Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A székesfehérvári szülészetről...

A székesfehérvári szülészetről szeretnék friss infókat kérni. Kinek milyen élménye volt az ottlét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! nemsokára ott fogok szülni, - 33 hetes vagyok már - és sajna egyetlen ismerősöm sincs, aki mostanában szült volna ott. Gyakorlatilag minden érdekel, mit kell bevinni, milyenek az orvosok, ápolók, szülésznők, szülőszobák, vajúdók, szóval minden infónak nagyon örülnék! - akár privátban is -
2010. júl. 6. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 5 hetes szültem ott épp ma.

Bevinni:

- 2-3 elől gombolós hálóing

- Tena hálós bugyit vittem, jól szellőzik, jól tartja a betétet, könnyen mosható és jól szárad, patikában vettem, 2 db-ot vittem be

- törölköző alulra, felülre :)

- evőeszköz, bögre, papírtörlő, konyharuha

- tisztálkodó szerek

- wcpapír

- Tena Extra Lady 30 db-os betét

- papucs zuhanyhoz

- papucs szobába


- pelenka

- 2-3 db textilpelenka

- alkohol a köldökhöz

- steril vatta a köldökhöz

- hintőpor gyógyszertári a köldökhöz

- popsikrém gyógyszertári

- 1 csomag popsitörlőkendő

- 10X10-es gézlap a köldökhöz


A vajúdóról én nem tudok semmit, mert engem egyből a szülőszobára raktak, mert belekakiklt a babám a magzatvízbe, így nem volt sok időm, kaptam infúziót, mert ilyenkor 2 órán belül meg kell szülni, ha nem megy, akkor császár...


Amikor becsengetsz, kijön a szülésznő, elvisz a ruhárba, ott lerakod a cuccaidat, csomagjaidat, átöltözöl kórházi hálóingbe, bugyit, melltartót is leveszed!


Utána az ügyeletes doki felveszi az adataidat, elkéri a kiskönyvet, papírokat, közben vérnyomást és hőt mérnek. Megvizsgálnak, hány ujjnyi vagy...


Vizsgálat után a szülésznő leborotvál (a borotva friss és éles, ne parázz), és felnyomja a glicerines kúpot (nem kellemetlen, 10-30 percen belül kell tőle menni, ha kell...)


A szülőszoba jön ezután, amiből nyílik egy folyosó, és ott van wc-zuhanyzó.


Elfoglaltam a szülőágyat (új, szép, kényelmes), és egyszer csak megjelent a férjem, 1000 ft-ért megkapta a köpenyt, gatyát, maszkot, sapit, amivel bejöhetett. (maszk, sapi csak a gátmetszés-kitolás idejére kell)


A szülőszobára bevittem egy külön csomagot, amiben volt egy 1,5 literes mentes ásványvíz, egy kis csoki, a fényképezőgép, wcpapír, 2 betét, 1 hálós bugyi, zsepi, törölköző, tusfürdő, köntös, zuhanyhoz papucs. Ezek közül minden jól jött.


A szülőszobán magunkra hagynak minket, néha bejárkál vagy a doki vagy a szülésznő, és nézik az nst-s gépet, ami rám van kötve...


Én 4-től voltam így, 6-kor megérkezett a fogadott dokim, és burkot repesztett (nem fáj, csak azt érzed, hogy zutty, vizes minden alattad), és kaptam is az infúziót, mert addigra már a babám szívhangja többször leesett, plussz ugye kakis magzatvíz, sietni kellett.


A dokik jó fejek, szerintem, mindegyik, mondják, hogyan kell lélegezni, hogy kell nyomni. Ezen ne agyalj, akkor szót fogsz fogadni, és azt csinálod, amit mondanak. :) Ez tuti. :)

A légzésre figyelj, akkor nem tudsz ordítani, és rengeteg energiád megmarad!!! Én így 1,5 óra alatt kitoltam, tolófájás nélkül, mert azt nem várhattuk meg, nehogy császár legyen..., egy hang nélkül, és ezt a gyorsaságot a légzésnek köszönhetem. De ezt is elmondják, hogy hogyan kell lélegezni. Én nem olvastam róla, nem gyakoroltam, nem jártam felkészítőre terhesség alatt, mégis ment.


