Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vákum, vagy fogó? Ti melyiket...

Vákum, vagy fogó? Ti melyiket választottátok, választanátok, ha már nagyon kellene?

Figyelt kérdés

Tudom, alapvetően egyik sem. Nekem a hideg futkos a hátamon már ha ezt a két kifejezést hallom, hátha még elképzelem a folyamatot. Nekem nagyon drasztikusnak tűnik és féltem a babát is, mert tudom, hogy mindkettő komoly komplikációkkal járhat. Most mégis itt ülök a szülési tervem fölött a 38. hétben és valamit be kell írnom ahhoz a kérdéshez, hogy ha elkerülhetetlen lenne, akkor melyik használatába egyezek bele, a vákumba, vagy a fogóba. (Külföldön élek, itt szülési tervet kell írnunk, hogy mit szeretnénk, mit nem, mihez hogy állunk hozzá.)

Tapasztalatok?


2008. nov. 12. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én szülésem vákuummal lett befejezve. Én is féltem tőle, de muszáj volt, viszont sajna olyan kapkodásban voltak, hogy elszakadt. Mégsem lett semmi probléma, a második szívóharanggal kihúzták, a feje gyönyörű gömbölyű maradt, és nem is dagadt be. Én ezt választanám, a fogós valahogy drasztikusabbnak tűnik (és hangzik is, hiszen a feje alá gyömöszölik be a lapátokat).
2008. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a vákumot választanám.
2008. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vákumot választanám, kevésbé tűnik durvának. Én is olvastam a szülési tervről, amikor rákérdeztem a dokitól, kiröhögött..
2008. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a vákuum.Nálam is próbálkoztak a vákuummal,de nem sok sikerrel,végül egyedül sikerült megszülnöm a nagyfiamat,aki 4450 gr-mal és 54 cm-rel született.
2008. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor a vákumot írom be. Közben meg minden porcikámmal arra koncentrálok, hogy nélküle is menni fog, könnyű és szép szülésem lesz! :-)

Én félig-meddig jó dolognak tartom ezt a szülési tervet, mert elég sok olyan dolgot kell így leírnom, amit ha mondok, akkor vagy odafigyelnek rá, vagy nem. Így legalább van valamennyi nyoma. Itt elvileg elég komolyan veszik, ugyanis már a terhességem elején megkaptam a "felszólítást" a védőnőtől, hogy olvasgassak, járjak utána a kérdéseknek, töltsem ki, majd az utolsó hetekben írjam át, mert közben sokat változhat a véleményem. Elvileg a kórházba való bejelentkezéskor kérni fogják és ez alapján raknak szülőszobára is, mert ha pl jelzem, hogy én medencés szülést szeretnék, és valamelyik medencés szülőszoba szabad, akkor oda raknak, ha azt írtam, hogy engem az nem érdekel, akkor simába raknak. De közben szóban elvileg bármikor eltérhetek a korábban leírt dolgoktól, ha megváltoztatom a véleményem és természetesen a szülésznő, vagy orvos bármikor felülbírálhatja a kéréseimet, ha a baba, vagy az én állapotom szükségessé teszi. Így elsőre elég demokratikusnak hangzik, kíváncsi vagyok, hogy mennyire működik ez így élőben.

Köszönöm még egyszer!

2008. nov. 12. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam vákuummal született. Semmi baja nem lett tőle, attól viszont lehetett volna, ha hagyják még egy ideig, hátha mégis meg tud születni magától... Szerintem bízd az orvosodra, hogy melyik használata jobb az adott esetben. Én mindkettőbe beleegyeznék a helyedben, mert amikor már ott tartassz, nem vagy abban az idegállapotban, hogy gondolkozz,akarod-e azt, amit éppen nem jelöltél meg...
2008. nov. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
miért?Lehet választani?Nem a doki választja, ha gond van?
2008. nov. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem úgy mondanám, hogy választani lehet, hanem inkább azt, hogy javasolni. Írtam már korábbi kommentben, hogy van egy erre irányuló kérdés, tulajdonképpen a véleményemre kíváncsiak, hogy melyikkel szimpatizálok jobban, a vákummal, vagy a fogóval. Gondolom ha már feltétlenül használni kell őket és adott szituációban mindkettő jó, akkor azt választják, amelyiket én javasoltam. De ha az orvos úgy látja, hogy a fogóra van szükség, a vákum nem jó, akkor hiába írtam vákumot, nem fogja érdekelni.

De valamelyik mellett mégiscsak le kell raknom a voksomat, hogy legyen mit figyelembe vegyenek, ha olyan a szituáció, hogy egyáltalán engedik a körülmények ezt.

2008. nov. 12. 15:08
 9/10 anonim válasza:
100%

Szia !


A vákumot válaszd. Én is azzal szültem alig 2 hete. Semmi komplikáció nem volt amiatt hogy alkalmazni kellett.

A fogó sokkal veszélyesebb, kevés helyen is használják.


A vákum kíméletesebb is, biztonságosabb is, szerintem.

Egyébként meg az orvos fog dönteni,hogy a pillanatnyi helyzet mit követel meg a baba érdekében, ha már szükséges.

De ne féltsd a babád, egyrészt mert lehet hogy nem is lesz szükség rá, másrészt meg a baba életének és egészségenek a megvédésében segítenek -ha kell- vákummal szülni.Ha kell, mindez a babáért, a baba egészségéért van.

A sok rémtörténet helyett inkább arra gondolj, hogy micsoda hatalmas öröm és ünnep lesz, amikor a kisbabád megszületik. Ne engedd hogy a rémtörténetek elrontsák az örömöd !!!!

2008. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én csak annyit szeretnék írni, hogy ezen az oldalon egy nagyon részletes szülési tervről olvashatsz, ami sokat segíthet, lehet találsz benne olyat, ami a kérdőívben nincs benne, és jó dolog, de amúgy eszedbe sem jutna.

[link]

2008. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!