Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a kadban vajudas?...

Milyen a kadban vajudas? Megkonnyiti a vajudast? Ugyan ugy faj vagy kevesbe? Es aki vizben vajudott az nem engedtek vizben szulni?

Figyelt kérdés
Elore is koszonom a valaszokat!

#szülés #vajudni
2019. márc. 19. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Vízben vajudtam,vízben szültem. Más volt,más izmokat mozgat mint a szárazföldi szülés
2019. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak arra tudok válaszolni, hogy kórházfüggő, hogy lehet-e vízben szülni. Én a bp-i Honvéd kórházban szültem, ott az egyik szülőszobában volt kád, de csak vajúdáskor lehetett használni (én akkor sem használtam, valahogy nem vágytam rá, pedig előtte nem zártam ki a lehetőséget), a vízben szülést viszont ebben a kórházban nem engedik, a kitolásra ki kell szállni a kádból.
2019. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem lehet vízben szülni, úgyhogy kórház függő, hogy hol hágják át ezt a szabályt.

Nem mindenkinek jó (mondjuk ezt érzed amint beszálltál) és ha elhúzódik a vajúdás és emiatt sokat ázol a vízben, akkor kockázatosabb is a szülésnél a gát repedése, így ha így szeretnél szülni akkor olyan kórházat válassz, ahol nem csak divatból tettek be kádat hanem értenek is hozzá mit mikor hogyan tudod kihasználni a legjobban ezt a lehetőséget.

2019. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Róbertben lehet kádban megszülni a gyereket, én is úgy szültem!

Van epidurál is!

Ajánom a helyet!

2019. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a János kórházban szültem vízben mindkét gyereket. Ott is vajúdtam. A melegvíz elernyeszti a simaizmokat és kevésbé fáj babának, mamának... sokat tudnék mesélni róla....én mindenképp ajánlom.... ja ….és gátmetszés sincs vízben.... de ha csak egyszerűen nem jössz ki a vízből, vajúdás közben nem fognak kiszedni...:) nyugodtan próbáld meg.... összehasonlítani nem tudom a "szárazföldi" szüléssel, de nekem 2 jó szüléstapasztalatom van,pedig a második ygerek 61cm és 5040gramm volt...és még egy dolog... 98%ban amit a tested kihord, azt meg is tudod szülni(statisztikai adat)
2020. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!