Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért tart annyi kismama a...

Miért tart annyi kismama a császármetszéstől?

Figyelt kérdés
Sok fórumon olvastam, hogy sokan elkerülnék a császármetszést. Inkább hüvelyi úton szülnének. De miért? Én inkább a hüvelyitől félek szerintem biztonságosabb a császár. Aki átesett már rajta leírná milyen? Nekem első baba, még nincs tapasztalatom. Köszönöm szépen:)

2019. máj. 31. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Mert a hüvelyi a természetes útja a szülésnek. A császár pedig egy hasi műtét.

Császár után ugyan úgy fájt mindenem mert ugyan úgy elkezdtem tágulni ugye + a műtét helye is fájt. És sokkal tovább mint annó a gátmetszés helye. Napokig még menni, hajolni is alig bírtam. Sokkal kevésbé viselt meg a hüvelyi szülés.

Én azt nem értem hogy aki gyereket vállal az miért fél a természetes szüléstől. Hiszen mind tudjuk, hogy jön ki az a baba.

2019. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen csak annyi mindent hallani. Én pl. az esetleges komplikációtól félek pl. oxigén hiány
2019. máj. 31. 16:59
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

Én azért tartok tőle, mert szétvágják a hasizmaimat, amelyek aztán ki tudja, hogyan forrnak össze, mennyire lesznek a későbbiekben "használhatóak", mennyi idő alatt regenerálódnak. Mivel manapság sokan sportolnak, nem csoda, ha aggódnak az előbbiek miatt, mert a lassú gyógyulási folyamat ellehetetleníti az edzést például. Ettől függetlenül a hüvelyi szülés sem feltétlenül egyszerű eset, mert ki tudja, hogy kell-e gátmetszés (általában kell), hogy felimeri-e az orvos, hogy kell metszeni, hogy szépen fognak-e vágni és varrni. Rokonnál előfordult, hogy gátmetszés nélküli szülés után alig akart begyógyulni a seb, és még hónapokkal később is úgy érezte, hogy majd' kiesik a méhe, mintha a szalagok nem húzódtak volna vissza megfelelően, nyomta, ránehezedett a gátjára a méhe.


Sajnálom, hogy egyébként egyáltalán nem szokás ilyesmiről beszélni, csak arról, hogy milyen csodálatos az anyaság. Pedig ezzel indul a dolog. Illetve biztató tapasztalatokról is csak ritkán hallok, hogy valaki pl. nem repedt meg meg ilyesmi, mindig csak folyik a rémisztgetés akár a pár szexuális életének felborulásával kapcsolatban is. És nyilván nem arra gondolok, hogy fellendült volna, hanem szinte minden esetben azt hallom, hogy az újdonsült anyuka nemtelennek érzi magát, és évekig nem képes elélvezni szex közben ismét...

2019. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
3- as, Hasizmot 30 éve nem vágnak, csak széthúzzák.
2019. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Mert nagy hasi műtét, összenövések keletkezhetnek belül, amik miatt majd újabb műtétek kellenek. Ha sokkal biztonságosabb lenne, mint a hüvelyi akkor nem lenne maximalizálva, hogy hány császármetszése lehet egy nőnek. A gyerek idegrendszerének és immunrendszerének is jobb a hüvelyi.
2019. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
3as: az enyém pozitív példa :) Nem vágtak, nem repedtem, alul minden olyan maradt nekem, mint szülés előtt, a babám pedig makk egészséges.
2019. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
49%

Én még nem szültem, de egy ismerősömnek már van három gyermeke.

Az első kettő nála császáros volt, viszont utána közölte, hogy ő nem hajlandó, csak természetes módon szülni.

Vannak olyan hormonok, amik csak a természetes szülésnél indulnak be, császár után sokat kell várni rá és szegényke szörnyen érezte magát mindkét szülés után. Ő speciel ezért, nem igazán jó szó, hogy félt, de ódzkodott a dologtól.

Gondolom ez is emberfüggő, ez csak egy példa volt, de biztosan vannak akik hasonló dolgok miatt tartanak a dologtól. Meg persze az is benne van, hogy ez egy műtéti beavatkozás... Biztos vagyok benne, hogy ha komplikáció adódik, minden anya belemenne. De speciel én is elég régimódi vagyok és a hagyományos szülés jobban vonz mint, hogy felvágjanak.

2019. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Én azért tartok, mert nekem pokol volt a császár, műtöttek párszor de olyan rettenetesen rosszul semmi után nem voltam...majdnem belehatunk mindketten a császárba.
2019. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Persze, nyilván sokkal biztonságosabb egy nagy hasi műtét, mint egy 2 centis vágás 🤔
2019. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Számomra a horrorral egyenlő az, hogy valakit felvágnak úgy, hogy magánál van! Belegondolni is rossz!
2019. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!