Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma vagyok 41 hetes terhes...

Ma vagyok 41 hetes terhes kismama. Tudtok esetleg valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés
41 hétbe leptem ma és már nagyon stresszes vagyok hogy miért nem akar kibújni a kicsike . Pénteken kórházba utalnak és hüvelyi tablettával próbálnak segíteni a beindításon . Nem nagyon szeretném ha be indítanak a szülés.. De már mindent ki próbáltam amit az interneten olvastam ."Házi szülési tippek stb.." igazából már rettegek ,hogy mi lesz hogy lesz a szülésnél .. nagyon de nagyon félek ha be kell fektessenek . Valakinek valami tapasztalat a hüvelyi tablettával? Szerintetek addig ki bujik a babóca? Esetleg valami tippel tudtok segíteni hogy ne jussak el péntekig? Nagyon szeretném ha magától be indulna . Hasi görcseim vannak sőt még be is feszül a hasam állja sokszor . Voltak napok mikor annyira fájt higy éreztem na mostmár lassan jön a baba . És erre éjszakára el múlt . Mintha semmi se lett volna egész nap .. totál kezdek be parázni már .
2018. nov. 27. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Az egyetlen tanácsom: kitartás!

Engem is indítottak és semmilyen házi praktika nem vált be sajnos.

2018. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mesélek az én indításomról, mert csak rossz tapasztalataim vannak, neked pedig nem erre van most szükséged. Viszont péntekig van 3 napod, az ilyenkor már rengeteg! 😊 Simán beindulhat bármikor, csak engedd el ag egészet.
2018. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

41+3 voltam, indítottak. Így utólag belegondolva jobb is volt, mintha hirtelen a semmiből jött volna minden és futni kellett volna a kórházba. Engem hétfői napon fektettek be, beadták az érlelő tabit hajnalban, reggel burokrepesztés, oxitocin. 7kor kezdődtek a fájások, labdán vajudtam párom velem volt végig, 10 után picivel már kint is volt a fiam. Gondolom inditas nelkul is gyorsan szültem volna, nem ezen múlik, de hidd el attól hogy vannak akiknek rossz volt, nem mindenkinek az ( valószinuleg nekik anélkül is rossz lett volna és így erre fogják)

Itt az én példám bő 3 óra volt az egész vajúdás, bármikor ujracsinalnam. Ja és mi is mindent próbáltunk, de szerintem még most is bent lenne a pocakban ha rajta múlt volna :) szóval kitartást, bent nem marad, max pénteken a karodban tarthatod, csakis erre gondolj!

2018. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is csak annyit tudok mondani, hogy kitartás! Tudom, hogy nehéz, én is 41+3 naposan szültem. Az orvosom azt mondta valószínűleg hamarabb jön, mert nagy baba. Hamarabb el is kezdtem járni NST-re, a 40. héttől teljesen bele voltam lelkileg betegedve a várakozásba. Nagyon fájt mindenem, szétrúgta a bordáim. Az utolsó 3 napban iszonyatos fájdalmam volt, bevetettem minden házi praktikát, de hiába. A hüvelyi tablettaról nem hallottam, de nem is hangzik jól, szerintem hanyagold. Nekem az orvosom kivárta míg magától beindult, minden nap végeztek amnioszkópiát. Már harmadik éjszaka mikor a kórhazban aludtam elfolyt a magzatvíz és természetes úton világra hoztam a 4250 grammos 56 cm-es kisfiam. Ne rontsd el a keserves várakozással ezt az időszakot, töltsd kellemesen akármennyire is nehéz.
2018. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem a tabletta is valami praktika.
2018. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom kitartás meg minden . Hát ezt a hüvely tablettát a doktornőm mondta hogy ezt fogjak adni . Köszönöm a jó tanácsokat és igen remélem már ezen a héten a kezembe tarthatom a babócám 💙 amúgy kisfiú és tudom hogy ők mindig később bújnak ki , hát még van 3 nap az tényleg elég hosszú idő még...De van egy olyan bennem ha idáig nem jött ezután se fog ... se a 3 nap alatt . Első terhességem és meg fogalmam sincs mire legyel felkészülve ha netán itthon indulna be a szülés . Próbálok nem stresszelni és lazítani de valahogy az eszem mindig a babán és a szülésen jár és hogy milyen jó lenne már a kezembe tartani 💗😣💙💙
2018. nov. 27. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, engem 2 nap múlva indítanak ha addig nem indul magától. Kitartást Neked! Könnyű gyors szülést!

40+5hkm

2018. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én azt mondom neked,hogy nyugodj meg. Ne stresszeld magad. Relaxálj. De komolyan. Nézzetek filmeket, sétáljatok nagyot. Ameddig feszült vagy,nem fog jönni a baba. Tapasztalatból mondom.
2018. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Mi a helyzet, megindult magától vagy indítanak?
2018. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!