Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 32+6 héten 2300g a baba. Az...

32+6 héten 2300g a baba. Az orvos azt mondta nagy baba lesz és azt akarja, hogy ha a 38 hétig nem indul be a szülés magától akkor beiinditja. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 06:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nyaralni megy a kiírt dátum körül, ezért siet.

31 hetesen volt UH mindkét gyerekkel, a fiam 2100 g körül tippelték és 39+5 hétre született 3570 grammal. A lányom 2200 g körül tippelték és 40+1 hétre született kerek 3000 grammal. Heti 100-200 grammot híznak ekkor. De látod, nem lehet ezekre adni, nekem az a baba lett kisebb, akit többnek tippeltek. 31 hét elején voltam mindkettővel UH-n, szóval még csak azt se lehet mondani.

A 36 hetes tippek viszont jól sikerültek, akkor pl a lányom 2600 grammra tippelték, a fiam 3 kg körül.

2019. ápr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd az indítást! Tudni fogja az a baba, hogy mikor kel elindulnia. Egyébként össze-vissza mérik a súlyokat, pár mm-t elnéz a doki és már fél kg ugrál fel-le, ráadásul a növekedés is tud lassulni vagy gyorsulni a pocakban.


Semmilyen beavatkozás nem tesz jót egy egészséges terhességnek.

2019. ápr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülye indok az indításra de komolyan. Nekem is ekörül becsülték, és 4150-nel született, végig mondta a soki is, hogy nagy baba lesz, de eszébe nem jutott ilyen miatt indítani.

Bele ne menj... Mondom ezt úgy, hogy az utolsó 3 hét piazok nehéz volt. Én 39+6ra szültem a kisebbet.

2019. ápr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem engednék inditast!
2019. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem mondott ilyet az orvos, a 32. héten 2400 grammra becsülték a babám, végül 38 hétre született 3400 grammal. 37 hetesen is ennyire tippelték a súlyát, akkor azt mondta a szonográfus, hogy ha kibírja végig, akkor közel 4 kg lesz.
2019. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tunik extrem nagynak ez alapjan, ha mas ok nincs, akkor emiatt nem kellene inditani.

Inkabb tunik ugy, mintha a doki jobban szeretne, ha akkor szulnel, amikor neki jo. Jobb, ha tudod, hogy az inditott szules elhuzodhat, a magzat rosszul reagalhat az oxitocinra, ami altalaban csaszart eredmenyez.

Nekem a harmadik baba tippelt sulya kerek 34 hetesen 2600 grammvolt, ami nagyobbnak tunik, mint a tied, mert ha jol remlik ilyenkor 10-15 dkg-ot szednek fel egy heten. Minden ertek egy-ket hettel volt nagyobb az atlagnal.

37. het vegen inditni kellett magzati okok miatt (csokkent magzatmozgas tobbszor egymas utan, majd egy nem tul jo CTG eredmeny). Nekem “finoman” inditottak, nem toltak tele oxitocinnal epp a magzat miatt. Ket napos szules lett, nagyon elhuzodott, holott nekem 3. baba volt es az elsot (spontan indult) is megszultem 7 ora alatt, de ennyit szamit hogy indul es a tested, baba teszi a dolgat, vagy kivulrol avatkoznak be.

Jah, 3400 grammal szuletett a fiam, azaz a meres kb realis volt, de ha bent marad meg jo ket hetig, ahogy elvileg kellett volna, akkor sem lett volna tobb, mint 4 kg, siman meg lehetett volna szulni.


Akkor vallald az inditast szerintem, ha egeszsegugyi oka van. Nem akkorajelenleg a babad, hogy ez az legyen.

2019. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennyire becsülték a lányom súlyát is.3930g született 40+1 császárral.Az orvosom mondta, hogy nem lát nagy esélyt a befordulásra(faros volt) de meglátjuk.A környéken általában 38 hét után levezetik a programcsászárt az é orvosom megvárta, hogy a 40 hetet betöltsem.Nem indokolta semmi hogy előbbre hozza a szülést.

Ha orvosilag nem indokolt az indítás, ha rendben van a baba akkor mi a izének indítani??

2019. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A babával nincs semmi gond, terhességi cukorbetegseg is kizarva, egyedül a magzatviz kissé több a normálisnál. Más panasz nincs.

Első gyerekem is 37 héten született 3410g-al. Akkor 3000g becsülték szülés előtt pár nappal. Én is úgy szeretném, ha magától indulna be a szülés, nagyon félek a csaszartol és az inditastol, hogy valami baja lesz a babának.

2019. ápr. 26. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem jött be a súlybecslés. 32. héten 2100-ra, 38 hetesen 3300 grammra becsülték a lányomat. Terminus után született 3200 grammal, azt viszont már az utolsó UH-on megmondták, hogy hosszú vékony típusú baba, ami nem baj, könnyebb volt megszülni.

Csak ezért, hogy nagy baba lesz, ne engedd az inditást, majd tudja ő (mármint a baba), higy mikor kell érkeznie. Ha más oka van, méhlepény, magzatvíz, rossz áramlás, stb. az más, akkor indokolt lehet az indítás. Viszont, ha nagyon "túl akar lenni rajta" a doki, akár ki is találhat valamit, amit te úgysem tudsz bizonyítani, hogy nem úgy van (pl. azt mondja kevés a magzatvíz), aajnos ez ellen nem tudsz mit tenni.

Pont nst-n voltam, mikor egy doki és egy szülésznő megbeszélték, hogy xy kismamának megindítják a szülést (39 hetes volt), mert most úgyis itt vannak ügyeletben mindketten, nem kell majd külön bejönni. Másnap hallottam, hogy a kismama aznap megszült.

2019. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!