Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosnál vagy ügyelet...

Fogadott orvosnál vagy ügyeletesnél szülni?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél fogadott orvoshoz jártam, aki végül is nem volt bent a szülésnél, mert épp vidéken tartózkodott, így másnál szültem. Második terhességemnél egy másik orvost fogadtam, akiben most nagyon-nagyon csalódtam, így másik orvost keresek. De már megfordult bennem az a gondolat is, hogy fogadott orvos nélkül szüljek.

Az meg a másik, hogy sokaktól hallom, szüléskor annak a tízszeresét illik fizetni, amennyit egy magánrendelés alkalmával kér. Akihez eddig jártam, ott 10000 egy alkalom, akkor 100000-et kellene adnom? Ez durva!

Nektek mi a véleményetek?



2013. febr. 11. 14:40
1 2
 1/13 Jégtánc ***** válasza:
3 gyermeket szültem,sosem volt fogadott orvosom.Felesleges pénzkidobásnak gondolom.TB-d van gondolom:)Ingyenes a szülés.Személy szerint így sem voltam sohasem hátrányos helyzetben.Mind 3 alkalommal teljesen kedves ,normális orvosok voltak,nem zavartak ha nem volt muszáj viszont ott voltak ha kellettek.
2013. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ez mindenkinek a saját akaratán és pénztárcáján múlik.

Nekem nem volt pénzem orvost fogadni, meg őszintén megmondom lehet, ha lett is volna, akkor sem fogadok. Mert ugye benne van a pakliban, hogy ott sem lesz a fogadott orvos a szülésen.

Az ügyeletes orvos is tapasztalt, nem egy szülést vezetett már le, szóval nekem mindegy volt. Neki is az a dolga, mint a fogadott orvosnak.

És bizony sokan csalódnak a fogadott orvosban is.

Vagy most nemrég hallottam 2 olyan esetről is, hogy gond volt a szüléssel, illetve a babával, mert a fogadott orvosra vártak, hogy odaérjen és közben meg már rég császározni kellett volna az anyukát.

2013. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hasonló a helyzetem, első terhességnél volt fogadott orvos, de nem jött be a szülésre, mikor probálkoztunk a másodikkal elhatároztuk hogy lesz orvos de mikor megtudtuk hogy ikrek elhatároztuk hogy nem lesz, biztos jobb lenne, de akkora kiadások vannak, nem akarok ennyit fizetni főleg hogy kéthetente kell járni az már havi 16 ezer lenne a szülés plusz 80 ezer, azt a pénzt inkább a kicsikre forditjuk, persze nyugodtabb lennék ha lenne, de nem mindenki engedheti meg magának és lehet hogy ő se jönne be akkor minek fizetek ennyit ha elégedett leszek az ügyeletessel ugy is adok neki pénzt, nem tudom miért kell kikötni az összeget
2013. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ügyisnél szültem, minden rendben volt. Annyira csórók még nem vagyunk, hogy ne tellett volna fogadott orvosra, de én megnézem hogy mire adok ki pénzt, és százezret a semmire eltapsolni nekem nem jött be.
2013. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ hol szülsz?! Én pesrtől vidékre mentem szüli éppen 100e nagyság miatt! Nem akartam annyi pénzt a semmire kiadni viszont megnyugtatott az,hogy van orvosom! De igazából nem hiszem,hogy nagy lett volna a különbség ha nem lett volna! Csak így minden vizsgálatt 10-20 perc alatt megvolt nem fél napig kellett várni mint annak akinek nem volt orvosa!
2013. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én fogadott orvosnál szültem, az egész terhesség alatt hozzá jártam, nagyon meg voltam elégedve. Soha semmire nem kellett várni, a szüléskor azonnal jött. Én így éreztem magunkat biztonságban.
2013. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét terhességemnél bíztam a magyar egészségügyben, és abban, hogy rendesen ellátnak. Így lett, mindkétszer adtunk is valamennyi pénzt, másodiknál csak a szülésznőnek, mert az egész szülés a kórházba éréstől a baba kibújásáig 30 perc volt (és ebbe még beletartozott a vajúdás vége is).

