Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért néznek ránk furcsán az...

Miért néznek ránk furcsán az emberek, ha elmondjuk, hogy nem akarunk apás szülést?

Figyelt kérdés
Sem én, sem a férjem nem akarunk apás szülést, erre jönnek azzal az emberek, hogy mert azt az apának is át kell élnie. De engem zavarna, hogy ott van, egyáltalán nem "ad erőt", a férjem pedig nem szeretné látni, hogy kínlódok. Szerintünk nem való az apuka a szülőszobába. Én tiszteletben tartom az apás szülők indokait is, és nem hangoztatom nekik kéretlenül az indokaimat, ők mégis ezt teszik velünk. Különben is mi köze az embereknek ehhez, és legszívesebben nem is válaszolnék már, ha legközelebb megkérdezik, hogy apás szülés lesz-e.

2019. febr. 8. 16:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert a többség apás szülés párti.Ennyi! Ne foglalkozz vele. Ha meglesz a baba, sokkal több kéretlen tanácsot, véleményt fogsz hallani! Úgy csináljátok ahogy nektek jó!
2019. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Kinek mi köze hozzá? Tegyél mások véleményére, csináljátok úgy, ahogy Nektek a legjobb.
2019. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Mert most ez a divat. Engem azért is megszólnak, mert nem fogadtam dokit. Úgy néznek rám, mintha azt mondanám, hogy nem tartom meg a babát szülés után, vagy nem tudom, de teljes a döbbenet.

Mondjuk nem ez az egyetlen amiben mindenki meg akarja mondani a kismamának, hogy mi a helyes. 19 hetes vagyok, de már gyakorlom az "elengedni a fülem mellett" dolgot. Főleg mióta apósom kijelentette, hogy csak fiút szülhetek, azóta tudom, hogy ebben a témában tényleg semmi sem szent.

2019. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, de szerintem ezt nem kell elmesélni senkinek, abszolút magánügy, ha lehetett volna természetes szülésem, én se akartam volna, hogy bejöjjön a férjem, a császárt végignézte, de az más.
2019. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Ne érdekeljen mások véleménye,senkinek semmi köze hozzá,ez a ti dolgotok. De ez még csak a kezdet,mennyi kéretlen “jó tanács” fog érkezni amikor már megszületett..:D Könnyű szülést neked!
2019. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
En szerettem volna ha a parom bejon, hogy tamogasson de o mondta hogy nrm jon mert rosszul lenne es o a vertol is irtozik, raadasul nem akarja latni ahogyan szenvedek. En beletorodtem es rajottem hogy ezt nem is szabad eroltetni, nem akarok rossz emleket neki ugyhogy nincs ezzel baj. En nem hisztiztem hanem megertettem. Nalunk a csaladban volt akinek bement apuka es volt akinel nem ezzel semmi baj. Nem kotelezo bemennie es eleg hulye felfogas hogy marpedig apukanak ott kell lennie. Amugy engedd el mert semmi koze senkinek hogy bemegy e vagy sem. Elmondod nekik vilagosan hogy nem szeretnetek es kesz, hiszen nem ok fognak szulni hanem te. Gyiket sem itelem el,mindenki maga dont errol.
2019. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
3-as en sem fogadok dokit se szulesznot es a vedonom is ugy nezett ram mint a veres rongyra hogy akkor megis hogy fogok megszulni. Erted, a vedonom aki sok kismamaval torodik es masok sem fogadnak fel, es mintha barmi koze lenne. Ugyanugy meg fogom szulni es kesz. En 26 hetes vagyok de szinten megkapom en is a nagy bolcsessegeket mar most, volt aki azt mondta ne vegyek cumit mert nem fog kinoni a baba foga. Hogy mivan? :D szoval .. el kell engedni.
2019. febr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kik kérdezik?

Tőlem max. annyit kérdeztek a szüléssel kapcsolatban, hogy melyik kórházban fogok szülni. Na meg persze, hogy van-e fogadott orvosom.


A baba neme és neve mindenkit jobban érdekelt.

2019. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De jó ilyen véleményeket olvasni már azt hittem itt is támadni fognak. Köszönöm! :)
2019. febr. 8. 17:09
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, én sem akartam apás szülést, a páromnak mindegy volt, azt megbeszéltük, hogy a szülőszoba előtt vár, aztán jött egy olyanon szülés közben, hogy vele szeretnék lenni, behívtam :) te is lehet akkor gondolod meg magad, de az is lehet, hogy nem.2. Szülésre már apás szülésként készültünk (az is lett), úgy hogy el nem tudtam képtelni első terhességem alatt, hogy bejöjjön.

Amúgy nem is értem ilyet miért kérdeznek, eszembe nem jutna rákérdezni bárkire is apás szülésük lesz-e... Vagy mondhatod azt is,amit hallani akarnak, hogy igen, had örüljenek :)

2019. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!