Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszes utan pm alulmuk...

Csaszarmetszes utan pm alulmukodes?

Figyelt kérdés

Csak sima szules utan, vagy csaszar utan is elofordulhat?

20kg t hiztam terhessegem alatt, 112 kg val csaszaroztak, majd 101korulre ment vissza. Aztan fogytam csak ugy 97re, azota (kb 3honap alatt) felhiztam 104re. Amennyit mostanaban eszem, annyi etel mellett terhessegem elott kb 85kg voltam.


2018. dec. 2. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Fogyni kalóriadeficit mellett lehet. Ha 85 kg voltál amellett az étrend mellett, akkor az nem kevesebb kalóriabevitelt jelent. Ahogy most sem. Ha fogyni akarsz, akkor többet kell felhasználnod, mint amennyit beviszel.


A pm alulműködés nem a szülés miatt lehet, de elképzelhető hogy van, ahogy inzulinrezisztencia is. D vitamin hiány, stb.


Egy részletes labor és rendszeres sport sokat segít a helyzeteden.

2018. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

"Fogyni kalóriadeficit mellett lehet. Ha 85 kg voltál amellett az étrend mellett, akkor az nem kevesebb kalóriabevitelt jelent."


De, kevesebb, mert ha egy bizonyos kcal mennyiség 85 kg mellett súlytartó, annak 104 mellett deficitet kellene jelentenie ugyanannyi mozgás mellett.

(Mert több súlyt fenntartani többet igényel.)

A szülés módja ezt nem befolyásolja. Magától a terhességtől és szüléstől viszont megborulhat a hormonrendszer. Szoptatsz?

Az is befolyásolhat.

2018. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Császározták. Szerinted annyit mozog, mint terhesség előtt 85kg-val?
2018. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mar előtte is volt alulműködéses es a terhesség, szülés (módja mindegy), még jobban belezavart. Terhességi cukrod nem volt? Terhelésed milyen lett?
2018. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ejj, ennyi szakértőt... Terhesség után simán begyulladhat,ami okozhat hízást. Kérdező, TSH-t, ATPO-t néztek nálad?
2018. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok sajnos mar 4honapja, es semmit nem neztek nalam. Cukrom rendben volt
2018. dec. 3. 00:39
 7/9 anonim ***** válasza:

16 kilót híztam, császár után kb 6 hét alatt a kezdősúlyom alá mentem (74->90->72).

Amíg a gyerek cicizett, addig tartottam a súlyom és utána kb 4 hónap alatt ugyanazzal az étrenddel, mint előtte felugrott bő 20 kiló. Komoly odafigyeléssel és letroxszal nem hízok tovább, de majd 6 év volt, mire sikerült elérni, hogy meginduljon nagyon lassan lefelé a súlyom.

2018. dec. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam verkepen, a TSH volt 4,784, ugye 4,780 a teteje. Koleszterinem 5,26 a max 5,20 helyett, illetve a MCH 31,70 a 31,00 helyett. Voltam ma haziorvosnal,szerinte teljesen egeszseges vagyok, viszont en furcsalom hogy napi 1eves mellett is hizom.
2018. dec. 5. 17:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Es 10napbol 9x egesznap zombi vagyok, paromra nem jut energiam.
2018. dec. 5. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!