Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár esetén...

Programozott császár esetén hogyan áll át a hormonrendszer? Gondolok itt elsősorban a szoptatásra.

Figyelt kérdés
Sote II-n lesz, nem mondta az orvosom, hogy oxitocint adnának előtte. Tehát elvileg nem lesznek fájásaim. Akinek ott volt program császár, kapott oxitocint?
2011. nov. 7. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvosfüggő. Barátnőm nem kapott előtte semmit, csak megcsászározták és kész. Lett teje, mert nem csak a vajúdástól indul be a tejtermelés, hanem eleve már attól is kapcsol a szervezet, hogy megszűnt a terhesség, és a babát a cicire teszik.

De egyes dokik hagyják vajúdni előtte a kismamákat egy ideig, legalábbis első szülésnél. Nekem az első császár lett komplikáció miatt, így másodjára nem is adhatnak oxitocint. A kórházban ahol szültem előtte nem hagynak vajúdni, csak megbeszélünk egy időpontot, be kell előtte feküdni egy napra és a babát kiveszik.

Mi nem a Sote-n szültünk, de remélem nem baj, hogy írtam.

2011. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem ott volt, de szintén programozott volt. Nem adtak oxitocint. Nem voltak fájásaim. A tejem a 2.napon beindult, igaz itt a kórházban erőltették a fejőgépet, ami először fájdalmas de beindította a tejet sok kismamánál. 6 hónapig tudtam szoptatni, tovább is ment volna de beteg lettem és erős gyógyszerek miatt elapadt.
2011. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A műtét után rögtön kaptam oxitocint, ami nem csak a vajúdásnál segít, hanem a méhösszehúzódást, így a gyorsabb tisztulást is segíti. Nekem is volt már rendesen tejem a 2-3. naptól.
2011. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat.
2011. nov. 7. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az oxitocintól indul be a tej, és mára az az elmélet is megdőlt, hogy a császárosoknak nehezebben indul be a tej. A placenta leválása után termelődnek azok a hormonok, amik beindítják a tejtermelést. 12 hete császároztak. 3-an voltunk 1 szobában, 2-en csaszisok, mind a kettőnknek hamarabb volt teje, és több mint a természetesen szült anyukának. A mai napig csak anyatejes a babám.
2011. nov. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12órával a műtét után mellre tettem, ricinus communis 15ch-t szedtem 3x5öt és második nap már szoptattam,rengeteg tejem lett, előbb,mint a simán szülteknél.
2011. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!