Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen az igény szerinti...

Milyen az igény szerinti tápszeres táplálás? Honnan tudom, hogy kell e még neki? Nem árt a babának, ha egyszerre megeszi a dupla adagot? Ha cumisüvegből kapja, meddig kéne elhúzni az etetést, milyen időközönként érdemes szünetet tartani?

Figyelt kérdés
2020. jún. 20. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam egyszerűen sírt ha éhes volt. Sose hagyott meg az üvegből semmit és nem sírt ha végzett, ergo elég volt neki.

Ő pl azonos mennyiséget evett mindig és nagyjából adott óránként. Akkor adtam neki, amikor kérte.


Szerintem ez egy idő után beáll magától. Hiszen nem kell “harcolni” az adagért mint mondjuk a tejnél. Főleg ha valakinek kevés adatott meg. Ráadásul más a mennyiség és az összetétel a tejnél reggel-este.

2020. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém jelez ha teli van.


Most jót nevettem, szabályosan eltolta a cumisüveget és ráncolta a homlokát nekem.

Mikor mennyit eszik. Hivatalosan 85 milit kellene 3 óránként, gyakorlatilag 50-120 között eszik, 2-4 óránként.

Jó kis pazarlás 🙃

5 hetes

2020. jún. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, ja és üvölt mint akit nyúznak ha megéhezik, kb 2 mp leforgása alatt.


Csak annyit látsz hogy felkel, elkezdi ráncolni a homlokát, van időd kimondani, hogy o-ó és már üvölt is.

2020. jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Én onnan tudom, hogy méltatlankodik ha kevés és kiköpi, ha sok. De arra figyelek, hogy ne kapjon többet a naponta, mint a testsúly x 150ml. És soha nem is volt, hogy több kellett volna neki.

Amúgy reggel mivel átalussza az éjjelt kell neki több-jelenleg 200ml- aztán a következő étkezésnél 120-140-et eszik. Igazából nagy általánosságban beállt egy rendszer. De van, hogy 2 óra múlva lesz éhes és olyan is volt hogy 4,5.

Én szerintem nem különbözik az iszsz-től csak a napi maximum mennyiségre kell picit odafigyelni.

2020. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerinti tápszerezésnél nincs olyan, hogy elhúzni az etetést. Akkor és annyit adsz neki amikor és amennyit kíván.

Ott van egy jó írás erről: [link]

2020. jún. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!