Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kb.1 órája folyamatos tompa...

Kb.1 órája folyamatos tompa görcseim vannak, olyan mensi szerű és fáj a hüvelyem.36hetes vagyok, első babás. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Eddig semmi gond nem volt, holnap reggel mennék dokihoz vérvételre meg méhszáj vizsgálatra. (3hete még tök zárt volt) Aggódjak? Készülődjek? Vagy ez csak jósló?
2008. nov. 9. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az utolsó 2-3 hétben már minden megeshet. Lehet, hogy már a szülés jelei, de lehet, hogy csak jósló fájások. Igazából ezt akkor tudod meg, ha megvizsgálnak holnap.

Én a 37. héten jártam úgy, hogy elkezdett fájni a hátam. Először nem tulajdonítottam semmi jelentőséget neki, reggel még voltam CTG-n, utána 3 órával kezdett fájni. Aztán délután már annyira fájt, hogy sírva fakadtam. Nagy könyörgések árán felhívtam a dokimat, aki azt mondta, hogy menjek be minél előbb a kórházba. Aznap nem szültem meg, mert fájdalomcsillapítót kaptam, de 3 napig bent tartottak, és a vérvétel eredményem valami gyulladást mutatott, így a harmadik nap úgy döntöttek, hogy megcsászároznak a baba és az én érdekemben.


Szóval tényleg minden megeshet, fel kell készülni lelkileg, gyűjts erőt, és ha esetleg elmúlnak a görcsök, akkor pihenj-pihenj-pihenj, mert utána már úgysem fogsz tudni. :)


Könnyű szülést, és egészséges, szép babát kívánok!


2 hónapos kisfiú anyukája

2008. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek még jósló fájások, nekem is van, 35 hetes vagyok, más több hete érezgetem tompán, tegnaptól pedig kicsit erősebben. Még azért nem kell készülnöd. Majd a doki úgyis megsaccolja holnap, hogy mikorra lesz várható a baba.
2008. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezek szerintem is jósló fájások lesznek, amik majd még erősödnek is. Én 36 hetesen mentem be velük a szülészetre, ahol végül nem szültem, azóta viszont napi 1-2-szer érzem csak azokat. Azt érzem, hogy még túlhordásban is leszek:D

2008. nov. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem rendszeres, akkor csak jósló:-)

Aggódni nem kell semmiképp:-)

Ha fáj, ülj egy kád kellemes meleg vízbe, ha elmúlik, csak jósló. Ha nem, akkor hívd a dokid:-)

Bár látom tegnap esti a kérdés, mostanra talán meg is oldódott:-)

2008. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt mondják,a folymatos fájás nem fájás, csak jósló. Nekem is szokott lenni, elég sűrűn. de azt mondják, az igaziról tudni fogod, hogy ő az igazi. :)


Könnyű szülést és jó egészséget kívánok!


38 hetes kismama

2008. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a doki csak annyit mondott valószínűleg jóslók... hát mindegy, kezdek felkészülni lelkileg....
2008. nov. 10. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!