Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány éves koráig érdemes...

Hány éves koráig érdemes tápszert adni a gyereknek tej helyett?

Figyelt kérdés
Miért baj, ha 1,5évesen már tejed adok neki? Ti meddig adtatok tápszert?
2016. jún. 1. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha bírja, nem allergiás, de a tejben nincs annyi vitamin. Ha egyébként jó evő, akkor nyilván nem akkora gond.

Egyébként mostanság 3 évet javasolnak, hogy addig tápszer/tejital.

2016. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem baj, 1 éves kortól nyugodtan lehet tejet adni.
2016. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11 hónaposan kapott először tejet.A tápszert már nem itta akkor 2 hónapja,így ezt javasolta az orvos.Nem baj,miért lenne baj,az én 5 évesen minden reggel iszik,és imádja.
2016. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb 26 hónapos, a kakót reggel este 1,5dl - még tejitalból kapja, de már csak a Milumil, vagy a Babylove kell neki, a többibe belenyal és elhagyja.

Feles tejből is kap ritkán, hasonlóan hol megissza, hol nem.

Kérdeztem az orvosunkat korábban, azt mondta, hogy ameddig bírjuk pénztárcával és a gyerek is megissza, addig inkább tápszer. A tejet nem ajánlja, mert már van jobb is és a tej minősége meg már nem ugyan az. Fehérjéből nagyon sok, vitaminból harmatgyenge, adjuk ovis koráig is inkább a nekik készített tejitalokat.

Szóval én szerintem a kakaót este 3 éves koráig tápszerből készítem majd.

2016. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ó, az én kisfiam 7 hónapos korig volt hajlandó elfogadni a tápszert, utána próbáltunk több fajtát, próbáltuk ilyen cumisüvegből, olyanból, a végén már elkeseredésemben kanalaztam neki, míg egyszer az egészet kihányta. Szóval nem erőltettem. Ette, szerette akkor már a tejpépeket, így azt kapott tápszeres étkezések helyett, meg a többi hozzátáplált dolgot. 1 éves korától pedig tejet.

Szóval ha semmilyen gondja nincs tőle, akkor ha elmúlt már 1 éves, akkor nyugodtan adhatsz neki tejet.

2016. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Most felesben kapja, fele tápszer, fele tej, de godnolkodtam rajta, hogy már csak tejet kapna. Eddig szerencsére nem volt semmi panasz. Amiatt bizonytalandotam el, hogy több helyen olvastam, hogy jobb minél később adni a gyereknek a tejet (2éves kor).
2016. jún. 1. 20:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából 1 éves kor előtt azért nem ajánlott, mert még annyira fejletlen a gyomruk, az emésztésük, hogy bizonyos összetevőit nem tudják még feldolgozni, megemészteni, ezért leterhelik a gyomrukat, illetve sokkal nagyobb az allergia kialakulásának a kockázata is 1 éves kor alatt, de tejallergia tulajdonképpen 32 éves korban is kialakulhat, szóval nem feltétlen ezen múlik.

Viszont 1 éves kor után már képes a szervezetük feldolgozni és kisebb az allergia kialakulásának kockázata. Minden más, amit hallasz, hogy 3 éves korig inkább tápszert, vagy tejitalt, az meg általában azért van, mert a tápszer, illetve tejitalgyártóknak is meg kell valamiből élniük.:)

2016. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dietetikusok szerint 1 éves kortól mehet (az vagyok én is), ha nem volt a tejtermékektől allergiája ill. a családban tejérzékenyég.

Én 2 év után kicsivel váltottam tejre, mert addig kiírták az olcsó tápszerünket, de csak azért.

2016. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!