Azonkívül, amikor bemegy az ember szülni, nem előre adja oda a pénzt, szóval én nem tapasztaltam olyat, hogy nekem nincs fogadott orvosom, akkor velem nem is foglalkoznak annyit. Mindkétszer jött-ment körülöttem az ügyeletes orvos és az ügyeletes szülésznő.

Elsőnél hosszabb ideig tartott a vajúdás, időnként rám néztek, de egyébként békén hagytak, vajúdni úgysem tudnak helyettem, én spec. nem is igényeltem, hogy jópofizzon valaki körülöttem.


De azt is megfigyeltem, hogy a pénz azért igenis számít, ugyanis a második babánál rutinosan vip szobát akartam kérni, viszont a szülésznő azt mondta, hogy megnézi, de szerinte nem lesz, mert sokan vagyunk most. Ettől függetlenül akartam neki adni egy tízezrest, mert annyira rendes volt, ráadásul az első gyereknél is épp ő volt ügyeletben. Odaadtuk neki a pénzt (tényleg hálapénz volt), egyből a keresztnevünkön szólított minket, és egyből lett vip szoba. Szóval rendesek amúgy is, de ha pluszt vársz el, akkor ha ösztönzöd őket, szívesebben segítenek neked.


Én nem szeretem azt, amikor valaki elvárja a pénzt.

2013. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4 gyermekem van,egynél sem volt fogadott dokim,és őszintén csak 2-nél volt bent az ügyeletes doki is magánál a szülésnél.


Múlt héten amikor bent voltam,volt bent egy csaj. Neki fogadott dokija volt. Már 3. hete feküdt bent (fertőzéssel ment be majd) közölték vele,hogy felesleges haza mennie,úgy is hamarosan szül... Aha,majdnem. Az estéket végig kinlódta a csaj-rossz volt látni!!! nem aludt szinte semmit,10 perc után sem feküdni,sem ülni nem tudott,a baba már nagyon lent volt,sokat jóslózott,napokig szabályos 5-3 perces fájásai voltak esténként. A fogadott dokija megállapította,hogy a méhlepény már nagyon el van érve,és a magzatvíz is kevesebb a kelleténél. A 3. amnio-nál sikerült megnézi a magzatvizet,de azt nem tudta eldönteni,hogy zöld,vagy sem. (még 2 személyt hívott,hogy hátha azok látják,de azok sem tudtak dűlőre jutni). Volt olyan,hogy a csaj ott kergette az osztályon,majd este az amnioszkópia helyett hazament a doki. Az volt,hogy pénteknél tovább nem vár és megindítja a szülést,de negyedik alkalommal már látták,hogy tiszta a víz,viszont még kevesebb mint volt. Tudtommal mind a nagyon kevés magzatvíz,mind pedig az elérett méhlepény veszélyezteti a magzatot,de a doki azt mondta,hogy majd vasárnap indítja meg a szülést,ha addig semmi,mert akkor lesz ügyeletes....

Amikor ezt mondta,akkor is ügyeletes volt,a szülőszoba is szabad volt... nem értjük,miért nem próbálta akkor megindítani. Az ügyeletesek pedig nem foglalkoztak vele- ha jóslózott rendszeresen,már azt gondolta,beindult a szülés,az ügyeletesek lekoppintották,mondván,hogy még csak nem is keménykedés...

Bár nálunk itt már bezárt a gyár,de ha úgy alakulna akkor legközelebb sem lenne fogadott dokim!! Erre fizetni??

2013. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fogadtam és nem bántam meg!

Speciel az én babám élete azon múlott, hogy ő ott volt, és meghozott egy döntést. Ha ő abban a kórházban nem annyira szeretett doki, akkor mire odakerülök, hogy észreveszik a bajt, már nem él a gyerekem!

Ezen kívül nekem a terhesgondozásnál is jó volt, hogy nem kellett az sztk-s rendelésen több órát várni, ahol kimakog az öreg ügyeletes doki két szót és csókolom, hanem mehettem este munka után. Nem kellett várnom, mindent alaposan megnézett, elmondott!

2013. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem sem volt fogadott dokim. én meg voltam elégedve mindennel. kétszer szültem máv-ban rendes emberek között :) és hiába jártam sztk - ás rendelésre sose kellett várnom, mert mindig időre mentem, mindig ugyan ahhoz a dokihoz.
2013. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!