A szülésznők mind aranyosak, tőlük se félj. :)


Szülés után a mellre teszik a babát, aztán pár perc múlva elvágják a köldökzsinórt, ha apuka akarja, ő is megteheti. Aztán vizsgálják, mérik, gramm, cm, apgar-pontozás, stb.


Aztán elviszik a babát fürdetni, felöltözni, kap karszalagot.


Közben a szülésznő rántott egyet a köldökzsinórón, és már kint is volt a méhlepény, csak a csusszanást érezni, semmi mást, nem fáj!


Ezután gátvarrás van, a szülésznő és a doki csinálja. Érzéstelenítést adnak, a külső varrás nem is fáj, de a belső nem valami kellemes, de ne gondolj nagy fájdalomra, nem azzal fogsz foglalkozni, meg közben lehet beszélgetni a dokival, stb, és az, ha néha felszisszensz és ezen nevetsz, nem fog zavarni senkit, meg azzal leszele eleve elfoglalva, hogy felfogd, megszültél és anya vagy! :)


Aztán visszahozzák egy kis időre a babát, kap cicit, és pihentek, szoptatsz az ágyon. :) Egy idő után elviszik, addig apukával 1-2 órán keresztül a szülőszobán maradsz, sms-ek, telefonok, stb. :)


ja, a szülőszobán van labda, az nagyon jót tesz vajúdás alatt a deréknak, és mivel magába süppeszt, könnyebben tágulsz...

Amíg tudsz, ha nem fektetnek le, mint engem, akkor addig sétálj, a gravitáció a legjobb tágító, és ezáltal gyorsító!


Utána átmész a gyerekágyas osztályra, átkísérnek, megkapod az ágyadat, bepakolsz a szekrénybe, és ha a baba megfigyelésével is végeztek, akkor pár órán belül betolják az ágyad mellé, tologatható kocsiban lesz végig...


Sokat ciciztetsd, akkor tanulja meg, hogy kell szopni, meg a tejnek is az a jó! Ha csak cumizik, az is jó!


A kaja egész jó, én mindent megettem mindig, de kevés volt nagyon. :)

Vized legyen, ásványvíz, mert napi 3-4 litert meg kell inni, hogy legyen tej!

Hűtő van, meg kell előtte címkézni a dolgodat, de címke is van a hűtőn, meg toll is. :)


A szekrények nem valami nagyok, de ha azt viszed, ami kell, akkor beférsz.


Ennyi jutott eszembe hirtelen, ha valami kérdésed van még, akkor írj nyugodtan, írhatsz privátot is!


Nyugi, ott pontosan tudja mindneki, hogy először csinálod, és ők pontosan tusdják azt is, hogy mik a kételyeid, mi megy nehezen, stb, úgyhogy a csecsemős nővérektől is nyugodtan kérdezz, mindig van valaki az bébi-őrzőben, ott keresd őket.

Én nem tudtam cicre rakni az első 2 nap, nem találtam el, hogy egy szintben legyünk, és jó vákum jöjjön létre, főleg a jobb mellemnél, és gyakran hívtam segítséget a ciciztetéshez..., stb.


Na, megyek, mert kelt a pöttöm, kérdezz bátran!


Üdv.

2010. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

- alkohol a köldökhöz

- steril vatta a köldökhöz

- hintőpor gyógyszertári a köldökhöz

- popsikrém gyógyszertári

- 10X10-es gézlap a köldökhöz


Ezeket már nem is adja a kórház? Nálam még adta!

Nem semmi!


Pelenkát nem kell vinni?

2010. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia második kérdező, nem, nem adnak már semmit, sőt, hallottam már olyat, hogy ha nem olyan pelenkát-popsitörlőt viszel be, ami nekik megfelel, akkor leordítanak a csecsemősök és a látogatónak kell másnap bevinni. A védőnőtől kérhetsz listát, nekem is adott és mindez rajta van, + hintőpor is a köldökre. GYakorlatilag mindent be kell vinned magaddal, mintha önellátó lennél...engem csak az zavar, hogy a tb-met bezzeg minden hónapban pontosan lesarcolják a fizetésemből, sosem vagyok beteg, aztán mikor egyszer kórházba megyek vigyek mindent.

Te is Székesfehérváron szülsz? mikor?

-véletlenül rossz helyre nyomtam, ne haragudj a lepontozásért, nem tudom visszacsináltatni a rendszerrel! -

2010. júl. 12. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!