Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tehéntejfehérje érzékenység?...

Tehéntejfehérje érzékenység? Szakorvosi javaslat?

Figyelt kérdés

Üdv. mindenkinek.

Kicsit hosszú lesz.

Kisfiam 1 éves múlt. 2 hónapos kora óta gasztros orvos javaslatára tehéntejfehérje mentes tápszeren van (sok tápszer váltás Illetve rengeteg álmatlan éjszaka és hasfájás van amögött, hogy nagy nehezen eljutottunk egy magán orvoshoz).

Viszont most elmúlt 1 éves, a gyermekorvos szerint a javaslat eddig volt érvényes, nem kell mondanom összegben óriása a különbség, hogy így vásároltuk a tápszert.

Lehetséges-e ezt a javaslatot meghosszabbítani?

Annak ellenére is, hogy a fiam már kap tejtermékeket, egyenlőre nem mutatkozik az érzékenység.

Viszont nem szívesen váltanak tápszert, nincs erőm sem kedvem elkezdeni újra más tápszerekkel való kísérletezést, és a gyereket sem akarom össze zavarni. Szinte mindent eszik, de a délutáni és esti alváshoz illetve éjszaka egyszer meg igényli a tápszert.

Ám anyagilag nem könnyű egy ilyen tápszert teljes vagy akar meg fel áron megvenni.

Van valakinek ezzel kapcsoltban tapasztalata?

Vagy meg ezt szakorvos sem teheti meg, hogy hosszabbítja a szakorvosi javaslatot ez 90% jelent összegbe.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. okt. 22. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen mindenképpen felülvizsgálatra lell menno gasztroshoz. Bár azt nem tudom, hogy hosszabbít e, ha egyébként már nem tünetel a tejre.
2020. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Neocate gondolom.

Persze gasztros adhat rá javaslatot újra. Mondjuk az enyémnek a Pregomint adta vissza de a kislányom 4 hónapos kora után Neocate tápszert kapott. 1 évesen már a Pregominnal sem volt baj. De Neocate tápszerből van a junior is 1 éves kortól. Hívd fel a gasztroenterológusát a gyereknek!

2020. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Minden fele keppen elviszem a gasztos orvoshoz.

Mi egyébként nem kaptuk meg a Neocate, nekünk már sokat segített a Milumil Pepti. Hála az égnek nem volt szükség másikra. Viszont ugye nem vény köteles a pepti, de úgy mondom elég drága.

Ezért szeretném újra megpróbálni, hátha lehetne hosszabbítani.

Viszont attól tartok, hogy nem lehetséges ha már nem tünetel.

2020. okt. 22. 18:42
 4/13 anonim ***** válasza:
2 éves korig sőt! Barátnőmék most kaptam újra 2 év felett 3 éves korig. Bár én 1 év felett simán kókusztejet adtam már, mert nem volt hajlandó meginni se a neocate tápot de még a junior italát se,és a pregomintet sem.
2020. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ennek a válasznak örülök, mert talán van esély, hogy nem kell 2000ft vennem a tápszert.

Sajnos nekem nem fogad el folyadékot semmit, már mindennel próbálkoztunk, ezért is idegesít ez a téma most, hisz nekünk ennyi folyadék van amit meg eszik/iszik a tápszere.

Tudom nem pótolja a folyadékot, de ez van sajnos, már az összes létező innivalót és itatásra alkalmas dolgot megvettünk.

Úgy, hogy esteleg ha erre is van valakinek valami ötlete, szívesen fogadom ☺️

2020. okt. 22. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Igazából csak azért akarod továbbra is ezt adni, mert olcsó?
2020. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ára miatt hittem hogy Neocate, abból 9 ezer forint egy doboz vény nélkül.


Nincs tünete viszont lehet csak azért nincs, mert tejmentes tápszert kap. Mióta diétázik? Ha régebb óta, akkor lehet terhelni akarja majd orvos, azt ő tudja mikor. Kisfiamnál pl másfél évesen volt, neki csak 7 hónaposan merült fel a tejallergia mert ő "csak" hasfájós volt és száraz volt a bőre. De mivel nem nőtte ki, ezért kapott tejmenteset. És 1 évesen nem is akarta terhelni a doki azt mondta nem tart régóta a tejmentesség, automatikusan adta a javaslatot 1 éves korában.

2020. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a fiam az első gyerek, neki végig jó volt a Pregomin. Kislányom a kicsi, 1 hónapos kortól Pregomint kapott de ő nem is hízott és egyéb tünetei is voltak, neki kellett 4 hónaposan a Neocate. Viszont őt 1 évesen úgy megterheltük tejjel, hogy azóta sincs baja tőle. :) a fiamnak 1,5 évesen sajnos volt terhelés mellett tünete de 2,5 évesen kinőtte ő is.
2020. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 Írja, hogy nem diétázik, kap tejterméket, csak a tápszer tejmentes.
2020. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

6#

Nem azért akarom adni mert ez olcsó, hanem mert kettő hónapos kora óta ezt kapja, előtte rengeteg sírás, hasfájás, ekcéma, tápszerek válogatása, gyermek orvossal nem haladás-majd magán gasztros után jutottunk el ide, illetve szereti és nem akarok csak azét váltani mert úgymond nincs rá pénz, azaz lenne ha nagyon akarom de na csak 3500ft/db/100%áron!

És nincs kedvem újra kísérletezni, és ha megoldható azzal, hogy én újra elviszem magán gasztroshoz 20ezer Ft-ért és újra 350ft veszem, na nem mindegy, és a gyerekkel sem szórakozom, hogy ugyan jó lesz e újra a 1000. tápszer.

Nekem az volt a kérdésem, hogy ha nincs terhelésre tünet (tudom mert elkezdtük a tej bevezetését), abban az esetben is lehetséges tovább vinni a támogatást, vagy nem mennek ebbe bele az orvosok?


7#

Kettő hónapos kora óta diétázik, egy éves múlt és kb egy hónapja terheltük meg tejtermékkel, de inkább növényi alapú dolgokat kap.

Viszont főzéshez pl főzelékek tejet használunk.

2020. okt. 22. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!