Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott és sürgősségi...

Programozott és sürgősségi császár?

Figyelt kérdés

Igaz jól tudom, hogy van a programozott császár, amit előre lebeszél a doki, és a kismama. Ott gondolom császár előtti napon már nem szabad enni, inni stb.. és van idő az előkészületekre is.

És a sürgősségi császárnál? Ott nem gond, ha aznap például jól beevett az anyuka? Másképpen kezelik a két műtétet?


2010. júl. 2. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A sürgösségi császárnál egyrészt kap beöntést az anyuka, másrészt az altalásnál lehet gond, ha evett, mert ha közben hányni kezd, akkor a légcsöbe kerülhet. Viszont a sürgösséginél jó pár óráig megy már a szülés, mire mütenek, addigra azért nagyrészt megemészi a kaját az anyuka - szülési fájdalmak közben nem fog eszegetni... -, meg az altatóorvos is külön figyel erre is.
2010. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sürgősségi és sürgősségi között is van különbség. A többséget hosszabb vajúdás előzi meg, amikor nem ehet eleve a kismama. Ha pedig vajúdás nélküli sűrgősségi, akkor meg ez van :) Inkább altatásnál jelent ez kockázatot, de ilyenkor nem lehet ezzel foglalkozni.
2010. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem vajúdás nélküli sürgősségi császárom volt. 1 óra körül ebédeltem, 2-re mentem vizsgálatra. Onnan toltak át a műtőbe. Beöntést nem kaptam, mert nem volt rá idő. Az előkészítés annyi volt, hogy átöltöztettek kórházi hálóingbe, berakták a katétert, bekötötték az infúziót aztán már vittek is a műtőbe. Menet közben adták fel a sapkát és a lábzsákot. Spinális érzéstelenítőt kaptam, nem volt vele semmi gond. Műtét közben közben a doki megjegyezte, hogy látja hogy ebédeltem, és hogy aznap még nem voltam nagyvécén. Ennyi.
2010. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szülést indítottak nekem reggel 8kor 2 hét túlhordás miatt feltettek egy tágító ballont az du 2 re leesett kaptam oxit este 10kor semmi éjfélkor ordítottam a fájdalomtól szabályos 3 perces fájások 35 másodpercig tartottak de az nst gép nem mérte, a szülésznő elrohant a dokimért megvizsgált és nem fért be a feje a fiamnak a szülőcsatornába és törte a szeméremcsontomat. 10 perc alatt a műtőben voltam párom 12 embert számolt a beteghordóval együtt, mikor írtam alá az anesztes már a hátamnál állt hogy rögtön szúr ha kész vagyok szóltam hogy már nincsenek fájásaim, elmúltak teljesen ahogy felülhettem, elvették a papírt ketten segítettek összegörnyedni hogy ne ugráljak és rögtön szúrták a hátamat. Éjfél után vittek be 0:18kor meg volt a fiam szóltak hogy itt a fia és már nem is láttam mire odanéztem mert rohantak vele mert közben meg kiderült hogy 1szer a nyakán és kétszer a lábán volt a köldökzsinór. Egy normál császárnál a dokid és egy aki segít neki a szülésznő anesztes és az asszisztens meg a beteghordó van bent és kint várják a csecsemősök az érkező babát 1-2 nővér, 1 újszülöttes. Párom azt mondta hogy a gyereket se látta mert annyian voltak ott, összesen 2 képet tudott róla csinálni mikor öltöztették de azért is úgy szóltak rá. Én meg másnap is csak azért kaphattam meg mert ahoyg felidegesítettek és elindultam érte úgy sikerült hogy elindult a vérem elájultam levertem a segélyhívót és erre jött be a nővér úgyhogy inkább behozták azzal hogy nem vehetem ki a kosárból.

2010. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja én amíg fent volt a ballon jól bekajáztam a büfében mert jó hamburgereket adtak nagyon kettőt be is nyomtam. Megkérdezték hogy ettem-e mert az altatás után az ébredés hányással kezdődik vagy akár a műtét közben.
2010. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves utolsó, hát nem volt könnyű a szülésed...

Boldog babázást kívánok nektek!:-)

2010. júl. 2. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!