Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a tápszerről?

Hogy szoktassam le a tápszerről?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hónapos, 3 hónapos korától tápszeres, most már szinte mindent eszik. Lassan jó volna elhagyni a tápszert, mert már a gyerekorvos se szívesen írja fel, meg jó lenne ha már rendes kaját enne.

Este nagyon kell neki, akkor csak azzal hajlandó elaludni. Reggel azért kap egy kicsit (150 ml-t), mert annyira éhes, hogy nem bír várni, ilyenkor enni se hajlandó, csak ordít, és csak a tápszer kell. Ez van olyan 6 körül, aztán 9 körül szokott enni általában kenyeret májkrémmel, visrlivel, sajtkrémmel, felvágottal vagy ilyesmit. 12 körül alszik, és akkor is olyan álmos-éhes, hogy csak a tápszer kell, ezt most tejjel helyettesítem néhány napja. Alszik 2 órát, utána ebédel amit ép főztem, és még este 6 körül eszik 1 pudingot, vagy joghurtot.

Ki hogy szoktatta le a tápszerről?


2013. nov. 15. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le, hogy a tápszer helyett tejet öntöttem a cumisüvegbe. Észre se vette szinte. aztán mikor már megszokta az ízét, akkor kezdtem el neki minid pohárból adni. És szépen erre is átállt, vagyis elhagyta végleg a cumisüveget.
2013. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én először 50 ml tejet kevertem a reggeli tápszerhez, aztán pár nap múlva már csak tejet kapott reggel. 17 hónapos a fiam, kb 1,5 hónapja már az esti tápszert is leváltottuk tejre. Én ezt nem leszoktatásnak nevezném, mert simán áttért a tejre.
2013. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez kicsit off, de úgy látom, nem vacsorázik.

Mi a tápot átváltottuk rizsre (barnarizst szétfőzöm, botmixerrel pempősítem, higítom vízzel és bolti rizstejjel)


Nálunk a lötyi hozzátartozik a naphoz, még nem iszik a másfél évesem pohárból.

2013. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A vacsorát nem kellene kihagyni, anélkül nem lesz elég a tej éjszakára.
2013. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A víz, és a tápszer mennyiségét folyamatosan csökkentettem a tej javára, míg végül csak tej lett a cumisüvegben. Ja, és már előtte is ízesítettem kakaóval, vagy kávéval. Mellesleg a mai napig tápinak hívjuk. Ha tejcsit mondanék, nem inná meg. De szerintem ez a kegyes hazugság ebben a korban még belefér.
2013. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jól látod utolsó. nem vacsorázik. 6 körül megeszi a pudingját és kész, nem kell más. Pedig szerintem azt is jó lenne lecserélni valami táplálóbbra , csaknem tudom mire. Mit adtok vacsorára? Állandóan "lejmol" ha mi eszünk, de akármit rakok elé, úgy nem kell neki. De fél9re már olyan éhes, hogy a 300 ml tápszer simán bemegy és azon alszik el.
2013. nov. 15. 14:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Vacsorázzon veletek, akkor kelleni fog neki. Adogasd a sajátodból.
2013. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt csináljuk, de csak 1-2 falat kell neki, aztán csak oda akar ülni, szétmaszatolja, meg szét dobálja, kiköpdösi, jókat röhög, és megy pakolni. :)

Pedig jó lenne ha velünk enne, és estére elalváshoz kapna tejet elalváshoz.

2013. nov. 15. 14:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, így nehéz. Akkor esetleg tejbegríz, tejberizs, ilyesmi. Ami nem darabos, de mégis laktatóbb, mint egy puding.
2013. nov. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 15 hónapos lányunk is kap még tápszert reggel és este és még fog is egy jó darabig (esteleg lecserélem lassan junior italra). Valami kell neki, ha nem tápszer, akkor tej, vagy tejital. Egyszerűen cseréld le arra, amit adni akarsz neki helyette. Egyébként nálunk csak három étkezés van a tápszeren kívül, nem bír többet enni.
2013. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!