Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan szoktassam át tápszerre?

Hogyan szoktassam át tápszerre?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babám, át akarom szoktatni tápszerre, de nem akarja elfogadni. Volt, aki ilyet csinált? Hogy sikerült?
2020. dec. 22. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem az ételre?
2020. dec. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert egy éves korig kell neki anyatej vagy tápszer. Utána pedig valami tejital.
2020. dec. 22. 09:29
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
de nem kizárólagosan! a hozzátáplálás hat hónapos kör körül el kellett volna kezdeni, most már rég püréket stb. is kéne ennie.
2020. dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hol látsz te olyat, hogy nem kezdtem el? Már rég azt eszi darabosan, amit mi... De attól még kell neki anyatej vagy tápszer.
2020. dec. 22. 09:32
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
a kérdésből nekem teljesen az derült ki, hogy eddig csak anyatejes volt, most meg ahelyett akarsz tápszert, ezek szerint félreértettem, bocsánat! (3-as voltam)
2020. dec. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Tévedés. TejALAPÚ kell neki.

10 hónaposan marhaság tápszerre szoktatni, amikor a többség 1 éves kora körül szokik le róla és áll át másra.

2020. dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Ebben a korban már nagyon nehéz,ami azért érthető,hogy a jól megszokott cici el van tőle véve és kap helyette cumisüvegből valami teljesen mást,amit nem ismer. És ugye mennyiséget kéne belőle elfogyasztania. Nekünk végül nem került erre sor,mert én az 1 éves fiam szoptatom. De megkérdeztem a védőnőt,hogy mi lenne ha abbahagynám a szoptatást,mert holtponra kerültem. Teljesen rákapott,állandóan cicizne,kb 2 óránként kortyolgat még éjjel is. Totál kimerültem. Megpróbált nyilván lebeszélni róla,ami sikerült is. De egyébként azt mondta,hogy ha komolyan elhatározza magát az anyuka akkor egyszerüen nem adja oda a cicit és pont. Előbb utóbb el fogja fogadni,mert éhes lesz. A gyerek azt eszi amit kap és lehet hogy tiltakozik,nem tetszik neki,lesz egy pár kemény nap,de utána bele törődik. Persze közben ugyanúgy folytatni a hozzátáplálást ahol éppen tartotok. Ennyiben tudok hozzászólni a kérdésedhez,de valós tapasztalatom nincs,mert én végülis maradtam a szoptatásnál. Kitartást,biztos nehéz lesz az elején.
2020. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Cumisüveget elfogadja?Mert akkor fejd le a tejet és fokozatosan növeld benne a tápszert és csökkentsd a tejcsit.
2020. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég a tejalapú ital neki ha rendesen eszik már
2020. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt fogom csinálni, amit a 8as írt. Elkezdem fejni a tejet, valamennyit, és azt odaadom neki üvegből.

Egyébként nem is az a lényeg, hogy tápszer vagy tejalapú, mert a tejalapúra is ugyanúgy át kell szoktatni, tehát a menet ugyanaz...

2020. dec. 22. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!