Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jövő hétre vagyok kiírva....

Jövő hétre vagyok kiírva. Eddig se jósló fájás, a hasam sem szállt lejjebb, nyákdugó se távozott. Egy szóval semmi nem utal arra, hogy lassan szülni kéne. Járt már más is így? Mi lett a vége? Kiíráshoz képest végül mikor szültetek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze! Első baba? :) Nekem 12 napot “késett” a kisfiam.
2019. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyik babánál sem találkoztam nyákdugóval, az elsővel egy db jóslóm sem volt, egyszercsak 38+5ön elkezdett szivárogni a magzatvíz, a hasam állására nem emlékszem.

A másodikat a kiírt napon indították, előző nap volt pár jóslóm, vele a hasam már a 30. hét körül lent volt, folyton mondták, hogy jajj mindjárt szülsz! Hát nagyon nem

2019. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

41+1


2 nappal korábban sem voltam nyitva és a nyákdugó is a szülés mikor indult akkor távozott

2019. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

39+3 napon reggelre vöröses-lilás striák lettek a hasam alatt. Egy éjszaka alatt történt, előtte csak néhány halvány kis lila striám volt. Onnan gondolom, hogy akkor szált le, bár ha csak a hasam helyzetét néztem akkor ez nem volt látványos, nem láttam, hogy valóban lejjebb ment volna érdemben.

39+4 napon reggel 4 körül 7-9 percenkét éreztem enyhe feszítés a hasam aljában kb 2 órán keresztül, de napközben kb semmi nem volt, jó ha 2 óránként éreztem újra. Este simán aludtam.

39+5 napon hajnal 4-kor ébresztett újra ez a feszítő érzés, újra 7-9 percenként. Kb 6 óra körül távozott a nyákdugó. Semmi rendszer vagy durva fájásom nem volt, de nem hagyott nyugodni ezért a biztonság kedvéért bementünk a kórházba. CTG és méhszájvizsgálat. CTG-n semmi, méhnyak rövidül, de zárt. Hazaküldtek. Este fél 9-kor folyt el a magzatvíz, reggel fél 7-kor született meg a lányom.

Előtte az egész terhességem alatt se egy keményedés, se egy jósló nem volt. Talán még a vajúdásom sem volt tipikus, mert mikor először bementünk a kórházba azt mondták, hogy a vajúdásos fájásokat majd a derekamban meg combba lesugározva fogom érezni, de ezt még kitolás közben sem éreztem :D

2019. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint itt is teljesen változó a dolog.

Igen, első baba lesz :)

2019. júl. 16. 18:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Rengetegen voltak így. :) A nők nagyon nagy hányada szülés előtt az ég világon semmit nem érez. Van, aki ennek ellenére a kiírt dátum előtt megszül, van, aki meg túlhordja és még a szülést is úgy kell beindítani. :)
2019. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam mint te kérdező.

41+3ra indítottak. Szóval 10 nappal a kiírt dátum után. Kitartást! Bent nem marad :)

2019. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normalis, hogy nem erzel semmit es nincs jel. Gyakorlatilag holnap reggelre megszuphetsz es pont ennyi esely van arra is, hogy 2 het mulva meg egyben lesztek.

Nekem az elso gyerek pont egy hettel a kiiras elott szuletett ugy, hogy az eg vilagon semmi jele nem volt, nem is gondoltam, hogy a kiiras elott meglehet.

10 korul pefekudtem aludni ugy, mint maskor, ejfelkor arra ebredtem, hogy valami “fura”, mire felultem mar omlott a magzatviz (fajas nem volt). Korhazban vizsgalat: mehszaj zart, fajas nincs.

3-kor jott az elso fajas, fel het utan mar babaztam, semmi rasegites nem kellett.


A masodik gyereknel felidotol kemenyedtem, nyilt a mehszaj, azon izgultunk, hogy a 36. hetig bent legyen, es igy tovabb. Vegul a kiiras elott ket nappal szuletett, pedig az utolso honapban mar “ezer jele” volt annak, hogy lassan szulok.

2019. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyedül csak jósló fájások voltak, de nyákdugóval nem találkoztam és a hasam sem szállt lejjebb. Én is azt hittem, később fog beindulni a szülés. De pont a kiírt nap reggelén mégis beindult és még aznap este megszületett a kislányom. Ha akkor és másnap nem történik semmi, hétfőn be kellett volna feküdnöm az osztályra.
2019. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én 40+3-ra szültem,ugyanúgy első baba,semmi jele nem volt hogy szülök. Elküldött az orvos OPT-re,magzatvíz vizsgálara és uh-ra. Semmi jele nem volt majd burokrepesztés kb 2 óra körül volt,ekkor se voltak fájásaim este 7 kor már a műtőben voltam végül császár lett,mert nem jött le a babám a szülő csatornába. 😀
2019. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!