Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti miben vajúdtatok és szültet...

Ti miben vajúdtatok és szültetek? Meg volt határozva, vagy amiben kényelmes volt?

Figyelt kérdés

Pakolom a kórházi motyómat, 34 hetes vagyok. Elgondolkoztam: oké, hogy a csecsemőosztályra szoptatós hálóinget és felsőket viszek, de vajúdni miben lehet/kell/érdemes/praktikus? Ott is hálóingben van az ember? Vagy leggings+felső inkább? Folyik ilyenkor még magzatvíz, kell több váltással készülni? És a végén át kell öltözni kórházi hálóingbe, vagy a sajátodba, esetleg teljesen meztelenül kell szülni?

Szent István Kórház egyébként, ha valakinek ott van tapasztalata, külön jó lenne.

Bocsi a rengeteg kérdésért, első baba :)


Köszi mindenkinek!


2019. márc. 29. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Bár nem ott szültem, rám egyből kórházi hálóinget adtak amint beértem, ezen kívül csak zokni lehetett rajtam. Az orvos kb fèl óránként vizsgált, úgyhogy több nem is lett volna praktikus
2019. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Azért a vajúdás nem annyira "tiszta és száraz" dolog ám. Általában folyik a magzatvíz (egy idő után valószínűleg úgy is megrepesztik a burkot, ha magától nem), közben vérzel, ahogy tágulsz és ilyen nyákos cucc is elég nagy mennyiségben ürülget. És ha fél óránként nem is, de azért időnként megvizsgálnak, elég érdekes lenne minden alkalommal levenni a bugyit meg a leggingset...

Arról nem is beszélve, ha véletlen valami nagyon akut esemény történik és azonnal műteni kell, még akkor rángassák le rólad?

Ha pedig megszülsz, a hasadra rakják a gyereket, aki tiszta magzatmáz és vér.

Nálunk kórházi hálóing van, felesleges saját hálóingben vajúdni, mert szülés után ki is dobhatnád.

2019. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsonel csak szulni ertem be szo szerint, de otthon nem volt rajtam semmi vajudaskor.

A masodiknal sajat haloingben vajudtam, a harmadiknal korhaziban nagyreszt.

Leggins+felso nem jo otlet, legalabbis a leggings biztosan nem, mert ha csak a vegen folyik el a viz, akkor is van mar tagulasos verzes, legalabbis nekem volt mindegyiknel, plusz nekem ment a nyakdugo. A korhazban infuzio miatt fekve vajudtam, eldobhato lepedo volt alattam, azt cserelgettek, az otthoni vajudasomnal folyt a magzatviz is, torolkozoket hasznaltam.

Engem meg az is irritalt, hogy a korhazba menetelhez fel kellett oltoznom, bugyit sem tudtam volna elvuselni magamon, nemhogy valami szuket alul.

Jah, es vajudas alatt nehanyszor megvizsgalnak, szoktak kerni, hogy bugyi se legyen.


Szerintem meztelenul nem kell szulni, legapabbis nem kernek ilyet, az mas kerdes, hogy nekem az lett volna a legkenyelmesebb a korhazban is, csak azert megsem akartam, hogy kint legyenek vegig a cickok.

Szules utan ugyis kb pucer az ember, mert lent meg nincs semmi, fent pedig a baba cicin, de betakarnak.

2019. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hálóingben a legpraktukusabb. Vagy ad a kórház, vagy sajátot kell vinni, ezt kérdezd meg inkább. Szülés után ha kórháziban szültél átveheted a saját hálóingedet, bugyit vehetsz fel, betétet is vigyél.
2019. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elhihetitek, hogy nem magamtól szedtem ezt a leggingses dolgot, többen mondták hogy abban vajúdtak. Van köztük 3 gyermekes anyuka is. Ezért kérdeztem rá konkrétan :D
2019. márc. 29. 17:38
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
hálóing+zokni. Ha hosszabb ideig eltart a vajúdás és nagyon izzadós vagy, akár több hálinget is tegyél be magadnak.
2019. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sem ebben a kórházban szültem, de nálunk is csak kórházi hálóing lehetett és alatta pedig semmi, a fertőzés veszély miatt.


Hiába mosod ki nagyon jól a hálóinget, gondolj bele, hogy a védtelen pucér gyerek azzal a hálóinggel is érintkezik először, amin esetleg egy csomó baci megtelepedett. Mert hiaba az anya mellkasára teszik először, én pl nem tudtam teljesen szétnyitni a hálóingemet, a fejénél pl hozzáért több helyen is.


Neked is praktikusabb ha nem a saját hálóingedet vérzed össze, és a babának is jobb.


Én infúzió miatt kizárólag az ágyon vajúdtam. Fel sem ülhettem.

2019. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szent Istvánban nem adnak kórházi cuccot, abban szülsz, amiben mész vagy amit viszel magaddal. Én konkrétan kitolásta értem be, illetve az ágyra, egy póló maradt rajtam. Ha ottani vajúdásta készülsz, akkor egy bő térdig érő hálóinget javasolnék.
2019. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Saját hálóingben voltam, viszont úgy léphettem be a szülőszobára, hogy bugyi már nem lehetett rajtam. Szóval a leggings elég felejtős szerintem.
2019. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szent Istvánban szültem saját hálóingben. Leggingsben meg topban a kórházi napok alatt volt pár kismama, de a többseg akkor is hálóingben. Szülni mindenképp hálóing.. bugyit is levetetik, nemhogy még nadrág is legyen rajtad.
2019. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!