mentem szülni, már fel sem merült bennem ez az alternatíva. Nagyon erősek voltak a fájások, a tolófájások életem legnagyobb kínja volt, de én visszapörgetném az időt, hogy újra átélhessem ezt a csodát. Nem lehet leírni ezt a felemelő érzést, ami szerintem fájdalom nélkül nem ugyanaz. Mondjuk az igazsághoz tartozik, hogy hamar megszültem a lányom (otthon vajúdtam pár órát, 2-re mentem be a kórházba és fél 5-kor a kezemben volt a babám).
2008. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az igazság az, hogy én szintén át szertném élni a szülést az összes fájdalmával, csak nam tudom, hogy fogom bírni. A menstruációs görcseim is olyan fájdalmasok, hogy hányás mindig van és nem 1x ájulás is lett a vége. Remélem a szülés azért másfajta fájdalom lesz. Most 33 hetes vagyok. :)
2008. nov. 6. 11:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 32hetes vagyok,a 3. babám várom.Nagyon erős fájásaim voltak a 2. szülésnél,így eldöntöttem,hogy kérni fogom az EDA-t.Beszéltem a dokimmal,ő ajánlja is,mivel a tapasztalatok azt mutatták,hogy sokkal hamarabb tágul a kismama,és nem pánikolásból áll a vajúdás hanem pihenésből.
2008. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én az első fiamat EDÁ-val szültem-16 éve,4 órás vajúdás után-és nem volt kérdés,h most is kérem.Aztán semmi nem lett belőle,mert bő két óra alatt kitágultam és a 3.tolófájásra a buksija is kint volt...de előtte nem is gondoltam,h én kibírom ezeket a fájdalmakat.Aztán láss csodát,azt kell,h mondjam sokkal rosszabbra számítottam.Pedig már nem vagyok huszonéves(36 leszek)...és a fájdalmakat se bírom.16 éves és 6 hós baba anyukája
2008. nov. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem megpróbálom nélküle, de azért megbeszélem, hogy legyen "bekészítve" a dolog. :)
2008. nov. 7. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!