Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Rossz evő, de tápszert elfogad...

Rossz evő, de tápszert elfogadó gyereknek meddig javasolt tápszert adni? Miért?

Figyelt kérdés
27 hónapos kisfiam nappal kb. alig eszik, nem ül le. Védőnő javaslatára a reggeli és esti tápszer felét lecseréltük tejre, de nem eszik többet, viszont mintha rosszabbul aludna.

2021. márc. 16. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ekkora gyereknek semmiképpen sem adnék már tápszert, ha nem betegség miatt kell. Reggel-este igyon egy kis tejet, egyébként pedig rendes ennivalót. Ha nem tömöd táppal, enni fog.
2021. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem lenne könnyebb úgy írni, hogy 2 éves? Nem csecsemő már!

Ne erőltesd, ha egészséges és éhes, akkor enni fog.

Nem tudom, hogy mikor és mennyi tápszert kap, de a lányom is nagyon rossz evő volt. Megelégeltem és reggel este 2-3 dl tejet kapott evés után. Ha 3 falatot evett és tej után még éhes volt, akkor majd reggel jobban reggelizett. Spártai módszer, de kb 1-2 hét alatt rájött arra, hogy muszáj szilárd kaját is enni ahhoz, hogy jól lakjon.

2021. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodtan adhatsz neki tápszert. Nem véletlenül írhatja fel a gyerekorvos is 3 éves korig.


Az én fiam csak egy hónappal idősebb mint a tiéd (most direkt kiszámoltam), ő is kap reggel és este tápszert. Ez csak innivaló már, nem hami. Ugyanúgy kap 5x enni mellette.


Éltekori sajátosság, hogy bizonyos időszakokban nem nagyon akarnak enni. Most pár hete az én fiam is valószínűleg fotoszintetizál de engem egyáltalán nem aggaszt. Pár falatokat eszik csak minden étkezésnél. Én nem erőltetem, majd visszatér a szokott étvágya.


Amíg nem gyenge vagy elesett amiatt, hogy keveset eszik addig ne aggódj.

2021. márc. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is csak a kérdés miatt számoltam ki pontosan, hogy hány hónapos a gyerekem. 2-szer 250 ml tápszert ivott, aminek a felét cseréltük pár hete tejre, arányosan, tehát reggel is, este is 125 ml tej, plusz 125 ml tápszer, és nem biztos hogy emiatt, de rosszabbul alszik. Egy éve evett utoljára normálisan. Egészséges, de súlyra az alsó 10-es percentilis körül van. Vitamint kap, étvágygerjesztőt próbáltunk. Most én inkább a tápszer részére lennék kíváncsi, hogy inkább kapja vissza az egészet, esetleg este csak tápszert kapjon, reggel csak tejet, vagy hagyjam, legyen csak tej, és hátha rájön, hogy enni kell.
2021. márc. 16. 12:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szituációban én csak tápszert adtam. 27 hónapos korában még rendszeresen ivott reggel-este, nagyon rossz napokon ebéd után is adtam. Teljesen 3,5 évesen hagyta el, de akkor már csak hetente 2-3 alkalommal ivott 1-1 decit. A tej rendszeres, napi fogyasztására soha nem tértünk át.
2021. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!