Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van eselyem a normalis szoptat...

Van eselyem a normalis szoptatasra, ha a 3 napos babam mar kapott tapszert? 3 napja szultem.2 napig egy csepp tejem sem volt. A babat hiaba rakom cicire nem szopizik. A babam besargult, igy kenytelen voltam elfogadni a tapszert.

Figyelt kérdés
Hiaba probalkoztam, nem szopizott, mivel nem jott belole semmi, lattam h turelmetlen emiatt. Mellszivoval stimulalom, hogy beinduljon a tej termeles. Ma mar 5 ml-ert sikerult lefejnem.Van eselyem h ravegyem a babam a normalis szopizasra?
2017. márc. 29. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

mi úgy jöttünk ki a kórházbnól hogy 10 mlt tudtam fejni a kettőből összesen. ugyanis nem szívott jól, begyulladt, lázas lettem, majdnem el is apadt.

2 hónapos korára azonban újra kizárólagos anyatejes lett...találtam egy bimbóvédőt amit ugyesen be tudott kapni, azzal elkezdett szopizni. minden szopi előtt és után lemértem, kiszámoltam a körülbelüli fejadagot, csak annyi tápszert kevertem neki amennyi feltétlen szükséges (testsúly 10%-a osztva a napi étkezések számával kb. a fejadag..) emellett a 7-5-3-1 módszerrel fejtem napi kétszer, a reggeli és éjszakai szopi után fél órával. minden szopi előtt és után megittam 2-3 dl vizet, és nem spóroltam a tésztafélékkel sem. Továbbá szedtem a more milk kapszulát is...2 hónaposan el tudtuk hagyni a tápszert, 1 éves koráig szoptattam

2017. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem se volt sok tejem az elején, mert hypotón volt a babám, nem tudott rendesen szívni. Pàr hétig nagyobbrészt tápszert kapott, de mellette fejtem és szoptattam is, már amennyire tudtam.

Elvittük gyógytornászhoz egy hónaposan, az első kezelés után ha lassan is, de erősödni kezdett, addig pedig fejtem, nehogy leálljon a tejtermelés. Eleinte kétharmad arányban kapott tápszert, de szép lassan el tudtuk hagyni. Azért szerettem volna szoptatni, mert a tejtermeléssel tulajdonképpen nem volt gond és nem akartam veszni hagyni. Csak nem kapott a mellem elegendő stimulációt, azért volt az elején kevés a tejem.

Nem tudom, nálatok mi a probléma forrása, a tejtermeléssel van gond és azért nem szopik a baba, vagy a baba szopizási technikájával és azért nincs elég tej?

2017. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3x szültem már és a kórházban sosem jött meg a tejem. ( max pár csepp előtej). Az elsőnél mondta a gyerekorvos hogy átlag 4-10 nap mire jön a tej. És így is volt. Mindhármat majdnem 2 éves koráig szoptattam.
2017. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
A fiaim sem szopiztak az első 3 napban. Kaptak tápot fürdetésnél, pedig kértem, hogy ne. Szalbe sem kapták a mellem. Aztán egy fecskendőből lőttek nekik (szerintem) cukros vizet, majd rácuppantották őket a mellemre. Úgyis maradtak több, mint 3 évig. :-)
2017. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Császáros voltam, a baba 36 héten született. Nagyon kicsi volt és erőtlen, nekem meg kb 4 nap estére jött meg a tejem. Besargult, tápszert kellett kapnia, meg uv lámpa kezelése is volt.

Már a kórházba fejni kezdtem, először nekem is kb 10 ml sikerült a két mellből, aztán egyre több. Először szopcsit próbáltuk, aztán a lefejt anyatej, végül megkináltam tápszerrel. Egyre kevesebb lett a tápszer.

Most 7 hetes. Sajnos a cumisuveget nem tudtuk még teljesen elhagyni, de csak anyatejet kap. Szerencsére egyre kevesebb az üvegből éves is. Egyre ügyesebben és intenzívebben szopik. Minden szopás után fejek, és jövendő tudom fokozni a tejtermelést.

Semmi nincs veszve, ne aggódj! Néha bizony a legjobb megoldás az, ha kap pótlást a baba, nincs más választás. A további sikeres szoptatás már rajtad múlik, és sikerülni fog!

2017. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A problema az volt, hogy nekem nem volt tejem, a baba meg nem "segitett" beinditani, mert hiaba raktam cicire nem szopizott. Es most sem szopik, mindig elalszik rajta. Abban remenykedem, ha mar fejogeppel elegendo tejem lesz es hozza tud jutni "harc" nelkul ra tudom majd venni a szoptatasra. Csupan amiatt aggodom, hogy ha jelenleg tapszert kap cumis uvegbol, nekem sikerul-e majd visszaszoktatnim a cicire?!
2017. márc. 29. 22:07
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha kitartasz, akkor igen, ha megerősödik a baba, egyre jobban fog menni neki.

Esetleg érdemes azt is megnézetni, nincs-e letapadva a nyelve a babának.

2017. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
De azért írom, hogy akkor se keseredj el, ha minden erőfeszítésed ellenére elapadna a tej. Szerintem nem csak kitartáson, de szerencsén is múlik. Pl. a mi esetünkben ha kicsit későbbre kaptunk volna időpontot a gyógytornára, ma valószínű, hogy nyugodt szívvel tápszereznénk.
2017. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 kiló alatt volt, rögtön kapott tápszert, mert ugrált a vércukra. Tejem nem indult, a mellem nem tudta bekapni mert elsimult mindig a mellbimbóm, jött a bimbóvédő. Be is sárgult, amitöl aluszékony lett, és nem szopott elég intenzíven. Otthon ment a fejés, lassan de beindult s tej, először pohárból kapta miután legalább próbálkozott szopizni egy ideig, majd a végén ha kellett ment még tápszer kiegészítésnek. 2-3 hét elteltével tápszer már egyáltalán nem kellett, fejt anyatej pótlás is csak alkalmanként. Szoptatási tanácsadó megnézett, segített. Tanácsai alapján az 1. Hónap végére elhagytuk a bimbóvédót, most 4 és fél hónapos, csak anyatejes, és csak szopizik. Nekem a moremilk sokat segített, teák közül kizárólag a naturlandos, és min 0.5-1 liter folyadék szoptatások között. Ja, mikor már nagyobb mennyiségeket evett, cumisüveget csak medela calma-t használtunk.
2017. márc. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 F. Eszter ***** válasza:
100%

Bizony, van esély. A babát jó lenne szopttási tanácsadónak megmutatni, ő tud segíteni abban is, hogy visszaszoktasd a cicire, és legyen elég tejed.


Nem említetted a szülés körülményeit, pl. hogy azonnal megkaptad-e a babát. Ha igen, és a születése után sem szopizott abban a bizonyos 2 órában, akkor dévényesnek sem ártana látnia, lehet, hogy izomtónus gond okozza a szopási nehézséget nála. (túl laza vagy túl feszes izom is gond lehet)


a tápsezr nem az ördögtől való, időnként szükség lehet rá. de ez még nem lehetetleníti el a szoptatást, lehet még 100% anyatejes, szopis babád. :)

2017. márc. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!