Hogyan kell alkalmazni a tápszeres pótlást?

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg de nagyon kezdő vagyok 🙈

Volt egy mellgyulladásom és azóta kevesebb lett a tejem, ami már nem elég a fiamnak. Mondta is a doki még a legelején hogy nyugodtan pótolhatom ha úgy érzem kevés a tej. Csak azt nem kérdeztem meg hogy hogyan kell? Nem fog fájni a pocija ha keveredik az anyatejjel?

Már próbáltam a praktikákat hogy több tejem legyen, eddig sikertelen, de a babó meg nem éhezhet.



#baba #pótlás #Tápszet
2020. nov. 6. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Úgy kell, hogy megszoptatod, aztán kinalod tápszerrel. Ha nem volt elég neki az anyatej, akkor inni fog még. Ne csinálj egyszerre sokat. Max 30-60 ml-t mert ami megmarad ki kell önteni.
2020. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ☺️
2020. nov. 6. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Csak egy praktika van, ami beválhat, az ha a gyerek addig szopizik, amíg akar és nem pótolsz.

Ha ész nélkül pótolsz, gyorsan teljesen tápszeres lesz.

2020. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Ja, utolsó, az első babám hiába volt mellen órákig, csak kínlódott, ordított, adtam neki tápszert és nyugodtan el is aludt...
2020. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
3 most komolyan. Nem ez volt a kérdés. Ha valaki pótlásban kér segítséget, minek kell erőszakosan nyomni a szoptatás tálib szöveget?!
2020. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyon az anyatej fontosságárval kedves 3-as. De nem azért akarok a gyerekemnek tápszert adni mert lusta vagyok szoptatni, hanem mert nem akarom éheztetni szegénykét csak azért mert ÉN csak anya tejet akarok neki adni.
2020. nov. 6. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Az egyik legnagyobb tévedés a köztudatban és még bizonyos "szakemberek" között is, hogy a szoptatás mennyisége pozitívan tudja befolyásolni a tejtermelést abban az esetben, ha pl. anyának eleve alacsony a prolaktin szintje. És ebben a tévhitben éheztetni csecsemőket szerintem a legnagyobb bűn, amit el lehet követni ezen a fronton.

A gyerekem szinte kezdettől kapott tápszert, amikor szükséges volt, mégis nyolc hónapig tudtam szoptatni. Eleinte még próbálkoztam a csak szoptatással, de semmi pozitív hozadéka nem lett, sőt.

És hogy a kérdezőnek is válaszoljak: én nem kevertem a kettőt, mindig megvártam, hogy elég tejem legyen egy "étkezésre", és két szoptatás között adtam tápszert.

2020. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!