Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyivel a szülés beindulása...

Mennyivel a szülés beindulása előtt éreztétek, hogy ebből lesz valami? Mit éreztetek pontosan?

Figyelt kérdés

Ma töltöm a 40. hetet, de semmi előjele nincs a kislány érkezésének. Jóslók már hetek óta vannak, mikor erősebbek-mikor gyengébbek. Nyákdugó, magzatvíz, semmi nem mutatkozott még eddig, sőt, se sem szállt a pocakom.

Nektek hogy indult a dolog, mennyivel előtte kezdtétek sejteni, hogy lassan indul a dolog?


Köszi a válaszokat!


2019. máj. 5. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 4 órája szivárgott a magzatvíz mikor kezdtem komolyan venni a dolgot. Nyákdugóval én sem találkoztam
2019. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem találkoztam nyák dugóval és csak 1x volt jóslóm. A hasam nem szállt le, főleg mert óriási volt, nem volt hova.


Visszanézve a dolgot az a leghihetetlenebb, hogy az 1 jósló közben mosolyogtam, hogy na ez az? Ez lesz a pillanat? Hát az igazi fájdalomkor egyáltalán nem mosolyogtam, mert nem hittem, hogy az lesz az. 6 órás összehúzódás után is még kételkedtem, hogy az-e az..


Nekem úgy indult, hogy lefeküdtünk aludni és 9 körül menstruációs görcseim voltak. Ritkán. Legalábbis olyannak éreztem. Eleinte nem volt semmi különös, de aztán egy idő után kényelmesebb volt sétálni közben. 2x zuhanyoztam le, de az sem mulasztotta el, így reggel 6 fele mentünk be a kórházba, hogy na ez akkor valószínűleg az. Nekem nem voltak rendszeresek a fájások, felváltva 3-5-8 percesek voltak és különböző hosszúsággal fájtak. Ha neked is fájással indul és nem rendszeres, azt figyeld, hogy óráról órára sűrűsödik-e. Nekem hajnalra minden órában 2-vel több volt mint azelőtti órában.

2019. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fájásokkal kezdődött, az első kettő olyan hascsikarásszerű volt. Csak azt furcsáltam, hogy rendszeres, márpedig, ha hasmenése van az embernek az nem szabályos. 😀Az első fájástól számítva 5 és fél óra múlva megszületett a kislányom.
2019. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
4-5 nappal elotte egyik ejjel egesz ejjel szinte folyamatosan, de meg rendszertelen idokozonkent jottek az osszehuzodasok, reggelre elmultak. Utana par nappal kesobb ujra beindultak ugyanigy ejjel, de mar nem alltak le, fel 12-kor napkozben elment a nyakdugo, fel 4-kor szivarogni kezdett a magzatviz, a szulesznom azt tanacsolta, meg ne menjek be a korhazba, mert akkor indul az ora, hogy mennyit lehet varni, mire beavatkoznak. A magzatvizzel parhuzamosan lealltak az osszehuzodasok 2,5 orara, majd ujra beindultak, onnantol kezdett igazabol egyre nagyobb fizikai munka lenni, mar kelkett helyezkednem bizonyos pozokba, vegul 3-4 percesekkel mentunk be este 9-re, de meg igyis tul korai volt, reggel negyed 6-ra szuletett meg a gyerekem, egyebkent menzesz szerint 40+4-re, de az elso trimeszteres uh szerint 1 hettel kisebb volt, igy eleve nem menzesz alapjan irtak ki. A varandossag atlagos esetben a 42. hetig tart, szoval meg raer a kislanyod:)
2019. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
*is tarthat
2019. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Délelőtt még bevásároltam,főztem. Éjfél előtt meg elöntött a magzatvíz Niagara :). Nem volt előjele.


Nekem a jóslók korán jöttek,viszonylag gyakran volt a 34. héttől talán.

2019. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi jele nem volt, éjszaka arra ébredtem, hogy egy 3-4 literes tócsában fekszem.
2019. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Elmentem reggel nst-re, utána gyorsan megvizsgált az orvosom, mert előtte már 2 nappal 1 ujjnyira nyitva voltam. 2 ujjnyinál jártam, ami a helyi protokoll szerint szülőszobára jelent. De ő megkérdezte mi legyen, maradhatok és burkot repeszt vagy mehetek is. Mondtam én már szülnék inkább. Lementem a csomagomért a kocsihoz. Felhívtam a férjemet. Épp a papírokat intéztük a szülésznőm el, mikor elfolyt a magzatvíz. Még másfél óra volt utána az első fájásig.
2019. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem se jóslóm, se magzatvíz, se nyákdugó távozásom, se semmim nem volt előtte. Rögtön 8 perces fájásokkal kezdtem.
2019. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi jele volt így visszagondolva. Pedig mindenre azt hittem hogy na ez már az! Kb 36-37. hét környékén több napon keresztül ment a hasam. Pedig nem kaptam el se vírust, se olyat nem ettem. Olvastam neten hogy sok mindenkinek így kezdődött, mert hogy ez a természetes tisztító folyamata a testnek szülés előtt. Mai napig nem tudom nekem miért volt ez, mert nem ezért :D 40. hétig kihúztam, ki írt előtti napon éjszaka minden előjel nélkül hallottam, vagyis férjemmel hallottunk egy pukkanó hangot, majd volt egy erős méhösszehúzódásom. Na mondom elfolyt a magzatviz. Mentem wcre és azonnal ömleni kezdett a magzatviz. Semmi előjel nem volt. Sok mindenre hittem azt hogy az, de így utólag már látom hogy nem voltak jelek. A magzatviz elfolyása előtt sem éreztem semmit, még csak azt a bizonyos fészekrakó ösztönt sem, amit sokan emlegetnek. Egyszerűen derült égből villámcsapásként jött a dolog.
2019. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!