Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Úgy hallottam, hogy szülés...

Úgy hallottam, hogy szülés közben, ahogy nyomod kifelé a babát, a széklet is távozhat a nagy nyomástól. Volt ebben valakinek része? Eléggé hátráltató dolog ez, ha apás szülést választanánk

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 01:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
1. alkalommal beöntést kaptam, ott semmi gond nem volt, eltekintve attól, hogy úgy paszírozták ki belőlem a kislányomat, és felszántotta az egész belső berendezésemet, így rengeteget kellett varrni. 2. alkalommal kúpot adtak, de az volt a gond, hogy már 2 perces fájásaim voltak, így nem tudtam a 10 percet kivárni, hogy akkor kakilgassak, szóval valamennyi bélsár kijött, a doki szépen letörölte, és 3. nyomásra megvolt a kisfiam. Se a férjem nem ájult el, se a doki, se a szülésznő. Természetes, ha egy 4 kgos gyereket préselsz ki magadból, hogy ami a hugyhójagodban, beledben van az is kénytelen kiürülni. Ilyen a természet.
2010. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Én nem kaptam beöntést, igaz nem jött barnamaci sem. Viszont arcon pukiztam a szülésznőt, nem is akárhogyan! Igai trombitaszó, hosszú másodpercekig :-DDD Megérdeelte mert undok volt.

Én nem vettem észre, anyukám mesélte mikor kijöttünk a kórházból (ő volt bent velem).

Én nem hiszem, hogy bárkit is zavar, az apuka meg tudja mit vállal, ha bemegy a szülésre, tehát akkor már ne fujjogjon, akármit is lát.

2010. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is hogy ez az orvosoknak természetes, csak arra gondoltam, ha netán bent van az apuka is, és látja ezeket a dolgokat, akkor lehet ezek a dolgok fognak majd az eszébe jutni később, amikor házastársi életet szeretnénk élni, de akkor megnyugodtam. Köszi a válaszokat.
2010. jún. 30. 12:51
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Én is pont ezen tökölök hetek óta, de azt mondja a doki is, a szülésznő is, hogy nem fog semmit se látni, mert a fejemnél lesz.

Hát Én ezt kétlem, hogy őszinte legyek...:-)


A kérdésedre annyit, hogy egy bnőmnek is jött a nyomás közben, a szülésznő, ahogy kijött a kaksa, egyből megnyugtatta, hogy ez természetes, ne izguljon, csak nyomjon mint állat :-), és azonnal kivette alóla a lepit, összehajtva, és a férje semmit nem látott.


Hát mi hátha megússzuk...

Jó egészséget!

33 hetes km.

2010. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy a ferjed szokott WC-re menni, megsem erre gondolsz szex kozben, nem? Ne aggodj! Ez az elet resze, az emesztes termeszetes dolog.
2010. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Oké és köszönöm a válaszokat
2010. jún. 30. 14:25
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálam, az első nyomásnál jött pisi is, meg egy kis barnamaci is. :)

Pedig a szülésem hasmenéssel indult, még itthon voltam 4-szer wc-n, de az utolsónál már nem jött semmi..., aztán a kórházban kaptam kúpot, amitől szintén tudtam menni wc-re. Ennek ellenére még maradt bent valami, ezek szerint.

A férjem nem bírja avért és hasonló dolgokat, így megbeszéltük, hogy a fejemnél lesz. Szóval, az egészből nem látott semmit, és nem is tudott róla, szülés után mondtam el neki én.

A szülésznő és adoki meg nem szólt egy szót sem, szerintem, azt hitték, hogy én észre sem vettem..., meg mindek is mondogassák, kicserélték a lepedőt vagy mit, letöröltek, meg odaspray-ztek fertőtlenítős valamivel alám-rám, és már jött is a következő nyomás...

Minden 2. nő így van, nekik ez semmiség, a férjednek meg nem kell a lyuk közelében premierben nézni a dolgokat, többet ér, ha téged erősít, fogja a kezedet, törölgeti az arcodat, stb, vagyis a fejednél van, és nem sertepertél a doki és a szülésznő mögött...

Sok sikert! ;)

2010. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Indított szülésem volt, előtte elmentem zuhanyozni, WC-re, ezért azt mondták, nem kell beöntés. Férjem velem volt. Kétszer biztosan jött széklet is, a szülésznő, mintha mise történt volna, egyszerűen csak diszkréten letörölte. A férjem ebből semmit nem láthatott, a fejemnél volt :-)

Amúgy meg ez természetes, ne foglalkozz vele. Ott és akkor biztosan nem számít!

2010. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem jött ki széklet. A férjem bent volt, de a fejemnél, nem a lábamnál, tehát annyira nem láthatta. és ha mégis? Természetes folyamat volt az is, nem tehettem róla. Meg sem említette egyszer sem akkor sem, azóta sem. nem tudom látta-e, de tudott róla, hiszen kiszedték alólam még a baba érkezése előtt gyorsan.
2010. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%

Kitoláskor a férjed a válladnál áll, és segít nyomni, semmit nem lát abból, mi történik a lábad közt.


Az első babánál kaptam beöntést, hasznos volt.

A másodiknál nem, de mivel a fájások alatt 3x voltam WC-n, azt hittem, nem lehet baj.

Aztán a kitolások vége felé láttam, éreztem, hogy vizes vattával töröl egy tálkába. Fúúúúúú, mondom, elnézééééést, kaki jött? (abszolút nem éreztem belőle semmit.

Mire a doki: Ó, ugyan, tudja, hány kakit láttunk már ma?! :-))


Ez megnyugtatott.

Férjem meg vállnál semmit nem látott. Amennyire be volt rezelve, szerintem nem is hallott....:-))

2010. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!