Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Eltudnátok mondani mennyire...

Eltudnátok mondani mennyire fáj a szűlés?

Figyelt kérdés

Minden álmom egy baba volt és most itt mozog a pocakomba viszont nagyon félek a fájdalomtol . Annyi rém történetett hallotam hogy számitsak arra hogy napokat fogok vajúdni hogy már szinte rettegek .

Hogy kezdödik a szülés ?



2019. máj. 30. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Három szülés után azt mondom, hogy minél jobban fáj, annál gyorsabban meglesz a baba. Gondolj végig erre!
2019. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Vagy minél gyorsabb a szülés, annál fájdalmasabb!
2019. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki retteg. És mindenkinek nagyon fáj.

De ezt meg kell tennünk a gyerekünkért.

Ja, és mindenkinek más a szülése. Hiába olvasol 100 szülés sztorit, tied lesz a 101.


Túl fogod élni, boldog anyuka leszel!

2019. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elmondani nem igazán lehet, a fájdalomérzet sem olyan mintha mondjuk eltörne a lábat vagy beütnéd a könyököd. Ne felejtsd el, hogy a vajúdás és szülés egészében az egész tested és a babád azon dolgozik, hogy megszülessen. Sok hormonod elindul, ami mind azt segíti, hogy szülni tudj, másrészt manapság szuper fájdalomcsillapítók vannak :)

Nekem mindkét gyerekem megszületett 3-3,5 óra alatt. Az első a kórházba kerüléstől számított 5 perc, a második fél óra volt, ezért nem volt lehetőségem semmilyen fájdalomcsillapításra, mégis megszültem őket,ráadásul a második 4kg felett volt.


Szóval normális, hogy parázol ezen de ha ott leszel akkor már annyira beszűkült tudatállapotban leszel, hogy nem fogsz ezen gondolkodni! Utólag majd meglátod :)

Boldog babavárást!

2019. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem annyira nem fajt. (igazabol persze nagyon fajt de tudtam, hogy nyilvan ez a normalis, tudtam mi utan mi kovetkezik, tudtam, hogy nem örökké faj, nem vagyok beteg, nincs baj, csak fajnia kell)


De en sosem feltem tole. Tudtam, hogy menni fog. Nem kertem fajdalomcsillapitot sem. Nekem nem volt napokig tarto vajudas sem. Kb 7ora volt, es csak az utolso masfel volt nagyon nehez. Elore ne felj tole, lehet akarmi. Olvass utána mindennek, kerdezz es hidd el, h menni fog.

A szülés ugy kezdődött nalam, hogy fajasaim lettek /ritkan es gyengen/ aztan erosebben es gyakrabban.

2019. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

En 10 napja szültem meg a 3. gyerekunket, ez volt a legfájdalmasabb vajúdásom, de cserébe az egész lezajlott 3 ora alatt.

Nem titok, rohadtul faj, de amint kint van a baba, egyik pillanatról a másikra elmúlik minden fájdalom ❤️

2019. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3x szültem eddig, az első kettőt Angliába.

Az első volt számomra a legnehezebb és a legfájdalmasabb mert hagytam hogy oxitocint kössenek.. 2. szülésem legelején kikötöttem hogy nem kell oxi! sohatöbbet.. fájni fájt végig de közel sem annyira mint az első. vajúdás közben labdáztam, sétáltam ameddig engedték, túlélhető fájdalom volt. 3. szülésem itthon volt Magyarországon, amint beértünk és felvettek az osztályra mondták hogy hozzák az oxitocint. Na mondom ezt most felejtsék el! Nekem nem az a célom hogy 3 óra alatt megszüljek, hagyjanak már békén.. az orvos flegmán visszaszólt hogy ő le**arja legyen így, de nem nála fogok akkor biztosan megszülni, mert neki este 7kor lejár a műszak aztán megy haza. maradok itt az éjszakásokkal. hát nemkötötték be, életem legjobb döntése volt. kaptam nevetőgázt, párommal végig poénkodtam addig még nem jött a tolófájás. a vilàg legaranyosabb nővérei/ orvosa volt velem abban a “ fránya “ éjszakai műszakban, így probléma mentesen gátvédelemmel megszültem.

2019. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet szavakkal átadni, hogy mennyire fáj. De ott nem fogsz ezen lamentálni, csak sodródsz az árral, aztán azt veszed észre, hogy vége.
2019. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem ne menj a dolgok elé.


én ezzel rontottam el mindent, és ha lehetne, már máshogyan csinálnám..


Bementünk szülni, jöttek a fájások, jött az oxitocin infúzió, majd megszült mögöttem egy másik leányzó.


na ott leblokkolt az agyam, a testem, minden. akkor tudatosult, hogy mi vár rám, és összeomlottam fejben,majd testben, császármetszés lett a vége.


Nemszabad kíváncsiskodni, mert nem azt fogod kapni, amire készítenek, vagy amiről te hiszed, hogy felkészültél, így nembiztos, hogy jól sül el.

2019. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen. Akkor már sodródsz az árral és nem is veszed észre és már kint is van. Fáj, de akkor úgyis arra figyelsz hogy nyomj, hogy jól vegyél levegőt, stb. A vajúdás nekem rosszabb volt.
2019. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!