Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudni fogom, ha beindul a szülés?

Tudni fogom, ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Első baba, 33 hetes vagyok, szóval még van egy kis időm. De folyton azon agyalok, hogy tudni fogom-e, hogy itt az idő... Tökéletesen problémamentes terhesség. Semmi jósló, semmi keményedés... Halványlila gőzöm sincs, mire számítsak, mit kell majd éreznem. Egyértelmű lesz?
2019. máj. 22. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is egyből, de idővel rájössz, hogy tényleg indulni kell a kórházba
2019. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan, mint az orgazmus. Amíg nem élted át, nem tudod, hogy mire számíts, de amikor megtörténik, akkor biztos vagy benne, hogy ez az. 🤗

Nekem úgy indult, hogy elfolyt a magzatvíz, ott nem volt kérdés.

2019. máj. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudtam, ugyanis csak szivárgott a magzatvíz. Mivel a gyenge folyás csak nem akart elállni, a biztonság kedvéért bementünk a kórházba. Kiderült hogy elindult a szülés. 🙂
2019. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudni fogod. Ameddig felmerul benned, hogy ez mar az-e, addig nem az :) Ajanlom Noll Andrea Vajudastamogatas mindenkinek c. konyvet, abban reszletesen le van irva, honnan ismered fel az egyes szakaszokat, es egyebkent is egy nagyon hasznos konyv.
2019. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam, azt hittem, jóslók (sose volt jóslóm, mindig vártam, hogy legyen, és nagyon megörültem neki, hogy na végre, jósló :D ). Na aztán ott gyanús lett, hogy amikor elkezdtem mérni, szabályos 7-8 perceseket mértem. Akkor beszéltem a szülésznővel, hogy ez mégis mi, és mondta, hogy akkor talán induljunk a kórházba :) Nem folyt el a magzatvizem, csak a vége fele repesztettek burkot. Ha elfolyt volna, nyiván hamarabb rájöttem volna.
2019. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem első szülésem lassan indult. De előtte hetekig jóslóztam, azok után tudod ki vette már azt az érzést komolyan :D tartott pár órája, nem baj. Ettől függetlenül zuhanyoztam, utána meglepődtem, hogy erősebbek lettek. Itt már sejtettem, hogy ma hátha. Volt vagy dél kb.. kb 10 percenként jöttek. Gyengék voltak, mondom van még idő. Este 10 órakor viszont olyan szinten kellemetlen volt hogy hidd el, azt nem lehet nem észrevenni. Még mindig nem volt rendszeres 5 perces szóval otthon vártam. Indulásra már minden bajom volt. Így is várt 6 óra vajúdás a szülőszobán. Szóval ezzel azt akartam írni, hogy mire tényleg indulni kell és tart is ott a folyamat, hogy jobb menni, 1000% hogy egyértelmű lesz, nyugi. :)
2019. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Vagy tudod, vagy nem. Alkatfüggő. Én elsőre nem tudtam. Az első komolyabb jóslóra bementünk.Nálam érdekes, hogy a jóslók is szabályos időközönként jöttek. Rendes volt a dokim, hazaküldött, ezt akkor csalódásképp éltem meg. Mikor terminus napján eindult a szülés, akkor túl korán bementünk, már küldött volna haza, mikor el kezdett szivárogni a magzatvíz. Ezután nagyjából még 20 órányi vajúdás várt rám. A másodikkal a 35. héttől olyan brutálias jóslóim voltak. Szabályos időközönként jöttek minden hajnalban 3 és 5 között. Reggel meg keltem a két éveshez. Két ujjnyira voltam az utolsó két hétben nyitva.Aztán mikor elindult a szülés, a semmiből annyira fájt, hogy tudtam, rögtön be kell menni. Innentől számítva 45 perc múlva már a dokim vizsgált. Már majdnem nyomhattam, de a gátvdelem miatt muszáj volt lassítani, mert a különben a kicsi mindent vitt volna, mint a pirosász.
2019. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Böbe1990 ***** válasza:
Én a harmadik babám szültem 4hete és mégsem tudtam, hogy a szülés indult be. Előtte már kb 2hete jóslóztam és akkor is azt hittem hogy az. Reggel arra keltem hogy görcsöl a hasam. Nem foglalkoztam vele mert máskor is volt ilyen. Elkezdtem mérni az időt 10percenként jöttek. Vártam.. Aztán már 5percenként.. Még mindig nem hittem el hogy szülni fogok ezért még mindig vártam. Aztán komolyabbra fordult a dolog, már 2percenként jöttek a fájások.Nehezen rávettem magam, hogy na csak menjünk be a kórházba. (azt hittem csak vaklárma lesz) A kórházba érkezéstől nem volt 1óra hossza sem és meglett a kisfiam. Szóval szerencse hogy nem maradtam otthon. Szerintem ha bármi gyanus jelet észlelsz majd, inkább menj be a kórházba és nézzenek meg. Könnyű és gyors szülést kivánok!
2019. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Aznna89 ***** válasza:
Én a másodikkal sem voltam biztos benne.. fürdő,mérd az időt,pihenj..kb ennyi. Aztán ha nincsen változás,rendszereződnek a fájások,esetleg egy-egy fájás közben vissza is tartod a levegőt,kicsúszik egy azt a rohadt..(én ekkor lettem biztos benne hogy indulás..) akkor célegyenesben vagytok!
2019. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!