Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A SOTE I. -en való szüléshez...

A SOTE I. -en való szüléshez mit kell bepakolni? Plusz a szülés utáni napokra is és a babának.

Figyelt kérdés
Már bepakoltam pár hete, de van olyan érzésem, hogy felesleges cuccokat is tettem el. Eddig van egy nem túl nagy, de nem is a legkisebb fajta bőrönd, ebbe tettem a szülőszobában szükséges dolgokat, de már tele van. Igaz, hogy kb. a felét elfoglalja egy nagy csomag betét... Meg van egy nagyobb táska, amibe a többi cuccot tettem, de ez is tele van, pedig 1-2 dolog még szerintem kell bele. Meg úgy pakoltam, hogy nem tud senki behozni nekem cuccokat, ha kellene, ezért eltettem több mindent is. Igen, lehet, hogy megkérdezhetném ott, de ma elfelejtettem rákérdezni, és szeretném, ha minden el lenne készítve. Sosem lehet tudni, mikor kell bemenni. Meg hátha olyan jobban meg tudja mondani, aki nemrég szült ott, hogy mi az, ami tényleg szükséges, mi az, ami felesleges, miből mennyi kell. Egyelőre hüvelyi szülést terveznek.

2019. febr. 21. 20:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

szülőszobára amit én fontosnak tartok: törülköző,tusfürdő,bugyi,betét ,papucs meg az iratok, eddigi papírjaid.

csecsemő osztályon már több mindenre szükséged lesz : wc papír, tusfürdő,kanál,villa,pohár,zsebkendő, hálóing vagy váltó ruhák. 2 törülközőt vinnék a helyedben mert alig szárad meg mindig. meg amit még gondolsz. en vittem meg konyvet ,ujsagot,tollat, telefont meg a toltot. a penztarcamat.

a babanak pedig pelenkat , cumisuveget, cumit, textil pelenkat, valto ruhat neki is. kb 4-5 body-t meg 2 rugdalozot.sapkat, kesztyut. esetleg ha akarsz babafotót csinaltatni akkor ahhoz kulon ruhat. most tobb nem jut eszembe de en is sok mindent vittem. :D inkabb minthogy ne legyen ott. ha eszembe jut meg akkor irom. :D

2019. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
amugy a büfében pl az ilyen tisztálkodási cuccoat bebirod szerezni ha esetleg nem vittél volna. kicsit drágábban mint a bolti áron de azért nem olyan húzós összegekért. :D a fogkefét, fogkrémet meg előbb kihagytam.:D
2019. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


És van valami, amit ott adnak? Pelenka? Ruha? Popsikenőcs? Köldökcsonk ápolásához cuccok?


Érdekes, hogy bárhogy írtam be a Google-ba, nem adott ki semmit, most meg itt van két hasonló kérdés is az enyém alatt :D Valaki ott azt írta, nem vitt ruhát a babának. Én tettem el, de ha adnak, akkor az is megfelel.


Pelenka: néha soknak tartom, amit eltettem, ezért veszek ki belőle, aztán meg kevésnek, úgyhogy teszek hozzá :D Most nem tudom, mennyi van bent, de mondjuk 40 darab az sok? Én tettem el 1-eset és 2-eset is. A hazameneteles szatyorba még külön van eltéve.


Textilpelenka: most ezt sem tudom, mennyi van, mert ehhez is tettem még. Az interneten lévő listák szerint pakoltam be, de néhol kevesebbet, néhol többet írnak. A szülőszobás csomagba is kell valamelyik szerint + hazamenetelhez. Inkább legyen több, minthogy ne legyen elég, de félek, hogy túlzásba viszem :D


Takaró kell a babának? Mert valahol ezt is írták.


Törülköző: én egy nagyot tettem a szülőszobás csomagba, a másikba meg egy nagyot + egy vagy két közepeset + egy legkisebbet kéztörlőnek. Így elégnek kell lenni, ugye?


Hálóing: gondolom, jó ha van 3-4 darab(?) Azért is, mert tényleg nem lesz, aki hazahozza kimosni, ha szükséges volna, aztán vissza.


Tányér az kell?


Cumisüveg elég 1 db? Van 1 sima meg tettem el mellszívót a biztonság kedvéért, és annak a cumisüvege. Viszont azt nem adnám ki a kezemből. Valahol írták, hogy 2 cumisüveg kell. Ha így van, akkor inkább teszek el még egy másikat.


Sapka: abból 1 vagy 2 elég? Vastagabb is kell, vagy elég a vékonyabb? Vastagabb nincs itthon olyan kicsi, és akkor még be kellene szerezni egyet.


Gyógyszereket vajon ott adnak, vagy sajátot kell vinni? Pár hete másik kórházban adtak mindent.


Illetve a szülőszobára mennyi folyadékot érdemes vinni?


Egyébként ott hogy van a látogatás? A honlap szerint nem sokat lehetnek ott a látogatók és csak a folyosón tartózkodhatnak. Csak azért, mert vidéken van a családom, és nem rángatnék el senkit, ha csak 1-2 órát lehetnének ott. A baba apukája pedig nem magyar, nem igazán tudja az ottani dolgokat, ráadásul örülhetek, ha a szülés napján meg hazamenetelnél velem lehet. Így sem könnyen engedik el a munkahelyről, ha pedig alig tudna velünk lenni, esetleg még a babát sem nagyon láthatja, nem érdemes bejönnie.


