Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szült mostanába? Milyen...

Ki szült mostanába? Milyen körülmények között? Milyen volt a szülés élményed? Mennyit vajudtatok ti csajok? En tegnap szültem.

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
indított szülés, 4 óra vajjúdás, majd császár magzat-tér aránytalanság miatt. utána tejláz 10 napig bent tartottak csak utána jöhettünk haza...végig bőgtem a hormonoktól és a honvgáytól. De életem legcsodálatosabb élménye :)
2015. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amúgy gratulálok, kisfiú, kislány?
2015. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 8-án szültem, kislány, 3000 g, 51 cm. :)

Uzsokiban szültem, fogadott orvossal. Hétfő este feküdtem be 5 perces fájásokkal, de csak 1 ujjnyira voltam nyitva. Kaptam ágyat, éjszaka picit erősödtek a fájások, nem nagyon aludtam. Aztán reggel 7-kor szülőszoba, előkészítés, fél 10-kor burokrepesztés. Onnantól felerősödtek a fájások, de nem tágultam hatékonyan, szóval 2x kaptam Nospa injekciót, majd epidurális érzéstelenítést is, mert már nagyon fáradt voltam. Így tudtam pihenni, aztán sajnos az EDA lenyomta a fájásokat, kaptam oxitocint, amitől meg olyan erősek lettek, hogy azt hittem belepusztulok. Vagyis a CTG nem mutatott erőset, mert csak 30-40 volt, előtte meg volt 127 is, de erősebbnek éreztem sokkal. Aztán 3 órakor elkezdtek oldalra fektetni, hátha jobban tágulok és jönnek a tolók, fél 4-kor újra vizsgáltak, és azt mondták, hogy ha nem tágulok ki kellőképp fél 4-4-re és nem puhul fel a méhszájam akkor császár 4 órakor. De fél 4-kor jöttek a tolók, és 20 perccel később megszültem. :) A kitolási szak is nagyon fájt, de hát azzal nem lehet mit csinálni, feszít mindent. De minden pénzt megért, így visszagondolva. :) Hosszú volt, de kibírható. Szerencsére a gátvarrás nem fáj(t), már aznap simán ültem rajta, annyi volt, hogy aznap este szédültem, mert már 24 órája alig ettem, csak egy kis kekszet meg szőlőcukrot. Azóta szépen visszament a hasam, jó sok tejem van, gátvarrás egyáltalán nem fáj, olyan vagyok mint előtte, csak van egy kisbabám. :)

2015. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szeptember végén egy vasárnap délelőtt azt hittem a szokásos jósló fájásaim vannak, majd délután leesett, hogy nem egészen. Igen ilyen lassan kezdődött nálam. Délután 6 körül 7-10 perces fájásaim lettek, azok már menzi görcsölhoz hasonlítottak, este 10-re erősebbek lettek, 5-7 percesek de csak hajnal fél 4-kor tudtam elindulni nagyjából rendszeres fájásokkal. Az orvosom azt mondták ők hívják be, szülésznőm nem volt. Reggel 7-ig rám se néztek, utána jött be a dokim, a nappalos szülésznők nagyon kedvesek voltak. Végig bíztattak, engedtek járkálni stb.. reggel 7-8 körül mondjuk már igencsak szenvedtem de igazából már fel se fogtam mi történik normálisan, az orvosomnak azt mondtam kérek EDA-t. De 8 centin3l tartottam így azt nem kaptam. Azért megnyugtató volt, valamiért attól féltem még sok van hátra mivel teljesen rendszeres fájásaim még ott sem voltak. A kitolás is fájt de arra gondoltam végig azt vártam, hogy lássam a babámat, így azért könnyebb volt. 9.50-re lett meg a baba. Előző nap kb 9-10 között keltem fel így kb 24 órát vajúdtam. A legrosszabb az egészben az volt, hogy mire jöttek a tolófájások még nem tűnt el a méhszáj így legalább 20 percig vissza kellett tartanom. Hát az kegyetlen volt. Átlagos méretű babát szültem 51 centivel és 3570 grammal.

És te kérdező? :) Gratulálok a babához!

2015. dec. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én Programozott Császárral szültem, ikreket!van egy betegsegis a hatterben , ami az epilepsia, ami vegett nem engedte a doki a sima szulest se , meg elv. a B babam faros volt

Lucám született 3330g 52cm , Levente pedig 3000 g 49 cm elmeny ket babaval, de felelmetes is :)

Gratulalok mindenkinek

meg korhazban vagyunk..

2015. dec. 18. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Milyen mértèkű az epilepsziàd? Gyogyszereket szedsz? En is az vagyok/voltam, en nem szedek gyogyszert, evek ota tunet mentes vagyok, megis veszelyeztetett terhes vagyok. 21.

2016. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

11 eve vagyok epileszias!

igazabol nem nagyon vannak rohamaim, csak ha sokat idegeskedek !

szedek gyogyszereket!

terhesen csokkentettek , sot nem is voltak rohamaim amit elveztem:)

azert voltam veszelyeztetett terhes enis , mert a terhesseg kozepen volt egy pici rohamom.

es allandoan fekves fekves..

feltettem a babaim!!

de halaisten minden rendben ment :)

egeszseges babaim lettek :)

2016. jan. 6. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!