Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatok: Magyarországon...

Tapasztalatok: Magyarországon mely kórházakban lehet kérni garantáltan epidurálist szüléskor? Melyikben nincs rá lehetőség? Hol választható császármetszés?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 13:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Szolnokon a Hetényiben kaptam!
2020. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni klinikán nem kértem, mégis kaptam 3x is.
2020. nov. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
75%
Nekem végül császárom lett, a kitolásnál vittek nűteni téraránytalanság miatt. Hát, nem volt semmi extra. Persze fájt utána, de amit egy cataflam szinte teljesen elmulaszt, nem nevezném igazi fájdalomnak.
2022. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Székesfehérváron érzéstelenítést nem engednek, ellenben oxitocint szeretik adni
2022. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Azóta újabb infó? Esetleg változás: ahol eddig nem volt, de azóta bevezették?
dec. 19. 15:09
 26/36 anonim ***** válasza:
Tatabányán továbbra sincs epidurál szülésnél.
dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Székesfehérváron sincs továbbra sem epidurál. Gáz az van, de semmit nem ér.

Az oxitocint már "nem szeretik" adni, akikkel egy szobában voltam aki kapott az is csak kitoláshoz. Gátvédelmet is támogatják,csak ha muszáj akkor van gátmetszés.


Programcsászár egyáltalán nincs. Mindenkinél megvárják amíg beindul, legyen az faros baba vagy korábbi császár vagy bármi. Ha beindul a szülés akkor aki éppen ügyeletben van főorvos az dönt a császárról. Ha olyan orvos van ügyeletben faros lányt lehet szülni természetes úton, más esetekben is nem számít hogy a magánorvos milyen papírra milyen javaslatot írt, az ügyeletes főorvos felülírhatja és mondatja hogy meg kell szülni természetes úton.

dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Kiskunhalason a kérdés kiírásakor még nem volt, most már van.
dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
14%

Kérheted bàrmely éppeszű orvosnàl pénzért, akinek köze van a nyugati orvoslàshoz.


Annál kérheted, akik sz.arik a szkma szabályaira. Sectionak indok nélkül nincs létjogosultsága, az az orvos, aki pénzért megteszi, azt cseréld le, mert az nem csak ezzel a szabállyal nem törődik.

dec. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Kiskunhalason van epidurális.

Kecskeméten jelenleg csak hétfőtől csütörtökig reggel 8 és délután 3 között, mert csak akkor van erre anesztes kapacitás.

Szegeden is van.

Császárt szerintem már kérésre sehol sem csinálnak, mivel ugye azóta nincs szabad orvosválasztás, de sajnos így is túlságosan nagy a csm aránya, valami háromszorosa annak, ami egyébként valóban indokolt lenne.

Nekem egyébként az a legnagyobb félelmem, szeretnék hüvelyi úton szülni ha mindkettőnk állapota megengedi. Azért az mégis természetesebb történés, mint egy hét réteg átvágásával lezajló nagy hasi műtét.

dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!