Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Most akarom az esti tápszerről...

Most akarom az esti tápszerről normál étkezésre szoktatni kislányom. Ti mit szoktatok adni? Ha már "rendeset" eszik azt is közvetlenül lefekvés előtt szoktátok?

Figyelt kérdés
Ebédelni 2-3 óra felé szokott ezért vacsorára nem szeretném azt adni amit ebédre. Ma pl. csirke pörkölt volt tésztával, az nem is jó éjszakára. Puffasztó ételt sem szeretnék mint pl. tojás. De szendvicset sem adhatok minden este.
2019. szept. 7. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy főttet, vagy szendvicset. Nagyon ritkán (2-3 havonta egyszer) gofrit vagy banános palacsintát.
2019. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De milyen főttre gondolsz és milyen szendvicsek? Tudnál ötleteket írni? És közvetlenül lefekvés előtt adod?
2019. szept. 7. 22:40
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Mennyi idős? Nekem 17 hónapos, olyan 3-4 hónapja kezdett el vacsizni, előtte nem érdekelte, ez negyed 7-fél 7-kor van, de ő fél 8-kor fekszik és akkor még megiszik 150-200 ml tejitalt, erről még egy darabig nem is szoktatnám le a napi 500 ml tej alapú táplálék miatt.

Amúgy ritkán eszi azt, ami ebédre van, inkább kenyér felvágottal, májkrém, zöldségek sajt stb, szokott üveges kaját is kapni, mostanság nagy kedvenc volt a főtt kukorica is. Virslit, bundás kenyeret, rántottát stb. egyáltalán nem eszi meg.

2019. szept. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
De miért kell leszoktatni? 2 éves múlt a lányom, vacsorázik, fürdik és utána tápszert, tejitalt iszik, egészséges, sokáig fogja kapni.
2019. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert nem akarja elfogadni a tápszert. Egyáltalán. Meglátja a cumisüveg et és tolja el magától, mindegy mi van benne még sem kóstolja. Reggel szerencsére elfogadja így természetesen akkor adom, meg az egyik étkezése napközbeni tej alapú. De már kB 2hete csinálja ezt úgyhogy tegnap este úgy döntöttem feladom. Este rendes kajcsi lesz.
2019. szept. 8. 06:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbáltad nem cumisüvegből kínálni neki?
2019. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még tanulja a pohárból ivást. Nagyon nagyokat nyel. A svéd itatópoharat is próbáltam de nem jött be.
2019. szept. 8. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha kanalaznád neki?
2019. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is így hagyta el. Szendvics a vacsi legtöbbet: tk kenyér, fehér kenyér, magvas, korpás felvágottal, májkrémmel, nyers zöldséggel + 1,5-2 deci tej. Az utóbbit talán 1 hete issza szívószálas pohárból. Néha virsli, bundáskenyér.
2019. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az ebédből is szoktam vacsira adni neki ha épp úgy adódik.

Ötletek amiket én szoktam: tejbedara,szendvics,bundáskenyér,tócsni,rántotta és társai,palacsinta,májkrémes v. Tonhalas szendvics,rántott párizsi. Most hirtelen ez jutott eszembe. Rutinunk este: 7fele vacsi fél8 fele fürdés utána kis játék és alvás

2019. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!