Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért tart annyi kismama a...

Miért tart annyi kismama a császármetszéstől?

Figyelt kérdés
Sok fórumon olvastam, hogy sokan elkerülnék a császármetszést. Inkább hüvelyi úton szülnének. De miért? Én inkább a hüvelyitől félek szerintem biztonságosabb a császár. Aki átesett már rajta leírná milyen? Nekem első baba, még nincs tapasztalatom. Köszönöm szépen:)

2019. máj. 31. 16:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az oxigénhiány inkább hüvelyinél lép fel.

A császárnál meg hiába vagy fent nem érzel semmit.

Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 31. 18:49
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Megertelek kerdezo. En is igy vagyok, mint te. De aztan ugy vagyok vele, hogy lassuk medvet. Lesz, ahogy lesz. Sodrodok az arral es ha szukseges ugyis felvagnak, mert nalunk a korhaz csaszar-parti hireben all.
2019. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a legnagyobb negatívum a császár ban az lett volna, hogy kerek 6 órára betolták volna a fiamat egy szobába, ahol a kutya rá se néz, míg én meg fekszem egy másikban.
2019. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%

Én rettegek attól, hogy tűt szúrnak a gerincembe, de a felnyitás gondolata sem valami csábító. A családomban hüvelyi szülés után a nők szinte azonnal ültek, mászkáltak, ellátták a babát, és mindenki hamar regenerálódott.

Anyukámat a császár közben kétszer kellett újraéleszteni, vérátömlesztésre volt szüksége, igaz ez 25 éve volt. Másnak az érzéstelenítő helye azóta is fáj, gerincsérve lett. A harmadiknak kb. 7 hónapos terhes hasa maradt. És még sorolhatnám. Nem akkora buli a császár sem. Ha szükség van rá, akkor naná, csinálják!

2019. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%
Nekem császár volt, de azt is akartam, mert sokkal több komplikacióról hallottam azoktól akik hüvelyi úton szültek. Egyedul az epiduraltol féltem, de mivel sürgősségi volt, nem volt időm ráparázni arra sem. Nekem nem volt rossz élmény.
2019. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%

Tévedsz, a császárnál sokkal több a komplikáció.

Pl. egy kolléganőmnek egy nagy vágás volt az arcán. Azt mondta császárral született, és a doki belevágott az arcába. Még jó, hogy a szemét nem szúrta ki.

Másik ismerősömnek átvágtak valami ideget, és nem érezte, hogy mikor kell pisilnie, 2 óránként ment wc-re, aztán vagy tudott pisilni, vagy nem.

Sokkal nehezebb felgyógyulni belőle, azt hallottam.

Én személy szerint azt nem értem, aki nem akar hüvelyi úton szülni, hanem legyen császár. Persze, ha van egészségügyi oka, akkor érthető, de csak azért, mert félnek a szüléstől, hülyeség. Ez egy műtét, attól én sokkal jobban félnék.

2019. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!