Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A többedik szülésednél jobban...

A többedik szülésednél jobban vagy kevésbé féltél, mint az elsőnél?

Figyelt kérdés

Én kétszer szültem eddig, fájdalomcsillapítás nélkül. Az elsőnél a vajúdás kezdeténél izgatott örömmel vártam, mi fog történni. Viszonylag sima szülés volt, az első kósza fájástól számítva 4 óra alatt meg is született a babám, de akkoris borzasztó volt az a fájdalom.

A másodiknál már féltem, mert már tudtam, milyen szörnyű. Amikor beindult a vajúdás, már arra gondoltam, hogy rohadt nehéz órák várnak rám, és fogalmam sincs, hogy fogom kibírni. 6 óra volt az egész, de nagyon nehéz 6 óra.

Tervezünk még gyereket, de így harmadikra már szabályos rettegés fog el, ha arra gondolok, hogy megint szülni fogok. Volt más is így? Nem kéne egyre könnyebben vennem a szüléseket inkább? Nem az a jellemzőbb? Nektek mik a tapasztalataitok?


2019. júl. 21. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elsőtől nem féltem, a másodiktól rettegtem
2019. júl. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsőtől nem, (sürgősségi császár lett)

Másodiknál program császár volt, halálosan nyugodt voltam. A harmadiknak rettegtem, alig bírták a kanult leragasztani a kezfejemre.

Én magam sem értettem miért történik, de borzalmas rosszul éreztem magam.

2019. júl. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
A rettegés helyett egyszerűbb fájdalomcsillapítást kérni. Erre való.
2019. júl. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elso szules nagyon pozitiv elmeny volt (kb 7 ora, de a viz folyt el eloszor, csak kb 3,5 oranyit vajudtam). Minden gordulekenyen, magatol ment, igazabol eselyem sem volt fajdalomcsillapitasra (epidularison gondolkodtam), mert eloszor meg koran volt hozza, masodik vizsgalatnal pedig mar keso, 4 ujjnyinal mar nem kaphattam es ertelme sem lett volna.

A masodik szulesem ettol is rovidebb volt, de nem szep, olyan helyen szultem, ahol mindenbe beleavatkoztak, amibe csak lehetett, emiatt komplikaciok is lettek. Fajdalomcsillapitast nem kertem, de nem is a fajdalom miatt volt rossz elmeny, hanem a korulmenyek miatt.

A harmadikat mar alig vartam, mert egyreszt sokat vartunk a babara, 5 evet, igy mar nagyon szulni akartam, masreszt ott szultem, ahol az elsot es tudtam, hogy jo kezekben vagyok.

Nah, ez lett a legbonyolultabb es a leghosszabb szules, magzati okok miatt inditani kellett, ket napig tartott es vegig eselyes volt a csaszar. Gyakorlatilag mar voltam a mutoben is elokeszitve, papirok alairva, anesztes a fejemnel, ferjem is beoltozve, stb.

Fajt, de nem a fajdalom volt a nehez, hanem az, hogy harmadik napja voltam alvas nelkul, faradt voltam es barmennyire voltam jo kezekben es tamogattak, megis nagyon feltettem a babat.

De vegul rendben volt, sikerult es a legszebb szuleselmenyem lett.

Lehet, hogy hibbant vagyok, de en szulnek ujra szivesen, ha az idombe beleferne, hiaba tudom mar, hogy faj es bonyolult/hosszadalmas lehet a tobbedik szules is, nem csak gyors es konnyu, mint elsore volt.


Te hogy elted meg egyebkent? A fajdalmom kivul? Nem lehet, hogy a korhazzal/orvossal/szemelyzettel volt bajod, vagy nem erezted jol magad es az ront a szuleselmenyen?

Vagy ha csak a fajdalomtol felsz, akkor legkozepebb kerj fajdalomcsillapitast. Nincs azzal semmi baj.

A harmadiknal eljutottam arra a pontra, hogy kerek, mert nagyon faradt voltam, abban biztam, hogy par percet tudok majd aludni a kontrakciok kozott. Nem jott ossze, mert mire bekotottek es megkaptam a probaadagot, addigra mar jottek a tolofajsok is megszultem. Szoval tenyleges tapasztalatom nincs, de azt mondjak, hpgy sokat segit.

2019. júl. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz nekem 3 császárom volt,de...az elsőnél féltem, hogy mi vár rám. Nem is volt alaptalan, rosszul szúrták a gerinc érzéstelenítést, éreztem fájdalmat is.. Szörnyű, volt maga a műtét. A másodiknál mégjobban féltem(ugye a roszz tapasztalat) Na itt ideget sértettek szúr@snál, ezért a jobb vádlimat nem éreztem kB fél évig csak azt, hogy viszket mint az állat de nem érzem, hogy vakarom. Egyébként maga a műtét pozitív volt. Nem fájt semmi, gyors volt. A haramadiknál egyenesen rettegtem. Attól, hogy esetleg lebénulhatok, vagy a gyereknek baja lehet.. Bármi.. Ez volt a legjobb mind közül. Jól szúrtak, semmi nem fájt, még nevettünk is a beavatkozás alatt.
2019. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!