Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőgyógyásznál vártam mikor...

A nőgyógyásznál vártam mikor ezt hallottam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál(2 hónapja szültem)amíg vártam beszélgettünk egy kismamával aki mondta hogy a szóban forgó doki 300ezer ft-ért vállalja a szülését ezt kerek perec megmondta neki ,amikor a kismama azt mondta h nem tudja kifizetni akkor a doki kijelentette hogy akkor keressen másik orvost addig ellátja amíg nem talál de tovább nem!

Ez egy sztk-s rendelés,nem lenne köteles ellátni a kismamát a szülésig??

Mégha másik orvost is választ a kismama,és ha ügyeleten akarna szülni,addig kihez járjon??

Ez csak nekem felháborító?


2010. júl. 1. 22:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva. Akinek ennyije van e célra, az már szülhetne a Telki magánkórházban is, ott 500 e a szülés.


Én két éve akadtam ki egy tv-s riporton, amikor is egy nőgyógyász nyilatkozott, hogy az átlag pénz, amit a kollégái kapnak, az 150 ezer.


Nem tudom... én ugyan "csak" 100 ezret adtam a szülésem után a fogadott dokimnak, de az én szülésem ráadásul 1 órás volt (amit a szülőszobán töltöttem, a doki kb. ennyit volt bent, vagy még ennyit se). Utólag rájöttem, sok volt.


Én amúgy annak a híve vagyok, hogy a dokinál NEM KELL RÁKÉRDEZNI A SZÜLÉSI TARIFÁRA, magától valószínűleg nem lesz "pofája" mondani, és a végén annyit ad mindenki, amennyit gondol. (szerintem. bár engem is felháborít, hogy hány milliót raknak zsebre havonta, adózatlanul).

2010. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

sztem a kismama kamuzik

ha ennyit kérne a doki egy szülésért, egyetlen szülést se vezetne le ügyeleten kivül


sztk-ban köteles mindenkit ellátni aki bejelentkezik, csak nem biztos h minőségi lesz a munkája.

ügyeletes orvosnál bárki szülhet,ingyen!

2010. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesten lakom, de 100e fölötti összeget még nem hallottam soha. Kábé ott helyben jelenteném fel.
2010. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. És akkor mi van, ha "rábólintok" a 300 ezres tarifára, és a végén "csak" 80 ezret kap a borítékban? :))) Feljelent? :)
2010. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A kismamának azt mondta hogy ennyi és ha nem fizeti akkor nem vállalja még a terhesgondozást sem.

Már többen "panaszkodtak" erre a dokira...sajnos ez van!

2010. júl. 1. 22:59
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátnőm fog most szülni az Uzsokiban. Rákérdezett a tarifára, doki mondta, hogy 80 ezer.. (és hozzátette, ha nem tudja a barátnőm ezt "vállalni" -de szépen fogalmazott a doki" - akkor ajánl másik orvost). Hát, szívem szerint ott köptem volna szemközt a dokit :(


Én amikor szültem, előtte nem kérdeztem a dokimat, mennyiért vállal, csak azt, hogy vállal-e? Vállalt.

2010. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én is az Uzsokiban szültem.

Ügyeleten,nem fizettem és nagyon korrekt volt mindenki!

2010. júl. 1. 23:01
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm persze "vállalta" a 80 ezret. De ez olyan pofátlanság. Amúgy is adott volna, hisz ezért kérte fel. De hogy megmondja a doki kerek perec, hogy ennyi, vagy nem vállal.. hát ez abszolúte embertelenség.. ez csak egy pénzhajhászó gép.
2010. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem, az volt a divat, hogy annyit kér el, amennyit az anyaságira fogsz kapni.
2010. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen azért háborgok mindig, mert nem mindenki olyan tehetős ám (bár ők azt feltételezik, ha már egyszer "fel merted kérni" őket)... és biztos van olyan is, aki a babájának nem tud emiatt megvenni valamit.. csak a doki ki legyen fizetve, rendben menjen minden a szülésnél.
2010. júl. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!