Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikres anyukák, hogy kell...

Ikres anyukák, hogy kell elképzelni a kórházi napokat szülés után?

Figyelt kérdés
Császárra gondolok most,a 35.héten.Mi történik szülés után?Hova kerülnek a babák?Ugyanugy több ágyas szobában van a kismama?Segitenek ellátni a babákat?Egy gyereket is nehéz császár után,kettővel hogy lehet ezt megoldani?
2019. jan. 21. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezer dologtól függ. Babák allapota, adott kórházban mi a szokás. Nálunk 34 hétre születtek, nalam voltak komplikációk. Az elso babát 2 nap után "adták ki" az intenzívről. Ez azt jelenti, hogy onnantól én láttam el rooming-inben, de ha a testvéreihez bementem az intenzívre, akkor a nővérek vigyáztak rá. De en fürdöttem, etettem (kivéve a hajnal 2 es 4 oras etetést). Egy héten után kiadták a második gyereket is es egy hónap után jöhetett ki a harmadik, akkor két hétig 3 picit láttam el egyedül. Amikor újra meg kellett műteni, akkor addig amíg műtőben voltam es magamhoz tértem, reggel 8-tol délután 3-ig, megetették őket, illetve aznap este megfürdették őket. Nálunk egyébként az intenzív is 0-24-ben látogatható, de ott a nővérek látják el a babákat. Nálunk a 37 hét előtt született babákat legalább 12 órára, de inkább 24-re viszik a picre inkubátorba. De amint jól vannak, rooming-inben vannak a koraszülött osztályon az anyukákkal. Hazaadásnak nem csakna súly, etethetőség számít, hanem az is, hogy az édesanya el tudja-e latni a babákat.

Barátnőm masik kórházban szült ikreket, szintén 34 het. Ott nem is voltak inkubátorban, de egy hónapot bent kellett lenniük a hízás miatt es csak 3 óránként látogathatta az anyuka is a babákat. Pelenkázni pl otthon pelenkázta őket először.


Az adott kórházban kérdezd meg, hogy mi a protokoll. Egyébként rohadt nehéz volt az 1,2 majd 3 babával a kórházban, de örülök, hogy szinte végig együtt lehettünk és összerázódva jöttünk haza. Nekem meg se kottyant a "valtas", de barátnőm pl sírva hívott első nap, hogy teljesen el van veszve hirtelen a két babával otthon és azt se tudja, minek kezdjen neki, alig ismeri őket, nehezen fogja, fürdeti stb. És hetek kellettek mire összeszoktak.

2019. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jah és nálunk csak több ágyas szobák vannak, így máshová nem tudják rakni az ikreseket. Szerencsémre nekem szuper szobatarsaim voltak, tolerálták, hogy bizony néha koncert volt, mert csak 2 kezem van.
2019. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2 meg többes ikrekkel egyedül nehéz nagyon
2021. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!