Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ügyeletesnél szülés?

Ügyeletesnél szülés?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ért-e valakit hátrány amiatt, hogy nem volt orvosa? Nekem eddig semmi negatív nem volt, ugyanaz az orvos vizsgált szinte mindig. Problémamentes vagyok eddig, csak kicsit tartok tőle, hogy majd szülésnél ez megbosszulja magát. Mármint hogy nem fizetek mindenért.
2019. márc. 10. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem fogja megbosszulni magát, mert senki nem kockáztat meg egy műhibapert. Ez egy hivatás, ahol senki nem végzi el rosszabbul a munkáját csak azért mert nem fizetsz. Aki dokit fogad az a legtöbb esetben azért teszi, hogy legyen bent egy ismerős arc is a szülésnél. Egyébként pedig a fogadott dokiban sokszor több a kockázat, mint az ügyeletesben, szóval emiatt ne aggódj.
2019. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem ért hatrány. Mindket szülésemnél rendesek voltak velem az orvosok, odafigyeltek rám, sőt többször is bejöttek megkérdezni, hogy vagyok.(Szt. Imre kh)
2019. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Ugyeletesnel szültem. Császár volt toxemia miatt. Aldom a kezeit.
2019. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Én se vagyok hajlandó fizetni senkinek. Nagyon örülök a válaszoknak.


Annyi kellemetlenségre számítok, hogy nem figyelnek oda a személyes igényekre.

2019. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Én is csatlakozom. Ügyeletesnél szültem, és álom szülésem volt. Mindenre figyelt, egyáltalán nem érződött, hogy nem fogadtam meg. Az utána lévő, bent töltött 3 napban is figyelt rám, kedves volt. Ez a hivatása - hálapénz nélkül is.
2019. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Ugyeleteseknel szultem :D

Pont muszakvaltas volt, vagyis az elozo ugyeletes masfel orat tulorazott miattam es az ejszakas ugyeletes is segitette a szulesem.

Nagyon nehez es komplikalt szules lett, nagyon halas vagyok nekik, de penzt nem adtam nekik. Orulok, h ok voltak akkor epp muszakban, de valoszinu a tobbi orvos is hasonloan jart volna el.


Szulesznot viszont fogadtam, annyiban volt ez jo dontes, h kiallt mellettem, mert szules elott a patologian fekudtem egy hetet. Biztatott, mondott olyan infokat, amiket az orvosok nekem nem arultak el, folyamat figyelte az eredmenyeimet.

Miutan meglett a baba, a csecsemoosztalyon is meglatogatott, segitett a babaval! Neki is nagyon halas vagyok! :) Ot ujra fel fogom fogadni.

2019. márc. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Ügyeletesnél fogok szülni én is, egyáltalán nem tartok attól, hogy emiatt valamilyen negatív megkülönböztetés fog érni.


Szerintem ami különbség lehet, az hogy nem pátyolgatnak annyira, esetleg ha van valami extra kívánságod, ami egyébként nem egyezik a kórház protokolljával, azt kevésbé veszik figyelembe, meg ilyesmik. De ezek engem nem érintenek, nekem egy a fontos, hogy biztonságban megszülessen a kisfiam. Nem igénylem a kitüntetett figyelmet, extra kedvességet, vagy hogy egy ismerős orvos legyen bent, egyszerűen ilyen típus vagyok. Persze nem ítélem el azt sem, akit ez megnyugtat, nagyobb biztonságban érzi magát a fogadott orvossal - mások vagyunk. Az is más, ha valami miatt problémás a terhesség vagy a szülés, és ha van egy orvos aki jól ismeri az előzményeket. Nekem eddig minden problémamentes.


Attól nem tartok, hogy azért történik valami rossz a babával vagy velem, mert ügyeletesnél szülök. Ez a munkája, ugyanakkora a felelőssége ügyeletesként, mint fizetett orvosként. Ha elront valamit, ha miatta esik baja egy babának vagy anyukának, akkor ugyanúgy beperelhetik, meghurcolhatják ügyeletesként is, ugyanúgy csorba esik a hírnevén. Nem hiszem, hogy bárki is jobban veszélyeztetné a pácienseit csak azért, mert nem fizetnek neki.

Ráadásul sokan az ügyeletes dokinak is adnak hálapénzt szülés után (én nem tervezek), néha akár akkora összeget is, mint mások a fogadottnak - így előre nem is tudhatja az orvos, hogy kap-e pénzt a családtól, vagy nem...


35 hkm

2019. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hála az égnek, hogy ügyeletesnél szültem, baromi jófej dokit fogtam ki, aki csak hétvégéken van nálunk besegíteni. Végig poénkodtuk a szülést meg utána a vizit en is csak lestek a szobatársak, hogy nem fogadtam fel mégis milyen kedves.
2019. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!