Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik még olyan, hogy nem...

Létezik még olyan, hogy nem egyágyas a szülőszoba?

Figyelt kérdés

A TV-ben hallottam, hogy nagy pénzeket ad a kormány, hogy egyágyas szülőszobákat alakítsanak ki. Ezek szerint létezik még olyan, hogy többen vajúdnak, szülnek egymás mellett?!

Volt valakinek ilyenben része?

Én Pécsett szültem. Csak egyágyas szülőszobák vannak. Teljesen ledöbbentem azon, hogy máshol ez még mindig 'csoportosan' mehet, max. egy függönnyel elválasztva...


2019. jan. 16. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A vajúdó a xi. kerületben is egyben van.
2019. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 2015-ben még függöny mögött szültem. Mellettem nst-n volt egy fiatal anyuka, a harmadik ágy üres volt. 2017-ben már egyágyas volt.
2019. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. 9 hónapja szültem Békéscsabán. Ketten szültünk egyszerre. Egy függönnyel volt elválasztva a két ágy.
2019. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jézus...

Engem bekísértek az egyik szobába, ahol ott volt minden, ami a egy szüléshez kell: 1 db! szülőágy, műtős lámpa, nst, eszközök... stb., a vajúdáshoz pedig volt bent labda, kád, bordásfal. Igaz, a szülőszobák között csak gipszkarton falak vannak, így sokminden áthallatszott, de azt el sem tudnám képzelni, hogy egy 'csapattal' szüljek egyszerre...

Végül nekem egy fél nap vajúdás után császár lett, de ha sikerült volna ott megszülnöm, akkor abszolút emberségesnek éltem volna meg így.

2019. jan. 16. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

6 éve szültem debrecenben a klinikán. Függönyökkel voltunk elválasztva a vajúdóban. Mikor a szülőszobára kerültem egyszerre szültem 1 másik anyukával, függönnyel voltunk elválasztva ott is. Mindent hallottunk, és ők is minket. :)

Bevallom akkor pillanat egyáltalán nem zavart, nem érdekelt. Egyedül a kisfiamra koncentráltam.

2019. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább közöttetek volt függöny. Mi bementünk este a kórházba,mert elfolyt a magzatvizem 24 hetesen... nagyon aggódtunk. Szerencsére nem indult meg a szülés mehettem is haza 2 hét múlva. Na de beraktak egy 2 ágyas szobába, elsőnek egyedül voltam,férjemet hazaküldtem,mert nagyon késő volt már, aztán beraktak hozzám egy vajúdó anyukát. Igazából jól elbeszélgettünk,de mindenképpen furcsa volt a szituáció. Ő azzal küzdött,hogy kijöjjön én azzal,hogy bent maradjon. Egymást kísérgettük a wc-re,mert egyikőnk sem tudott megállni a lábán egyedül. Ez akkor olyan természetesnek tűnt,hogy segítünk egymásnak, pedig amúgy elég furcsa helyzet volt. Reggelre mellettem szülte meg a babáját,mert végül úgy beindult, hogy idejük sem volt kitolni mellőlem. Láttam mindent. Életem legnagyobb élménye volt. Ennél már csak a sajátom születése fog jobban meghatni. Miután megszült elvitték,majd visszahozták a babával együtt. Az első,aki megfoghatta az én voltam,mert a férje sajnos nem tudott bejönni (messze laktak és otthon volt a 2 nagyobb gyerekkel). Jól esett a gesztus,hogy a kezembe adta,sosem felejtem el. 4 napot voltunk egy szobában és,amiben csak tudtunk segítettünk egymásnak. Azóta is legalább havonta beszélünk.
2019. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az elsőt egyágyasban szültem, a másodikat többágyasban, de egyedül voltam. Pont müszakváltás volt, ott voltak az éjszakás meg a nappalos orvosok, szülésznők, nővérek mind, nem fértünk volna be az egyágyasba. Eredetileg oda akartak vinni, de pont megjött a váltás ezért lett a többágyas.
2019. jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen van. Nyíregyházán csak 2-3 egy ágyas szoba van. A többágyasban csak függönnyel vannak elválasztva. Az apás szülések vannak az egy ágyas szobába,már ha van üres. A harmadik lányom a többágyasban született,úgy,hogy ott volt a férjem.
2019. jan. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a Sote 1-en szültem 7 éve. 4 db egyágyas szülőszoba van, plusz van egy ötágyas vajúdó. Amikor én ott voltam nem volt senki a vajúdóban, azt akkor használják ha túl sokan vannak, esetleg ha valaki még nagyon az elején van és nincs szabad szülőszoba még.

Egyébként szinte mindegy, hogy függönnyel vannak elválasztva a szülőszobák vagy vékony fallal. Én az egyik egyágyasban szültem, de simán hallottam mindent ami a szomszédos szobában zajlott. A wc-zuhanyzó meg közös is volt a szomszédos szülőszobával.

2019. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2016ban szültem.Nálunk is függönnyel volt elválasztva,de egyáltalán nem zavart,a fájásokkal voltam elfoglalva.
2019. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!