Meg még egy kérdés: ugye nem tűnik el semmilyen cucc? Például szülés után ott marad valami a szülőszobában vagy a baba saját ruháját hozzáteszik a kórházihoz stb. Csak izgulok emiatt :D

2019. febr. 23. 12:34
 4/31 anonim ***** válasza:

popsikenöcsöt meg a köldök ápoláshoz adnak cuccokat, az ott lesz bent a szobában.

pelenkabol 1eset vigyel csak mert meg az is nagy szokott lenni rajuk .

textil pelenkabol olyan 3db eleg szerintem.

vihetsz vekony takarot de egyebkent polyaban lesz a kicsi.

torulkozo meg a haloing eleg ahogy irtad.

cumisuvegbol is inkabb 2.

sapkabol eleg egy vekonyabb nincs olyan hideg,csak a folyoson szokott huzat lenni.

gyogyszert azt adnak ha faj valamid . a szuloszoban meg nem lehet nagyon inni,ugyis kapsz infuziot.

Most a latogatasra nincs is lehetoseg mert latogatasi tilalom van az influenza miatt. :/ de amugmeg ha nincs tilalom akkor olyan 2 orat lehet ott lenni kb ha jol emlekszem es mar a folyosor is be lehet menni. Regen egy szalag korlatig lehetett csak bemenni, mostmar a folyosora is.

A cuccok pedig alatlaban nem szoktak eltunni. :D Meg a ruhak sem keverednek el. >D na ha van meg valami akkor irj. >D

2019. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segített, amit leírtál :)


Pelenkát mintha valahol írták volna, hogy volt, akinek nem volt jó az 1-es, azért tettem be 2-est is.


A gyógyszert arra értettem, amiket szedek. Most konkrétan csak vas, folsav, magnézium és kalcium, amiket szedek.


Az ivást több helyen írták, hogy legalább 3-4 kis ásványvíz jó, ha van nálunk. Tettem is el 3-at, csak nem tudtam, elég-e.


Igen, azt hirtelen el is felejtettem, hogy most látogatási tilalom van. :S Azért valahogy be lehet juttatni cuccokat, ha kellene? Gondolok arra, ha bent tartanak, nincs velem semmi holmi, de haza sem engednek érte. Pár hete majdnem így jártam, és most is tartottam tőle. Ha mondjuk jövőhéten ott tartanának, nem hiszem, hogy utána már elengednének. És ezen is idegeskedem, hogy akkor a cuccom hogyan kerülne hozzám, bár lehet, hogy csak túlreagálom :D

2019. febr. 23. 15:12
 6/31 anonim ***** válasza:
Igen a portáig lehet menni vagy még szerintem tovább is ,csak a csecsemő osztályra már biztos nem engedik be a látogatót a cuccokkal :D végülis más is jár oda vizsgálatra is. :) amugy mikorra vagy ki írva? fiu lesz vagy lány? :)
2019. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Fiú :)

Április 8, de valószínűleg nem várják meg. Van egy betegségem, ami miatt tervezni kell a szülés módját és idejét. Egyelőre úgy néz ki, hogy a 37. hétig legalább várni akarnak (jövőhéten már a 35. hétben vagyok) és hüvelyi szülést terveznek. A háziorvosom meg még máskor mondta, hogy hamarabb be kellene majd mennem akár 3-4 héttel is. (Ő egyszer beutalt oda decemberben is, csak nem kellett maradnom) Bár a SOTE-n ilyet nem mondtak. Egyszer akartak ott tartani, mert az orvos korábbi vérképet nézett, nem a frissebbet. Három napja, amikor mentem, tartottam is attól, hogy már haza sem engednek, mert most nem túl jó a vérképem. Úgyhogy most ezért is izgulok ennyire, mert nem tudni, mikor kerülök be végül. Előtte pedig még másik kórházba is bent kell lennem 2-3 napot szerintem, mert kapnom kell gyógyszert a szülés előtt (kevés a vérlemezkeszámom) :/

2019. febr. 24. 18:05
 8/31 anonim ***** válasza:
Értem. :) Hát kitartást kívánok :) Jó neked,hogy fiad lesz. :) 5 éve álmom egy fiú és nem sikerül..csak lányok:( :D de végülis az egészség a lényeg. remélem egyszer nekem is lesz fiam :D ne izgulj. minden rendben lesz :):)
2019. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) hát, eléggé félek amúgy :/


Nálunk meg a párom akar nagyon kislányt, csalódott is, amikor kiderült, hogy fiú lesz. Mindig jön azzal, hogy a következő lány lesz, most meg folyton azt mondja, ikreket akar, két lányt vagy legalább az egyik lány legyen :D

2019. febr. 26. 15:30
 10/31 A kérdező kommentje:
Egyébként azt meg tudod még mondani, hogy olyan esetben, ha az apa is bent van a szülésnél, neki mi szükséges? Mármint tudom, hogy papucs meg elvileg steril ruha. Más valami kell? És vajon a steril ruhát megvehetjük előre máshol vagy csak kórházban vásároltat lehet használni? Valahol azt írta valaki, hogy nekik nem engedték használni azt, amit ők vittek, nem tudom, itt mi a szabály.
2019. febr. 26. 15:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!